Okres lato rymuje się z słońce, wakacje, rodzina, przyjaciele i padel. Czy naprawdę możemy to wszystko połączyć bez? wypalić się fizycznie

Oto jesteśmy. Lato i święta. Chcesz cieszyć się długimi słonecznymi dniami, plażą, basenem, rzeką lub jeziorem, przyjaciółmi, aperitifami i innymi grillami, ale także naszym ulubionym sportem?

Czy możemy wykorzystać wszystko? Odpowiedź brzmi oczywiście tak. Ale będziesz musiał słuchać swojego ciała, aby uniknąć obrażeń.

Chcę jak najlepiej wykorzystać wiele turniejów

Lato to okres, w którym odbywa się najwięcej turniejów, a więc okres, w którym możesz poprawić swój ranking. Dla niektórych graczy ta inwestycja finansowa jest opłacalna na nadchodzący sezon. Więc bez nadmiaru, dobra dieta, dobra ilość snu i padel, padel, padel, proszę w trybie turniejowym.

Chcę w pełni wykorzystać wszystko

W tym przypadku znajdujemy bon vivants, czasami zbyt żywe. Chcą cieszyć się wszystkim. Wstań o 6 rano na poranny canyoning, aperitif i pizzę nad jeziorem. Popołudniowa via-ferrata, a następnie skieruj się do klubu padel na mecz, po którym nastąpi aperitif, a następnie małże i frytki. Lokalny wieczór balowy, potem dyskoteka na świeżym powietrzu do 4 rano. I tak jest na co dzień! Gdybyśmy mogli utrzymać ten rytm, byłoby idealnie, ale często ciało mówi „stop”, jeśli wszystkie te czynności są wykonywane na 200%. A więc rada: maksimum zajęć tak, ale w mniej intensywnym tempie, aby cieszyć się wszystkim każdego dnia.

Chcę się cieszyć bez złamania 

To najbardziej skomplikowana faza ze wszystkich. Znać swoje ciało na tyle dobrze, aby jak najlepiej zarządzać wakacjami. Jeśli w swoim życiu nie wypychałeś swojego ciała poza jego granice, być może nadal nie znasz siebie w pełni. Krótko mówiąc, wakacje składają się z zaplanowanych i nieplanowanych terminów. A żeby cieszyć się wszystkim, bez złamań, trzeba sobie radzić.

Przykład: jeśli zdecydowałeś się zagrać padel wieczorem, jeśli jest to „zabawny” mecz, to w porządku, ale jeśli jest to turniej, musisz wcześniej się zabezpieczyć. Dzień wcześniej pamiętaj, aby dobrze się wyspać, nie przesadzając. W ciągu dnia wykonuj czynności, które nie będą wymagały zbytniego wysiłku, chroń się przed słońcem, dobrze się nawadniaj (oczywiście napojami bezalkoholowymi), słowem, przygotować się do wysiłku fizycznego które będziesz musiał wykonać i to na 24 godziny przed wspomnianym wysiłkiem. Po zakończeniu turnieju, jeśli następny dzień nie wymaga szczególnej koncentracji, śmiało odpocznij.

Często można usłyszeć, że ludzie wracają z wakacji jeszcze bardziej zmęczeni niż wtedy, gdy wyjeżdżali. Dzieje się tak z kilku powodów.

Przede wszystkim dlatego, że czasami nic nie robimy z naszymi dniami, ciało zwalnia ciśnienie i kończymy zmęczone po wyzdrowieniu. To pozytywne.

Innym rodzajem wakacji jest nie zatrzymywanie się przez narzucanie rytmu, do którego nie jesteśmy przyzwyczajeni. Zamiast metra, pracy, sportu i snu, są to różne i różnorodne zajęcia, pływanie, wycieczki i padel całkowicie. Kończysz wyczerpany, ale cóż, mówiąc sobie, że odniosłeś korzyść. I to też jest pozytywne. Każdy ma własne wakacje, o ile jest padel !

Ostatnia rzecz: przyjdź i odkryj różne kluby w swoich miejscach zamieszkania, zawsze dzieje się tam coś, o czym możesz później powiedzieć znajomym. Chodźmy!

Julien Bondia

Julien Bondia jest nauczycielem padel na Teneryfie (Hiszpania). Publicysta i doradca, pomaga ci grać lepiej poprzez swoje samouczki i artykuły taktyczne/techniczne padel.