Valerie TouchainThe Prezes klubu tenisowego Bailly Noisy, opowiada o swojej nietypowej historii, która zaczyna się w Kamerunie, niezachwianej więzi z tenisem, ale także o swoim doświadczeniu i opinii na temat ewolucja tenisa i nowość: Padel.

Yaoundé Tennis Club: Moja druga rodzina

Odkryłem tenis jako nastolatka w Kamerunie w klubie tenisowym Yaoundé prowadzonym przez Marie-Claire i Zacharie NOAH.

Dni spędzałem w klubie, nawet kiedy nie grałem! To była moja druga rodzina.

Kiedy wróciłem do Francji, nie znalazłem tej atmosfery, tego dzielenia się.

Więc nie zacząłem znowu grać w tenisa, ale odkryłem squasha; Grałem w drużynie w klubie na wschodzie Francji, a potem okrężne drogi sprawiły, że zrezygnowałem, mając inne priorytety.

Wróciłem do tenisa z moją najstarszą córką, która dołączyła do szkoły tenisa TCBN w wieku 5 lat; a potem wszystko się wydarzyło: wiceprezes przez 4 lata, potem prezes TCBN przez 20 lat i wciąż pełen projektów w mojej głowie, aby ten klub się rozwijał, co mam w „cewniku”.

Klub tenisowy Valérie i Nathalie Bailly Noisy

Od tenisa do padel

Gminy Noisy le Roi i Bailly są powiązane z Godella, miastem w Hiszpanii na obrzeżach Valence.

Od kilku lat za pośrednictwem komitetu partnerskiego organizujemy wymiany z młodzieżą z TCBN i z klubu tenisowego Godella; jeździliśmy na tydzień na święta Wszystkich Świętych z około piętnastoma młodymi ludźmi z TCBN iw zamian przyjmowaliśmy młodych ludzi z klubu tenisowego Godella w kwietniu / maju.

Więc to w Godelli odkryłem padel a młodzi ludzie dużo czasu spędzali na stokach padel. Bawili się… i dorośli też!

Le padel będąc przyłączonym do FFT, ratusze zrealizowały moją prośbę o projekt stworzenia 2 padel podczas gdy tenis na poziomie klubowym był w okresie wyczerpania.

Dywersyfikacja: alternatywa

Zróżnicowanie oferty proponowanej w klubie wydało mi się istotną alternatywą dla rewitalizacji klubu.

Dzięki inwestycji ratusza i pomocy finansowej FFT w listopadzie 2018 r padel urodził się w TCBN i dorasta.

Klub korzysta również z bardzo jednoczącego i niezwykle zmotywowanego elementu w osobie Yanna AURADOU, DE i zawodnika, który ma wolną rękę w rozwoju i rozwoju klubu. padel w Klubie.

Le padel doładowywać

Śmiech Valérie Touchain Prezes Bailly Noisy Tennis

Jestem emocjonalny i emocjonalny: mieliśmy padel - P250 w ten weekend niesamowite z bardzo trudnymi meczami i atmosferą, która przywołuje wspomnienia.

To była wielka przyjemność przeżyć ten turniej z padel wypełnione od rana do wieczora i aby dzielić się tymi sportowymi chwilami po okresie Covid, który zmienił nasze codzienne życie i praktykę sportową.

Życie codzienne prezesa związku sportowego przechodzi przez wzloty i upadki: także wtedy, gdy masz szansę, że Twój klub po jakimś okresie nicości przeżywa taki weekend, to tak, jestem zdecydowanie pobudzony na przyszłość iz entuzjazmem i pasją projektuję siebie na rzecz rozwoju TCBN na wszystkich poziomach.

Padel sceptyczny padel nałogowiec

Tenis to tradycyjny sport, który od kilku lat traci na sile, nawet jeśli ten sezon (przed Covidem) był obiecujący.

Moim zdaniem tenis ma silną konkurencję ze strony sportów „natychmiastowych”: bieganie, triathlon, fitness…

Ewolucja społeczna przeszła przez to z nowym podejściem do sportu i rywalizacji; należy to wziąć pod uwagę: „sportowy kliknij i graj” to przepis na sukces.

Le padel jest w tym duchu: zabawny, towarzyski, dostępny dla wszystkich; the padel ma niezaprzeczalne cechy i szybko odchodzimy od „padel sceptyczny padel uzależniony ”. Stawiam na to.

