Padel Magazine rozmawia z Alexis Salles, która jest teraz były trener reprezentacji Francji padel męski.

„Nadal jestem połączony”

Padel Magazine : Alexis, jak się masz? Jakie są twoje wiadomości padel ?

Alexis Salles: Przede wszystkim dziękuję za poświęcenie mi trochę czasu i korzystam z okazji, aby pogratulować Padel Magazine za jego pracę i jego wszechobecność we wszystkich dziedzinach” padel !

Odpowiadając na Twoje pytanie radzę sobie bardzo dobrze i wykorzystuję ten okres, aby zadbać o moje plecy, które wciąż bardzo mnie bolą. Naprawdę mam nadzieję, że tego lata uda mi się znaleźć drogę powrotną na boisko, na mecze padel Tak bardzo za tobą tęsknię!

Na razie nie mam żadnego konkretnego projektu w padel ale jestem bardzo związany i nadal pilnie śledzę wiadomości, w szczególności dzięki Padel Magazine !

Podczas Człowieka Padel Otwarte w czerwcu, pod przewodnictwem Robina iw związku z ligą Occitanie, pomogę organizacji w koordynacji wolontariuszy. To wspaniały projekt zrealizowany przez Robina (Haziza, przyp. red.) mistrzowską ręką, który przez dziesięć dni będzie olśniewał nasze różowe miasto i bardzo się cieszę, że mogę się do tego przyczynić.r.

Olśniewająca ewolucja w ciągu pięciu lat

Padel Magazine : Wróćmy do tego końca 2021 roku, postanawiasz nie kontynuować gry w męskiej drużynie. Jakie są powody ? Pewne znużenie?

Alexis Salles: Zdecydowałem się nie kontynuować mojej przygody z męskim doborem głównie ze względu na czas. W 2021 roku, który był z pewnością wyjątkowym rokiem z dwoma międzynarodowymi konkursami, wyjechałem na ponad 40 dni. Ale najbardziej absorbujący jest czas poświęcony niemal codziennie przez cały rok zawodnikom grupy France, ale także tym, którzy do tego aspirują, niektórym trenerom – trenerom fizycznym i mentalnym zawodników i oczywiście relacjom z FFT i Robinem. .

Ewolucja w ciągu 5 lat była olśniewająca i zbliżałem się do swoich granic, aby w pełni objąć tę rolę. Jak wiecie, jestem również wspólnikiem w firmie księgowej ASB CONSEIL z odpowiedzialnością około dwudziestu pracowników i notabene mam żonę i… troje uroczych, ale bardzo angażujących dzieci! (Śmiech) Dlatego moja pozycja jako kapitana EDF stała się trudna do pogodzenia z moim życiem zawodowym i osobistym.

Ponadto czułem, że to koniec cyklu i że byłoby wspaniale, gdyby gracze mogli przejść do innej dynamiki z profesjonalnym trenerem, który mógłby poprowadzić zespół jeszcze wyżej. Mam nadzieję, że Pablo Ayma wniesie swoje umiejętności i doświadczenie, aby pomóc drużynie dostać się na podium!

Padel Magazine : Czy wyzwalaczami była Europa w Marbelli i Puchar Świata w Katarze?

Mistrzostwa Europy w Marbelli były szczególnie trudne, ponieważ byliśmy w okresie po Covidie, który był trudny do opanowania emocjonalnie. Kiedy zebraliśmy się w klubie MAS w Perpignan, nie widziałem zawodników od prawie roku… Z drugiej strony wielu zawodnikom brakowało konkurencji, a niektórym brakowało pewności siebie.

Jeśli dodamy do tego bardzo rozczarowującą organizację zawodów i trudne warunki gry, doprowadziło to do kilku bardzo trudnych meczów, a tydzień był bardzo stresujący dla nerwów. Ale grupa trzymała się i nadal udało nam się zdobyć 3th miejsce w tych mistrzostwach, przegrywając tylko z Hiszpanią.

drużyna francja mężczyźni marbella

Mistrzostwa świata w Doha były bardzo różne w tym sensie, że był to wybór, który był dla mnie bardzo trudny, ponieważ musiałem dokonać skomplikowanych wyborów… To najtrudniejsza część stanowiska trenera, ponieważ trzeba wziąć pod uwagę wiele kryteriów: poziom graczy, ich inwestycje, stan umysłu itd. Jest kilku graczy, którzy są kluczowi we francuskiej drużynie, ale poziom się zacieśnia i wielu prawdopodobnie dołączy do grupy.

