Franck Binisti spotyka Ludovica Cancela i Benjamina Grué, odpowiednio 17. i 19. miejsce w rankingu padel FFT z listopada 2021 r.

Dwóch byłych tenisistów w rankingu 0

Franck Binisti: Opowiedz mi o swojej podróży, swojej podróży do padel ?

Anuluj Ludovica: Jak wielu graczy pochodzę z tenisa. Cztery lata temu zająłem 0 miejsce w moim najlepszym rankingu. To właśnie w tym dniu zacząłem padel i od tego czasu tracę jeden ranking rocznie! Przyjaciel tenisa, Valentin Massé, przedstawił mi sport podczas „Happy Hour” w Tuluzie Padel Klub i ja od razu związaliśmy się z tym sportem. I tak byłem w fazie, w której grałem na zwłokę z tenisem i padel w ten sposób pojawił się w moim życiu w ten sposób. Przez pierwsze miesiące prawie nie grałem, bo nie znałem graczy, a dla mnie padel Drugie miejsce zajął dopiero z braku czasu, bo przygotowywałem się do egzaminu na profesora fizyki i chemii. Potem krok po kroku grałem coraz więcej, padel stał się dla mnie pasją i od drugiego roku, kiedy miałem więcej czasu, mogłem trenować kilka razy w tygodniu i dalej robić postępy do tego czasu.
Zasadniczo pochodzę z Tuluzy, ale jestem w Perpignan od roku i mogę powiedzieć, że zostałam bardzo dobrze przyjęta przez społeczność. padel !

Zmiażdżyć Anuluj 2021

Benjamin Grue : Byłem tenisistą przez dwadzieścia lat do rangi 0 i nauczycielem tenisa (posiadacz DES wspomina o treningu) przez 10 lat w klubie Léognan (w regionie Bordeaux). Chcąc poćwiczyć inną zabawniejszą czynność, spróbowałem padel początek 2016 roku. Co dziwne, sześć miesięcy po debiucie, kiedy zacząłem rywalizować, naprawdę wciągnąłem się w grę.

Teraz w pełni zainwestowałem przez 18 miesięcy we francuski tor, ponieważ zaprzestałem nauczania tenisa, co pozwala mi podróżować w weekendy.

„Idźcie razem jak najdalej”

Franck Binisti: Czy twoje skojarzenie było naturalne? Widzimy wiele par rozdzielających się, wracających do siebie… Jesteście inni, wciąż jesteście razem. Czy masz ambicję budować siebie razem?

Benjamin Grué: Odkąd zacząłem, znam trzech partnerów. Najpierw Julien Castaing, osoba, z którą zaczynałem, poszliśmy razem do 40 francuskich. Następnie Maxime Vian, przyjaciel z dzieciństwa, z którym grałem przez 6 miesięcy. Potem teraz Ludo, z którym zacząłem projekt w styczniu 2021 roku.

Mieliśmy swój pierwszy turniej w listopadzie 2019 i wygraliśmy go (P500 w La Teste), potem poprosił mnie o współpracę z nim. Nie mogę mnie zatrudnić z powodu mojej pracy (niedostępne w weekendy),
byliśmy w stanie zrobić tylko 3 P1000 razem w roku 2020, podczas wakacji szkolnych. Zagraliśmy bardzo dobrze (3. w Perpignan, 3. w Vence i 5. w Nîmes).

Kiedy zakończyła się jego współpraca z Mathieu Armagnac, nasze stowarzyszenie było raczej naturalne, biorąc pod uwagę nasze wyniki i nasze zrozumienie. W ciągu jednego roku oboje osiągnęliśmy pewne kamienie milowe i jesteśmy z tego bardzo dumni. Mamy ambicję budować się razem, dopóki nasz projekt będzie wspólny i wspólny. Ale dajemy sobie również możliwość gry z innymi graczami, aby rozwijać się w niektórych turniejach P1000 lub międzynarodowych.

Anuluj Ludovica: Nasze stowarzyszenie odbyło się raczej naturalnie. Nasz pierwszy wspólny turniej odbył się dwa lata temu, gdzie każdy miał swoich partnerów, którzy zaczynali się osłabiać. Wygraliśmy ten turniej pokonując dobre pary z Bordeaux i myślę, że oboje czuliśmy się dobrze na boisku. Potem staraliśmy się jak najwięcej grać razem, ale Benjamin był mniej wolny ode mnie. Grałem więc z Matthieu Armagnac w najważniejszych turniejach, a potem postanowiliśmy zagrać razem w zeszłym roku w jak największej liczbie turniejów. Właściwie to już wszystkie turnieje.
Myślę, że oboje zrozumieliśmy, że padel to sport zespołowy, w którym 1 + 1 = 3 i tylko dzięki zespołowemu duchowi udało nam się w ciągu ostatnich kilku miesięcy wspólnie rozwijać i nabierać sił.
Dla mnie ambicją jest oczywiście pójście razem jak najdalej. I myślę, że Benjamin jest w dokładnie tym samym procesie. Oboje szczerze rozmawiamy o naszych wynikach i naszych turniejach i zawsze zadajemy sobie pytania, aby kontynuować nasze postępy. Więc tak, ambicją jest kontynuowanie razem tak dalece, jak to możliwe.

