Du padel w CNN, to rzeczywistość. Jeden z najbardziej znanych kanałów informacyjnych na świecie zaczyna skupiać się na tym sporcie, który według niego ma prawie 25 milionów graczy na całym świecie w 90 krajach. Czy pikle pozostaje jednym z wzorcowych sportów rakietowych w Stanach Zjednoczonych, padel zaczyna kopać swoją dziurę w krainie Wujka Sama, nawet jeśli pozostajemy bardzo daleko od ferworu, jaki odnajdujemy na Starym Kontynencie. Rzeczywiście, w 2021 roku szacuje się, że 15 nowych działek padel zostały zarejestrowane w Europie. I to nie licząc 20 000 torów w Hiszpanii.

"Le padel oczekuje się, że będzie coraz bardziej popularny" mówi gwiazda tenisa Andy Murray. Ten, który zainwestował w Game4Padel kontynuuje:

"Myślę że padel będzie rosnąć (…), kluby tenisowe będą nadal mieć do tego pretensje.

Jeden z moich byłych trenerów, Jonas Björkman, były numer 1 na świecie w grze podwójnej i numer 4 w grze pojedynczej, gra cały czas. Otworzył szereg ośrodków w Szwecji.

Regularnie gra tam również Feliciano Lopez, z którym kilka razy grałem debla na torze.

To jeden z najszybciej rozwijających się sportów na świecie. Myślę, że będzie nadal rosnąć; że kluby nadal będą chciały budować korty i że popyt będzie coraz większy”.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.