Podczas każdej selekcji staram się, aby zespół był jak najbardziej zgrany, zarówno pod względem poziomu, jak i stanu ducha. Musisz także pomyśleć o różnych możliwych kombinacjach podczas zawodów, w zależności od aktualnej formy graczy. Krótko mówiąc, nie jest to łatwe do rozwiązania równanie i wielka odpowiedzialność. A trudność polega na tym, że musisz podejmować własne decyzje. Oczywiście miałem wsparcie Federacji w każdym z moich wyborów w ciągu tych pięciu lat, ale faktem jest, że jesteśmy na pierwszej linii i czasami jest to ciężkie, ponieważ wybieranych jest tylko ośmiu zawodników…

Z drugiej strony mistrzostwa w Doha były naprawdę udane dzięki wyjątkowej organizacji. Zawodnicy potrafili zjednoczyć się wokół celu, byli bardzo profesjonalni i zaakceptowali mój wybór zmiany składu zespołu. Ostatecznie osiągnęliśmy bardzo dobre mistrzostwa, zajmując czwarte miejsce w tych mistrzostwach świata. Serdecznie im dziękuję za ich inwestycję i szczęście, jakie dali mi podczas ostatnich mistrzostw.

„Nadzieja daje życie!”

Padel Magazine : Czy znajdziemy cię jakoś z funkcjami w padel ? Pomysł stworzenia klubu padel zawsze był w przygotowaniu, zwłaszcza z Laurentem Imbertem, gdzie jesteś?

Alexis Salles: Na razie daję sobie trochę czasu… Ale nadal utrzymuję kontakt z aktorami padel i mam nadzieję, że w nadchodzących miesiącach lub latach będę miał okazję uczestniczyć w innych przygodach!

To prawda, że ​​jest to projekt bliski naszym sercom z Laurentem, ale trudność polega na znalezieniu odpowiedniej lokalizacji w stałej cenie... Poza tym nie wahaj się z nami skontaktować, jeśli masz jakieś informacje. !

Laurent i ja przyjaźnimy się od 25 lat, pasjonujemy się padel i obaj bardzo przywiązani do naszego miasta, Tuluzy. Stworzenie klubu składającego się z padel razem… A potem nadzieja daje życie!

Padel Magazine : Kiedy widzimy boom w padel że wiemy, jakie są możliwe przeszkody w jego rozwoju?

Alexis Salles: Prawdą jest, że padel przeżywa niesamowity wzrost i wydaje się, że nic nie zatrzymuje jego rozwoju. oczywiste jest, że w nadchodzących latach będą potrzebne struktury. Ewentualne przeszkody są moim zdaniem na dwóch poziomach :

  • Trudności prywatnych inwestorów w znalezieniu lokalizacji umożliwiających opłacalność ekonomiczną i trwałość ich klubów
  • Umowa pomiędzy prywatnymi inwestorami a rozwijającymi działalność klubami tenisowymi padel w ich strukturach. Należy unikać nieuczciwej konkurencji między stowarzyszeniem, które nie ma podatków (VAT – IS) a prywatnymi klubami, które są przedsiębiorstwami komercyjnymi… Federacja ma do odegrania ważną rolę i ta transformacja musi być zorganizowana jak najlepiej, ponieważ nie wolno nam zapominać że padel narodził się we Francji dzięki prywatnym inicjatywom.

Padel Magazine : Jakie są twoje najpiękniejsze wspomnienia? padel ?

Alexis Salles: Moim najlepszym wspomnieniem pozostaje tytuł mistrza Europy z 2015 roku. OK nie było Hiszpanii, ale drużyny miały podobny poziom i wszystkie spotkania wygrały w decydującym meczu. Byłem wtedy zawodnikiem – kapitanem i emocje były niesamowite !

Potem mam niezapomniane wspomnienie naszego ćwierćfinałowego zwycięstwa z Urugwajem na mistrzostwach świata w Paragwaju w 2018 roku. To było kompletnie szalone spotkanie, które zakończyło się w nocy kilkoma ostrymi anegdotami.

Wspaniale wspominam również moje kapitanowanie z młodzieżą podczas mistrzostw świata w Castellon. Młodzi ludzie byli tak zachwyceni i zmotywowani wydarzeniem, że dało dużo świeżości! Nasze wsparcie bardzo różniło się od wsparcia dorosłych, musieliśmy sprawdzić wszystko: dietę, sen, rozgrzewkę itd. Tydzień był super fizyczny, ale dał nam tyle przyjemności i emocji, że pozostaje niezapomnianeten !

Wreszcie mam świetne wspomnienia z naszych powrotów ciężarówką z Laurentem Imbertem i często Bastienem Blanqué po etapach My Padel Okrągły. Te cztery lata rozwoju naszego toru były ekscytujące. Często popychali nas do granic naszych możliwości i były tak satysfakcjonujące na ludzkim poziomie! Jestem bardzo dumny z tego, co osiągnęliśmy przy bardzo niewielu zasobach i w czasie, gdy padel nie miał jeszcze takiej sławy, jaką znamy dzisiaj...

Zespół zarządzający Padel Maj

Zespół Padel Magazine od 2013 roku stara się oferować to, co najlepsze padel, ale także ankiety, analizy, aby spróbować zrozumieć świat padel. Od gry do polityki naszego sportu, Padel Magazine jest do Twojej dyspozycji.