Valerie TouchainThe Prezes klubu tenisowego Bailly Noisy, opowiada o swojej nietypowej historii, która zaczyna się w Kamerunie, niezachwianej więzi z tenisem, ale także o swoim doświadczeniu i opinii na temat ewolucja tenisa i najnowszy dodatek: Padel.

Yaoundé Tennis Club: Moja druga rodzina

Odkryłem tenis jako nastolatka w Kamerunie w klubie tenisowym Yaoundé prowadzonym przez Marie-Claire i Zacharie NOAH.

Dni spędzałem w klubie, nawet kiedy nie grałem! To była moja druga rodzina.

Kiedy wróciłem do Francji, nie znalazłem tej atmosfery, tego dzielenia się.

Więc nie wznowiłem gry w tenisa, ale odkryłem squasha; Grałem jako zespół w klubie we wschodniej Francji, a potem okrężne drogi sprawiły, że zrezygnowałem, mając inne priorytety.

Wróciłem do tenisa z moją najstarszą córką, która dołączyła do szkoły tenisa TCBN w wieku 5 lat; a potem wszystko się wydarzyło: wiceprezes przez 4 lata, potem prezes TCBN przez 20 lat i wciąż pełen projektów w mojej głowie, aby ten klub się rozwijał, co mam w „cewniku”.

Klub tenisowy Valérie i Nathalie Bailly Noisy

Od tenisa do padla

Gminy Noisy le Roi i Bailly są powiązane z Godella, miastem w Hiszpanii na obrzeżach Valence.

Od kilku lat za pośrednictwem komitetu partnerskiego organizujemy wymiany z młodzieżą z TCBN i z klubu tenisowego Godella; jeździliśmy na tydzień na święta Wszystkich Świętych z około piętnastoma młodymi ludźmi z TCBN iw zamian przyjmowaliśmy młodych ludzi z klubu tenisowego Godella w kwietniu / maju.

Więc to w Godelli odkryłem padla, a młodzi ludzie spędzali dużo czasu na torach padla. Bawili się… i dorośli też!

Padel został dołączony do FFT, ratusze zrealizowały moją prośbę o projekt stworzenia 2 padla, podczas gdy tenis na poziomie klubowym był w okresie wyczerpania.

Dywersyfikacja: alternatywa

Zróżnicowanie oferty proponowanej w klubie wydało mi się istotną alternatywą dla rewitalizacji klubu.

Dzięki inwestycji ratusza i pomocy finansowej ze strony FFT, w listopadzie 2018 roku w TCBN narodził się Padel i rośnie.

Klub korzysta również z bardzo jednoczącego i niezwykle zmotywowanego elementu w osobie Yanna AURADOU, DE i gracza, który ma carte blanche na rozwój i rozwój padla w klubie.

Padel wzmacnia

Śmiech Valérie Touchain Prezes Bailly Noisy Tennis

Jestem emocjonalny i emocjonalny: mieliśmy wydarzenie Padel - P250 w ten weekend niesamowite z bardzo trudnymi meczami i atmosferą, która przywołuje wspomnienia.

To była wielka przyjemność przeżyć ten turniej z padlem wypełnionym od rana do wieczora i podzielić się tymi sportowymi chwilami po tym okresie Covid, który zmienił nasze codzienne życie i naszą sportową praktykę.

Życie codzienne prezesa związku sportowego przechodzi przez wzloty i upadki: także wtedy, gdy masz szczęście, że Twój klub po okresie nicości żyje takim weekendem, to tak, jestem zdecydowanie pobudzony na przyszłość iz entuzjazmem i pasją projektuję siebie na rzecz rozwoju TCBN na wszystkich poziomach.

Padel sceptyczny wobec uzależnionego od padla

Tenis to tradycyjny sport, który od kilku lat traci na sile, nawet jeśli ten sezon (przed Covidem) był obiecujący.

Moim zdaniem tenis ma silną konkurencję ze strony sportów „natychmiastowych”: bieganie, triathlon, fitness…

Ewolucja społeczna przeszła przez to z nowym podejściem do uprawiania sportu i rywalizacji; należy to wziąć pod uwagę: „sportowy kliknij i graj” to przepis na sukces.

Padel jest w tym duchu: zabawny, przyjazny, dostępny dla wszystkich; Padel ma niezaprzeczalne cechy i szybko przechodzimy od „sceptycznego padla do uzależnionego padla”. Stawiam na to.

