Z okazji zawodów P1000, które odbyły się w miniony weekend w Padel Arena, mogliśmy porozmawiać z luksusowym gościem, Miguela Semmlera. Rzeczywiście, Hiszpan po raz kolejny podzielił się torem z Cyrilem Hanouną.

Przy mikrofonie naszego dziennikarza Hiszpan wrócił do swojej historii, a także partnerstwa z prezenterem TPMP, który niestety zatrzymał się w pierwszej rundzie przeciwko Caumont/Deflers.

„Bardzo się cieszę, że mogę tu grać z Cyrylem”

- To był wyrównany i bardzo skomplikowany mecz. Mieliśmy wiele opcji w pierwszym secie, ale ogólnie jestem bardzo szczęśliwy, że tu jestem i gram z Cyrylem.

"Prawdą jest, że na World Padel Tour Gram na prawej stronie, ale potrafię się dostosować i grać na obu stronach. Zmiana stron byłaby opcją, ponieważ właśnie rozegraliśmy dwa turnieje, w których byłem po lewej stronie i nie wyszło. Następnym razem na pewno zmienimy strony, aby zobaczyć, co to może dać.

398A3789Hanouna semmler padel arenę trenerską
Cyril Hanouna i Miguel Semmler

„Muszę się doskonalić i dobrze rozumieć ten sport”

„Zaczynałem jako zawodowy tenisista, a cztery lata temu zacząłem grać w tenisa. padel. Chciałem kontynuować karierę zawodową i widząc, że padel sprawiał, że czułem się dobrze, angażowałem się w miarę potrzeb. Zwłaszcza w zeszłym roku miałem świetny sezon. Dużo pracuję, aby odnieść sukces i nadal się rozwijać”.

„Właśnie przybyłem do świata padel, zawodnicy są na bardzo wysokim poziomie i myślę, że muszę nadal dobrze rozumieć ten sport, ale także poprawiać się zarówno technicznie, jak i fizycznie.”

„To bardzo zabawny i zabawny sport i to prawda, że ​​jest wielu tenisistów, którzy lubią grać w tenisa. padel. Jest kilku byłych tenisistów, którzy w przeszłości próbowali rozpocząć karierę w 20×10, jak Ben Tison, ale ostatecznie jest ich niewielu. Niemniej jednak wśród pań jest obecnie dwóch, trzech zawodniczek, które to zrobiły i na których działa to całkiem dobrze, jak na przykład Marta Marrero czy Gemma Triay.

Możliwy cel Top 100 dla Cyryla?

„Tak, myślę, że możemy wprowadzić Cyrila do pierwszej setki we Francji. Powiedziałem mu, ale potrzebujemy czasu, aby trenować, robić postępy i grać razem w kilku turniejach. Ale jestem pewien, że za jakiś czas Cyril skończy w pierwszej setce. Myślę, że jeśli zagramy razem cały sezon, cel może zostać osiągnięty.

„W przyszłym roku, zgodnie z moim harmonogramem, moim celem byłoby rozegranie jak największej liczby turniejów z Cyrilem tutaj we Francji. Myślę więc, że wkrótce znów się zobaczymy”.

Zrozumiesz to, tak jak jego trener Dawid Lillo, młody Hiszpan nie ma wątpliwości co do umiejętności swojego francuskiego partnera i pozostaje przekonany, że ten drugi może osiągnąć swój cel!

Sebastien Carrasco

Przyszły naturopata i pasjonat padel, Seb jest dżentelmenem zdrowia/żywności Padel Magazine. Żongluje między olejkami pala, quinoa i olejkami eterycznymi. Od prawie dwóch lat z taką samą pasją zajmuje się nowiną o małej żółtej piłeczce.