Dźwig Anuluj FFT Padel Wycieczka po Perpignan 2021

Franck Binisti: Do czego możesz winić siebie jako partnera?

Anuluj Ludovica:  Powiedzmy, że tematem lata jest mały luz na początku/środku drugiego zestawu.

Benjamin Grue : Jeść za dużo hamburgerów! (śmiech)

Francuski zespół na celowniku?

Franck Binisti: Masz dość ofensywną grę. Czy jest to coś, nad czym pracujesz, a pochodzi z konkretnego testamentu?

Benjamin Grué: Wiemy, że to jeden z naszych atutów, jesteśmy w stanie uderzyć oba w ataku. Chcemy zachować tę tożsamość gry w miarę postępów w naszej grze obronnej. Chcemy grać padel ofensywa podczas budowania przed ukończeniem punktów.

Anuluj Ludovica: Często kojarzy nam się z tym obrazem gry ofensywnej i trzeba przyznać, że w bazie mieliśmy tylko taki plan A. Bycie ofensywnym było dla nas naturalne. Ale od teraz pracowaliśmy nad naszą obroną i stawiam nas obu jako wszechstronnych graczy, zdolnych ewoluować zarówno na prawo, jak i na lewo, i to stanowi naszą siłę. Celem jest posiadanie dwóch kontrolowanych prędkości gry. Bardzo szybko, gdy jesteśmy w ataku i bardzo wolno, gdy się bronimy.

Franck Binisti: Jakie masz ambicje? Drużyna Francji jest w zasięgu wzroku? Czego Ci brakuje, aby znaleźć się wśród najlepszych we Francji?

Anuluj Ludovica: Moją ambicją jest przede wszystkim dobra zabawa i ciągły postęp, tak jak robiłem to do tej pory. Szczerze mówiąc, Team France to marzenie, o którym myślałem od dwóch lat. Ale do tej pory, pozostając świadomym, a zwłaszcza ewoluując bardziej po lewej stronie, mogłem tylko mieć nadzieję, że w najlepszym razie znajdzie się na krótkiej liście rezerwowych. Dziś sama się dziwię, że czuję się „prawie” na poziomie najlepszych i mówię sobie: "Dlaczego nie". Ale Team France nie jest czymś, co mogę opanować, więc nie wolę o tym myśleć. Już teraz obecność na szkoleniach francuskiej drużyny będzie bardzo dobra. Najpierw przyjemność, postęp, rezultaty i to, co się wydarzy. Postawmy sprawę jasno, wciąż mam dobry rok pracy, zanim będę mógł ubiegać się o wybór.
Myślę, że przegapiłbym duże uderzenie lub byłbym bardziej zdecydowany za jednym uderzeniem. W przeciwnym razie muszę przełączyć się w prawo.

Grué Anuluj perpignan 2021 FFT

Benjamin Grué: Moimi ambicjami co do wyników na 2022 byłoby odbycie stażu z drużyną Francji, wejście do pierwszej dziesiątki Francuzów, półfinał w P10 i zdobycie doświadczenia w międzynarodowych turniejach.

Moje cele w zakresie postępu to kontynuacja rozwoju fizycznego przy wsparciu mojego trenera fizycznego Guillaume Pigache, postęp techniczny i taktyczny z moim trenerem Philippe Baget z Central Padel w Saint-Jean-de-Luz i obozach szkoleniowych w Santander (Santander), aby kontynuować naukę.

Na razie zawodnicy reprezentacji Francji są na szczycie, ale codziennie pracuję, aby się do tego zbliżyć.
Dziś, aby zdobyć nasze miejsce, musimy regularnie pokonywać 10 najlepszych graczy.

Jestem bardzo młody na torze, dopiero 18 miesięcy, że gram dokładnie. Musisz postępować krok po kroku. Brakuje mi doświadczenia w wielkich meczach, aby móc być świadomym i spokojnym w ważnych momentach. Poza tym dopiero od dwóch miesięcy trenuję z trenerem padel, naprawdę muszę się wiele nauczyć.

