Géraldine Sorel, obecnie dziewiąta w rankingu FFT, jest nowym trenerem francuskiego zespołu dziewcząt padel. Przeprowadziliśmy z nią wywiad, aby podsumować jej dwie czapki.

Przede wszystkim chcielibyśmy podziękować Géraldine za poświęcenie czasu na udzielenie odpowiedzi na nasze pytania. Pomiędzy lekcjami, które musi dać studentom college'u w zakresie telepracy, pracą w domu, a fizycznymi sesjami przygotowawczymi, które codziennie sobie wymusza, jej harmonogram jest dość napięty. Niemniej jednak oddała się grze, ze swoim charakterystycznym dobrym humorem!

Padel Magazine : jesteś teraz trenerem francuskiego zespołu padel dziewcząt. Zapewnij nas, że nadal będziesz grać!

Geraldine Sorel: Tak, oczywiście, że nadal gram! Mam zbyt dużą przyjemność na ziemi i wokół, żeby tak się zatrzymać! Za młody na przekwalifikowanie 😜. A potem moja partnerka Élodie sprawiła, że ​​chętnie zagram ze mną w tym sezonie, więc dodatkowo postaram się trenować, aby być na równi z nią! A dzięki uwięzi w końcu trenuję fizycznie 🤣🤣
Wisienką na torcie, podczas ostatniego turnieju (P1000 z Denain) Widziałem młode dziewczyny grające w drużynie Francji w zeszłym roku… najlepiej, żeby były zmotywowane!

PM: Jakie są twoje cele jako gracza? Czy zapominasz o drużynie francuskiej jako graczu?

GS: Cele… podbijają Hiszpanię… na torze dla weteranów… nie Nie stawiam sobie żadnych konkretnych celów, ale pozostaję konkurentem, więc niczego się nie poddaję! Tak długo, jak mogę zawiesić dzieci ... i dobrze się bawię na boisku, będę widoczny na turniejach i uwielbiam patrzeć, jak szybko rozwija się Élo!

PM: Jak zatem zarządzać odległością za pomocą Elodie? Czy potrafisz od czasu do czasu trenować razem?

GS: Élodie trenuje po swojej stronie, ja po mojej, widujemy się tylko w turniejach, co jest trochę frustrujące, ponieważ wspólne treningi są dużym atutem dla drużyny. Gra przez krótki czas, ma duży potencjał, jest bardzo zmotywowana i wspieram ją najlepiej jak potrafię dzięki mojemu niewielkiemu doświadczeniu… Wie, jak robić wiele rzeczy, musi nauczyć się robić lepiej służyć! Ona, ona może wyraźnie mieć cele w EDF!

PM: Zostanie trenerem było dla ciebie celem? Czy trenowałeś w przeszłości?

GS: Kiedy zaoferowano mi misję coachingu młodzieży, nie mogłem odmówić! Przekazywanie mojej pasji do tego sportu, dzielenie się z młodymi dziewczynami wartościami zespołu francuskiego, ekscytujące dużymi zawodami, to wielka motywacja. Nie miałem okazji trenować padla (oprócz moich studentów, żeby odkryli, ok, to tak naprawdę się nie liczy (śmiech)), ale jestem nauczycielem, nauczycielem tenisa i mam „trochę” lata padla mi ostatni ... A potem towarzyszy mi Eric Quillet, który ma świetne doświadczenie trenera, trenera i bardzo dobrze gra w padla! Powinniśmy się uzupełniać 😁

PM: Jakie cele dla małych dzieci Padel?

GS: Dziewczyny z EDF pokazały światy 2019, na które należy liczyć. Celem jest stworzenie grupy wykonawczej, zmotywowanej i przede wszystkim ze spójnością niezbędną do pokonania tego sportu zespołowego!
Dzięki pierwszym Mistrzostwom Francji i EDF w zeszłym roku pobudziło młodych ludzi i zmotywowało wielu z nich, to bardzo dobrze! Szkoły Padel rozwijają się lub powstają w kilku klubach, nauczyciele energetyzują młodych ludzi, pojawiają się obwody turniejowe (w szczególności na południu), będziemy musieli budować na tym impet i nadawać mu impet. Nawet jeśli obecny kontekst znacznie utrudni ...

Xan jest fanem padla. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku graczy Padel, znajduje nietypowe posty lub zajmuje się bieżącymi tematami. Daje także kilka wskazówek, jak rozwinąć sylwetkę padla. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku!