Porozmawiajmy technika Padel. Siatkówka jest jednym z najczęściej używanych strzałów, ponieważ jest jednym z strzały ofensywne. Ponieważ ci, którzy biorą sieć, mająkorzyść psychologiczna, spójrzmy na tę fazę gry.

Nauka robienia pięknej siatkówki nie jest łatwa. Nie będziemy rozmawiać o czysta i twarda technika w locie, ale raczej pamiętaj o niektórych ważnych aspektach, aby były one jak najbardziej skuteczne w zależności od chwili.

Zamierzamy wziąć film Carolina Navarro szkolenie w sieci kilka lat temu. Niezależnie od tego technika jest idealna dlatego, aby skopiować.

Pozycja oczekująca

To punkt wyjścia. Jeśli przyjrzysz się Karolinie, jej pala znajduje się przed nią w wysokiej pozycji, ze złamanym nadgarstkiem, najwyższą częścią pala na poziomie mostka. Jej pięty nigdy nie dotykają ziemi, nawet gdy czeka na piłkę.

Przygotowanie

Będziemy rozmawiać o „klasycznych” lotach. Zarówno na przedniej, jak i na tylnej stronie przygotowanie jest krótkie, to znaczy, że gdy stopa podporowa zostanie umieszczona na ziemi, pal podąża za ruchem. W przypadku Karoliny, która jest praworęczna, porozmawiamy o prawej stopie podczas forhendu i lewej stopy podczas backhand.

Ten pierwszy krok jest naprawdę bardzo ważny, aby najpierw zbliżyć się do piłki, ale szczególnie, aby opóźnić i uderzyć piłkę z większą kontrolą, większą mocą lub 50/50.

W tym filmie mówimy o szkoleniu profesjonalnego gracza, który stara się coś zmienić przy każdym trafieniu. Zauważysz, że przy niektórych uderzeniach Karolina broni swoją pale znacznie większą, aby „uderzyć” piłkę. Dla początkujących i średnio zaawansowanych graczy lepiej skupić się na „klasycznej” siatkówce.

Strajk

Tutaj wszystko staje się naprawdę interesujące. Jeśli przyjrzysz się uważnie, zobaczysz, że Karolina często ma inną pracę nóg.

Czasami postawi stopę przed uderzeniem, czasem postawi stopę przed uderzeniem, a czasem w tym samym czasie, co uderzenie. Czemu ?

Odpowiedź jest prosta. Dzięki tej samej pracy górnej części ciała możemy drukować różne loty, a wszystko to tylko poprzez modyfikację pracy nóg.

Jeśli przednia stopa wyląduje na ziemi przed uderzeniem piłką, raczej będziemy dążyć do kontroli, szczególnie podczas pierwszego końca po serwowaniu lub w dolnych partiach.

Jeśli przednia stopa wyląduje na ziemi po uderzeniu piłką, będziemy dążyć do zwiększenia prędkości z naszej piłki. Zazwyczaj będą to salwy rozgrywane na wysokości ramion i przed nami, na bardzo skrzyżowanych obszarach.

Jeśli przednia noga wyląduje na ziemi w tym samym czasie, co uderzenie, będziemy szukać kompromisowej kontroli / mocy. Tak zrobimy w przypadku większości lotów, które będziemy musieli wykonać. Przenoszenie naszych przeciwników, przygotowanie punktu są najczęstsze.

Wnioski

Ten film jest naprawdę przykładem tej ważnej pracy związanej z naszymi nogami. Karolina Navarro szuka intensywności, ale wyobraź sobie, że rytm jest mniej intensywny, wszyscy moglibyśmy, przy odrobinie praktyki, osiągnąć te salwy kontroli, mocy lub 50/50, tylko naszymi nogami.

W pracy!

Julien Bondia

Julien Bondia jest nauczycielką padla na Teneryfie. Jest założycielem AvantagePadel.net, oprogramowania bardzo popularnego wśród klubów i graczy Padel. Felietonista i doradca, pomaga ci grać lepiej dzięki licznym samouczkom.