Benjamin Grué rewers 4Padel Bordowy 2021

Skurcze w samolocie i dobra pamięć!

Franck Binisti: Twoje najlepsze wspomnienie? Twoja największa gra?

Anuluj Ludovica: Z Benjaminem powiedziałbym mecz, w którym przegraliśmy 6/4 ostatni mecz z Maigret / Scatena w Tuluzie. Byliśmy naprawdę w fazie na ziemi.

Benjamin Grue : Dla mnie najlepszym wspomnieniem jest nasze 5 miejsce w mistrzostwach Francji dzięki wygrywaniu wielkich meczów w walce. Największy mecz przeciwko Pech / Theard w Tuluzie w lipcu: 2h30 gry, w której wszyscy skończyliśmy z skurczami, wygrywając 6/3 w trzeciej.

Franck Binisti: Niezwykła anegdota na temat meczu, zachowanie, punkt?

Benjamin Grué: W Vence w sierpniu 2020 roku byłem odwodniony 7/6 4/0 przeciwko Mitjana / Toniutti o trzecie miejsce. Staram się trzymać, najlepiej jak potrafię. Cudem wygrywasz. Powrót samolotem był dla mnie skomplikowany… Pozostaje mi to dobre wspomnienia.

Anuluj Ludovica: Tak, przegrywaliśmy 7/6 4/0, a on wydał dwa wyjątkowe powroty, takie jak „pijany człowiek w technice kung fu”. Za nimi mecz zostaje przewrócony, a oni ciągną do tie-breaka, w którym Tom Mitjana wygrywa zwycięski skok, uważa, że ​​wygrał mecz, a tak naprawdę jest dla nich od 6 do 3. Szepczę Benowi do ucha, że ​​na pewno wygramy mecz! Dajemy sobie radę w tym tie-breaku, a następnie po superremisie, w którym wszyscy mieli punkty meczowe, wygrywamy. Po powrocie przez Ubera, samolot i Benjamin mieli uogólnione skurcze w mięśniach brzucha i całym ciele. Zaniosłem mu jego rzeczy i wciąż widzę w mojej głowie kurczową kulę na jego brzuchu, kiedy utknął w samolocie. Śmialiśmy się dobrze i to dla mnie wspaniałe wspomnienie!

Jakieś międzynarodowe turnieje w przyszłości?

Franck Binisti: Chciałbym poznać Twoją opinię na temat rozwoju padel we Francji, ale także na arenie międzynarodowej? Czy zobaczymy Cię pewnego dnia na torze WPT / APT / FIP?

Benjamin Grué: Dziś z powołaniemArnaud Di PasqualeThe padel jest na dobrej drodze, widzimy prawdziwą chęć pójścia naprzód. Budowa gruntów, szkolenie nauczycieli, rozwój wśród młodych ludzi, organizacja dużych turniejów międzynarodowych… Musimy wskoczyć na modę, ponieważ obserwujemy silny rozwój w krajach Europy, takich jak Szwecja i Włochy.

Ponadto transmisja WPT na Canal i mistrzostw świata w Katarze na Bein Sport bardzo pomaga w rozpropagowaniu naszego sportu.

W zeszłym roku zrobiliśmy nasz pierwszy FIP w Canet i było to wspaniałe doświadczenie. To sprawiło, że chciałem powtórzyć to doświadczenie, albo na torze FIP, albo na torze APT, w zależności od możliwości i dostępności.

Anuluj Grué FIP Rise Canet en Roussillon 2021

 

Anuluj Ludovica: Cieszę się, że padel ostatnio bardzo się rozwinął, ponieważ jest to sport, który na to zasługuje. Poziom konkurencji w naszej skali, uważam za bardzo niefortunne, że kilka P1000 można zrobić w ten sam weekend. Myślę, że będzie za dużo P1000, że zostaną zdyskredytowane, co grozi zbytnim zachwianiem skali rankingu. Na P2000 byłoby interesujące, gdyby wszyscy wystartowali w szesnastym miejscu, tak jak we Francji, aby uniknąć wolnych punktów, które zbyt łatwo utrzymują szczyty list. Pierwsza runda wygrana przez ziarno i tak równa się co najmniej P1000!

WPT / APT / FIP, na razie jest to skomplikowane z moją pracą, ale nie wykluczam pomysłu małej przerwy szkolnej, jeśli pewnego dnia uda mi się zdobyć ten poziom!

Zespół zarządzający Padel Maj

Zespół Padel Magazine od 2013 roku stara się oferować to, co najlepsze padel, ale także ankiety, analizy, aby spróbować zrozumieć świat padel. Od gry do polityki naszego sportu, Padel Magazine jest do Twojej dyspozycji.