Padel: wszystko oprócz wroga tenisa

Padel we Francji jest w powijakach i moim zdaniem ma świetlaną przyszłość. To bynajmniej nie wróg tenisa: to dodatkowy atut w naszej ofercie sportowej; poprzez swoją praktykę w grze podwójnej tworzy więzi społeczne, przywraca przyjemność z gry.

Dzięki padelowi ponownie przeżywam tenisowe lata sprzed 20 lat… Duch „społeczności padla” jest bardzo obecny.

Z biegiem czasu związek ten został osłabiony w tenisie, ale stopniowo powrócił wraz ze świadomością FFT na temat tego rozrzedzenia w ciągu ostatnich 3 lat i działaniami podjętymi w celu jego zaradzenia: rozwój tenisa musi być skoncentrowany na nowość na temat przyjemności zabawy i promowania dostępu do rekreacyjnych i łatwo dostępnych zawodów. Tworzenie darmowych meczów jest częścią tej nowej dynamiki sportowej.

Odkryj na nowo pasję do tenisa

Aby na nowo odkryć pasję do tenisa, musimy się dostosować, odkryć na nowo nasze oferty sportowe
  • galaktyka tenisa, która jest następcą tradycyjnej szkoły tenisa,
  • darmowe mecze dla młodzieży i dorosłych,
  • federalne wdrażanie cyfrowe za pośrednictwem TEN'Up, między innymi,
Są to niepodważalne atuty umożliwiające „ponowne uruchomienie” tenisa w klubach i współistnienie z rozmieszczeniem padla w celu zwiększenia liczby członków i licencji poprzez przyjemność gry i „dopasowywania”.

4-letni plan rozwoju TCBN

Mój projekt klubowy polega na opracowaniu 4-letniego planu rozwoju TCBN w zakresie infrastruktury we współpracy z urzędami miasta:
  • remont domu klubowego,
  • w programie trzeci padel,
Mamy wolę wewnętrznego dostosowania się, aby rozwijać praktykę sportową z naciskiem na igrzyska olimpijskie w Paryżu w 2024 r. Jako fundamentalny krok: niepowtarzalną okazję do tenisa i padla, w której chcę zarejestrować klub.

Nadal wnoszę swój wkład w tenis

Osobiście: członek Najwyższej Rady Tenisowej FFT od ponad 3 lat, chciałbym nadal wnosić swój wkład do listy A & G24 z naszym obecnym prezesem, panem Bernardem Giudicelli, jako szefem listy.

Po doświadczeniach z tych 3 lat federalnego mandatu mam głębokie przekonanie, pewność, że ten niezrównany federalny projekt sportowy, ten kompetentny, zjednoczony zespół i ten wizjonerski prezydent są jedyną zwycięską trylogią dla przyszłości francuskiego tenisa i międzynarodowy.

Jeśli chodzi o TCBN, ten klub zawsze będzie kamieniem węgielnym mojego stowarzyszenia i federalnego zaangażowania, a ja całą swoją energię i determinację jako lider wolontariuszy będę wspierać TCBN w jej przyszłości.

Postęp w padelu jest również jednym z moich osobistych celów i dlaczego nie połączyć się ponownie z konkurencją. Sportowy i świąteczny duch tego weekendu sprawił, że znów chciałem walczyć: mam szczęście, że mam w klubie nauczyciela z pasją, który jest zmotywowany do podjęcia tego wyzwania; ale zawsze będę dalej grać w tenisa, moje cotygodniowe spotkania na boisku z przyjaciółmi są święte!

Tenis i padel: zwycięska formuła!

Padel jest bratem tenisa! konkubinat podporządkowany jest chęci pójścia naprzód, bycia innowacyjnym i zaoferowania praktykującym i licencjobiorcom wyboru praktykowania w wybranym przez nich klubie przyjemności „kopania piłki” na tenis lub kort do padla.

Tlenem ich rozwoju jest różnorodność oferty praktyk w klubach. Infrastruktura jest zwierciadłem klubów, ale sercem jest animacja: „animować to rozwijać” to moje motto, którego misją jest również umożliwienie wszystkim uprawiania tenisa i padla.

Zdjęcie: Aurélie Logeais

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.