Le padel : wszystko oprócz wroga tenisa

Le padel we Francji jest w powijakach i moim zdaniem ma świetlaną przyszłość. To bynajmniej nie wróg tenisa: to dodatkowy atut w naszej ofercie sportowej; poprzez swoją praktykę w grze podwójnej tworzy więzi społeczne, przywraca przyjemność z gry.

Z padel , Na nowo przeżywam tenisowe lata sprzed 20 lat… Duch „wspólnoty” padel „Jest bardzo obecny.

Z biegiem czasu ten związek osłabł w tenisie, ale stopniowo powrócił wraz ze świadomością FFT na temat tego osłabienia w ciągu ostatnich 3 lat i działaniami podjętymi w celu jego zaradzenia: ewolucja tenisa musi być skoncentrowana na nowość na temat przyjemności zabawy i promowania dostępu do rekreacyjnych i łatwo dostępnych zawodów. Tworzenie darmowych meczów jest częścią tej nowej dynamiki sportowej.

Odkryj na nowo pasję do tenisa

Aby na nowo odkryć pasję do tenisa, musimy się dostosować, odkryć na nowo nasze oferty sportowe
  • galaktyka tenisa, która jest następcą tradycyjnej szkoły tenisa,
  • darmowe mecze dla młodzieży i dorosłych,
  • federalne wdrażanie cyfrowe za pośrednictwem TEN'Up, między innymi,
Są to niepodważalne atuty umożliwiające „ponowne uruchomienie” tenisa w klubach i współistnienie z rozmieszczeniem padel dążyć do zwiększenia liczby członków i licencji poprzez przyjemność grania i „dopasowywania”.

4-letni plan rozwoju TCBN

Mój projekt klubowy polega na opracowaniu 4-letniego planu rozwoju TCBN w zakresie infrastruktury we współpracy z urzędami miasta:
  • remont domu klubowego,
  • troisième padel są w programie,
Mamy wolę wewnętrznego dostosowania się, aby rozwijać praktykę sportową, której fundamentalnym krokiem będą Igrzyska Olimpijskie w Paryżu w 2024 roku: wyjątkowa okazja dla tenisa i padel w którym chcę zarejestrować klub. 

Nadal wnoszę swój wkład w tenis

Osobiście: członek Najwyższej Rady Tenisowej FFT od ponad 3 lat, chciałbym nadal wnosić swój wkład w tworzenie listy A & G24 z naszym obecnym prezesem, panem Bernardem Giudicelli, jako szefem listy.

Po doświadczeniach z tych 3 lat federalnego mandatu mam głębokie przekonanie, pewność, że ten niezrównany federalny projekt sportowy, ten kompetentny, zjednoczony zespół i ten wizjonerski prezydent to jedyna zwycięska trylogia dla przyszłości francuskiego tenisa i międzynarodowy.

Jeśli chodzi o TCBN, ten klub zawsze będzie kamieniem węgielnym mojego stowarzyszenia i federalnego zaangażowania i będę wkładać całą swoją energię i determinację jako lider-wolontariusz, aby wspierać TCBN w jej przyszłości.

Postęp do padel to także jeden z moich osobistych celów i dlaczego nie wrócić do zawodów. Sportowy i świąteczny duch tego weekendu sprawił, że znów chciałem się z nim zmierzyć: mam szczęście, że mam w klubie nauczyciela z pasją i zmotywowanym do tego wyzwania; ale zawsze będę grał w tenisa, moje cotygodniowe spotkania na boisku z przyjaciółmi są święte!

Tenis i padel : zwycięska formuła!

Le padel jest bratem tenisa! konkubinat podporządkowany jest chęci posuwania się naprzód, bycia innowacyjnym i oferowania praktykującym i licencjobiorcom wyboru praktykowania w wybranym przez nich klubie przyjemności „kopania piłki” na kort tenisowy lub padel .

Tlenem ich rozwoju jest różnorodność oferty praktyk w klubach. Infrastruktura jest zwierciadłem klubów, ale sercem jest animacja: „animować to rozwijać” to moje motto, którego misją jest również umożliwienie wszystkim uprawiania tenisa i tenisa. padel .

Zdjęcie: Aurélie Logeais

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.