Romain Taupin de Padelonomika wraca do jednego z bliskich mu tematów: Analiza padel według statystyk. I zobaczysz, że jeśli chcesz grać lepiej, nie ma innego wyjścia, jak tylko to ogranicz swoje niewymuszone błędy. 

Prosta analiza. Na pewno. Ale malarstwo Romaina pozostaje bardzo interesujące do odkrycia dzięki jego pracy nad wideo Doświadczenie NGTV.

Im wyższy poziom, tym mniej niewymuszonych błędów

„W tym czasie przeprowadziłem małe badanie za pomocą kamer Doświadczenie NGTV na poziomach gry na padel. Pojawiły się ciekawe statystyki. Im bardziej poziom wzrasta, tym mniej niewymuszonych błędów jest popełnianych. To silnie sugeruje, że im mniej popełniamy niewymuszonych błędów, tym bardziej nasz poziom… wzrasta.

Lekcja na cały dzień: pamiętaj, że dobra, ale brzydka piłka jest lepsza niż dobra piłka faulowana ”.

Te statystyki pokazują trend. Oczywiście konieczne jest uwzględnienie innych parametrów, aby uzasadnić poziom gracza.

stats liczba błędów padel

Im bardziej wzrasta poziom, tym więcej mamy wygrywających punktów

Gdyby ten postulat nie został wypracowany przez Romaina, to łatwo widać, że gracz z World Padel Tour będzie miał okazję zdobyć o wiele więcej zwycięskich punktów niż gracz, który „wie tylko, jak odłożyć piłkę z powrotem na boisko ”.

Jérôme Bécasset, jeden z wielkich dżentelmenów padel Lyon, organizator konkursów w Esprit Padel potwierdza:

„Możemy również argumentować, że im wyższy poziom, tym bardziej rosną zdobywane punkty. Czterech początkujących, którzy mają trudności z odbiorem piłki 4 razy, nie może ukończyć punktów w par 3. ”

Więc z pewnością jest to mieszanka tych dwóch „Różnica w procentach niewymuszonych błędów między poziomem 5/6 a 7/8 jest imponująca!”, jako uwaga Eric Errera dalej strona na Facebooku Padelonomika:

Prawie 16 punktów różnicy nawet między poziomem 7 a poziomem 6. Różnica, która pokazuje również jedno: są kamienie milowe do przekroczenia na padel a niektóre są trudniejsze niż inne.

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.