Reprezentacja Francji juniorów nie zdołała naśladować kobiet, które wcześniej zakwalifikowały się do półfinału Mistrzostwa Europy Juniorów Padel 2022, w pokonując Portugalię 2/1.

Tego wieczoru ta sama Portugalia zemściła się, eliminując the Blues z remisu mężczyzn takim samym wynikiem dwóch zwycięstw do jednego w ćwierćfinale w Walencji. Portugalia zdobyła pierwszy punkt dzięki sukcesowi w trzech setach swoich U14 przeciwko młodym Francuzom.

Ale trochę później tricolor U16 wyrównało obie drużyny, po kolejnym zaciętym meczu, w trzech setach. Wszystko było więc możliwe i można było liczyć na awans do półfinału.

Junior-Chpts-Valence-2022
U18 przegrali w trzech setach, podobnie jak U14

Francuskie U18 nawet spełniły marzenia swoich kibiców, wygrywając pierwszą rundę z Portugalczykami. ale ci ostatni nie zdemobilizowali się i gdy na Valence zapadła noc, przesłonili grę Francuzom, wygrywając drugiego seta. Początek trzeciej wciąż wskazywał na możliwe zwycięstwo, ale wkrótce Portugalczycy zrobili sobie przerwę i polecieli do półfinału, pomszcząc przy tym swoje żeńskie odpowiedniki.

W piątek od 16:15 w półfinałach mężczyzn zmierzą się z jednej strony Portugalia z Włochami, z drugiej Hiszpania z Belgią.

Nadzieje Francuzów spoczną w całości na barkach naszych kobiet U14, 16 i U18, które od 10 rano zmierzą się ze Szwecją.

Znajdź tutaj wszystkie nasze artykuły na temat tych mistrzostw juniorów

Po 40 latach gry w tenisa Jérôme wpada do puli padel w 2018 roku. Od tamtej pory myśli o tym każdego ranka podczas golenia… ale nigdy nie goli paly w dłoni! Dziennikarz w Alzacji nie ma innej ambicji, jak dzielić się z Tobą swoją pasją, bez względu na to, czy mówisz po francusku, włosku, hiszpańsku czy angielsku.