Obecnie Afryka i padel nie są blisko spokrewnione, to jasne. Jednak to się zmienia i Padel Mag proponuje ci to przeanalizować.

Maghreb, krok do przodu

Maroko ma wiele infrastruktur / projektów, które pozwalają mu wyróżniać się jako czołówka dyscypliny w Maghrebie: mamy CACF, L "Oaza sportu miasto, lub Dakhla Padel Klub które możemy zacytować.

Można wymienić inne bardzo ciekawe projekty, w szczególności „inwestora” Nacho Payána, który jest jednym z potencjalnych nosicieli standardów padel na kontynencie. 

Z jakich powodów? Po prostu dlatego, że Nacho Payán, były zawodnik, który teraz jest absolwentem Hiszpańskiej Federacji Padel i dyrektor techniczny Konfederacji Afrykańskiej padel, utworzony w 2018 r. akademia de Padel w Casablance, łącząc wszystkie cechy padel Europejczycy. Jak możesz sobie wyobrazić, tchnie to nowe życie w padel Afrykanin, dając mu klucze, aby teraz zarejestrować się na mapie świata. Poza tym kraj ma ponad 50 gruntów (prywatne i publiczne), a przede wszystkim korzysta z pomocy marokańskiej federacji tenisowej, co nie jest bez znaczenia.

Kraj też się przygotowuje zorganizować w listopadzie 2021 r. Międzynarodowe Open of padel. Odbędzie się w rejonie Dakhla Wyschnięte koryto rzeki Eddahab i będzie nadzorowany przez Sahara Wydarzenia jak również przezEFCA. 

Oprócz państwa Mohammeda VI nie pominięto również Egiptu. Choć jest nieco w tyle w stosunku do Maroka, w tym kraju nie brakuje inicjatyw i projektów. Projekt Go Padel który ujrzał światło dzienne w 2014 roku jest doskonałym przykładem rozwoju. Z ponad 6 centrami padel różne rozrzucone po całym Egipcie i ponad 10 padel, WYBRAĆ SIĘ Padel rejestruje się jako jeden z liderów dyscypliny w kraju faraonów.

Ale jak możemy rozmawiać? padel i Egipt, nie wspominając o niezwykłym wydarzeniu, które miało miejsce w tym cudownym kraju? W grudniu 2019 r WPT postanowił przeprowadzić wyjątkowy mecz pokazowy. Biorąc pod uwagę, że obraz jest wart 1000 słów, pozwalamy Wam podziwiać oprawę tego meczu i wpływ, jaki mógł on mieć na planetę padel (i nie to).

 

world padel tour egipt | egipt padel piramidy do squasha |padel squash egipt piramidy 2020 |padel piramidy do squasha w egipcie | piramidy do squasha egipt | piramidy do squasha padel Egipt

QUID z Afryki Subsaharyjskiej?

Obserwacja jest jasna: il istnieje duża dysproporcja pod względem rozwoju i infrastruktury padel między Maghrebem a resztą Afryki. Ale czy w ten sposób można powiedzieć, że Afryka Subsaharyjska zaczyna od zera? Absolutnie nie. Kraje takie jak Senegal, Gwinea Równikowa jak również RPA weszły już na pokład „wagonu padel ".

Republika Południowej Afryki, choć nie jest sławna (obecnie) jak kraj padel, może się stać. Przy wsparciuPołudniowoafrykańskie Stowarzyszenie padel (SAPA), rzeczy mają tendencję do szybkiego ruchu wielki V i póki kraj miał tylko jeden padel w 2018 r. było ich ponad 6 w 2021 r. w 4 różnych witrynach. Szkolenie trenerów przez trenerów międzynarodowych, szkolenie zawodników i nadzór nad tymi ostatnimi poprzez SAPA popchnij nas do optymizmu na przyszłość i dlaczego nie, aby wyobrazić sobie kraj Nelsona Mandeli jako supermocarstwo padel w nadchodzącej dekadzie.

Odkrycie jest prawie podobne w Senegalu, gdzie ambicja jest wyraźnie widoczna: kraj musi stać się ośrodkiem padel na kontynencie. Projekt " La palmeraie Sportowy Klub Jest jednym z przekonujących przykładów integracji padel w tym kraju, który nie jest jeszcze przesiąknięty kulturą „la pala”. Z zajęciami capoeira, fitness, boiskami do piłki nożnej w 5itd .. le kompleks ma na celu zaspokojenie jak największej liczby entuzjastów sportu, a to poprzez włączenie padel że odróżnia się od innych potencjalnych afrykańskich konkurentów. Choć wykorzystywane są z myślą o wypoczynku i zabawie, nie jest wykluczone, że w przyszłości rozegrane zostaną tam potencjalne turnieje lub proste mecze pokazowe, co pozwoli na nadanie Senegalowi tożsamości krainy padel.

Telewizja jako potencjalny „zmieniacz gry”?

Wraz z pojawieniem się grupy takiej jak Canal + w świecie padel, jasne jest, że sytuacja ulegnie zmianie. Niektóre kraje, obecnie pozbawione dostępu do morza, jeśli chodzi o transmisję padel z pewnością w nadchodzących latach nastąpi radykalna zmiana. Nadchodząca transmisja World Padel Tour w Canal+ i jego afrykańskich kanałach może całkowicie przetasować karty pod względem hierarchii sportowej i przyspieszyć proces zaznajamiania się i rozwoju padel z kontynentem afrykańskim.

 

world padel tour kanał +

Pasjonuje się piłką nożną, odkryłam padel w 2019 roku. Od tego czasu szalona miłość do tego sportu do tego stopnia, że ​​porzuciłam mój ulubiony sport.