Benjamin Tison i Aitor Garcia przegrali w drugiej rundzie turnieju 7/6, 7/6 Mediolon Premier Padel P1 przeciwko Juanowi Tello i Alexowi Ruizowi.

Patrząc na wynik, mówimy sobie, że para francusko-hiszpańska z kwalifikacji w tę środę była prawie równa z szóstym rozstawionym w turnieju. A ci, którzy śledzili mecz, będą mogli to potwierdzić: Tison i Garcia sprawili w środę poważne problemy Alexowi Ruizowi i Juanowi Tello!

Niezła walka

Chociaż być może myślała, że ​​najtrudniejszą część już wykonała łamanie Na początku meczu para hiszpańsko-argentyńska zmuszona była wiosłować w pierwszym secie. Rzeczywiście, po odzyskaniu sił po zagrywce w końcówce, Benjamin i Aitor objęli prowadzenie w pierwszym secie, prowadząc 5/4, a następnie 6/5. Jednak za każdym razem faworyci potrafili się zjednoczyć i w kontrolowanej, decydującej grze potrafili narzucić swoje doświadczenie, aby wygrać pierwszego seta: 7/6.

W drugim akcie Alex i Juan również szybko przejęli usługi swoich przeciwników, ale nawet po przewadze 7/6 4/2, Ile-de-France i Katalończyk nadal nie ustępowali. Nagrodzeni za poświęcenie, wrócili i nawet zdołali objąć prowadzenie.

Na ich nieszczęście wszystkie te wysiłki miały swoją cenę i choć prowadziły 6/5 30/0, popełniły błędy, które pozwoliły rywalom wrócić i wywalczyć drugi decydujący mecz.

I chociaż pierwszy punkt decydującego meczu zdobył zwycięski cios Alexa Ruiza, sędzia podjął decyzję, która nie mogła być bardziej wątpliwa. Ten ostatni rzeczywiście uznał, że Aitor Garcia celowo uderzył w szybę, podczas gdy Katalończyk po prostu chciał odeprzeć uderzenie Andaluzyjczyka. Niezbyt agresywny gest w trakcie meczu, który i tak przyniósł punkt karny dla pary francusko-hiszpańskiej...

Przegrywając 3:0 i dość zirytowani, Ben i Aitor nie poddali się, wrócili do węgla i nawet udało im się uzyskać set point na 6/5. Piłka zniszczona przez przeciwników, którym udało się zdobyć trzy punkty z rzędu i przypieczętować losy meczu. Tello i Ruiz kwalifikują się do ósmego miejsca, gdzie jutro spotkają się z Barahoną i Garcią, którzy zdali 6/0 6/2 w Moyano / Gil!

Mario Cordero: „Ben i Aitor byli o krok od dokonania niesamowitego wyczynu”

W Mediolanie logika została uszanowana, ponieważ ulubiona para wygrała, ale nadal trzeba podkreślić ważny mecz rozegrany przez Benjamina i Aitora, którzy zasłużyli na trochę więcej niż porażka w dwóch setach. Tak czy inaczej, obaj panowie mogą być dumni ze swojego turnieju, który rozpoczął się w kwalifikacjach, a zakończył bardzo dobrym oporem przeciwko dwóm zawodnikom z czołowej 16-tki świata. Najbardziej obiecujące wydaje się stowarzyszenie Tison / Garcia i mamy nadzieję, że zobaczymy je ponownie w 2024 roku!

Nasz komentator Mario Cordero, który nie stracił rytmu spotkania, przedstawia nam swoją relację: „To był całkowicie szalony mecz, widzieliśmy wielką walkę. Myślę, że warunki naprawdę sprzyjały Benowi i Aitorowi iw porównaniu z Bourg-en-Bresse, gdzie mieli problemy na bardzo szybkim torze, dzisiaj byli na równi z dwoma graczami zakwalifikowanymi do WPT Final Master. Nie widzieliśmy przerwy na torze, były przerwy i przerwy we wszystkich kierunkach, a Tison i Garcia byli o krok od dokonania niesamowitego wyczynu podczas swojego ostatniego wspólnego meczu w 2023 roku!”

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !