Czy Francuska Federacja Tenisowa powinna automatycznie asymilować naszych najlepszych francuskich graczy padelowych do pierwszej 10 w rankingu FFT? A nawet przyswoić im francuski numer 1?

5 graczy na pierwszym miejscu!

U pań oficjalnie masz zawodnika na pierwszym miejscu w rankingu FFT: Jessica Ginier z 15.500 XNUMX punktami.

Jednak na francuskiej premierze rankingu kobiet w końcu trafiliśmy 4 innych graczy: 3 hiszpańskie i nasz francuski Alix Collombon.

Laura Clergue jest również zaliczana do drugiego miejsca we Francji, co odpowiada 2 13.950 punktom (Place de Mélissa Martin)

I moglibyśmy tak kontynuować przez długi czas.

Niewątpliwie istnieje logika FFT, a tym bardziej wśród pań.

Ale czy to normalne, że 5 graczy zajmuje pierwsze miejsce w rankingu FFT dla kobiet? Wiedząc, że tylko Jessica Ginier ma punkty. Jest to bezpieczny zakład, że Alix Collombon, gdyby nie została zasymilowana, miałaby mniej więcej tyle samo punktów niż jej francuska partnerka Jessica Ginier.

Dobrze jest powiedzieć tyle, że być może nasze pytanie nie nadaje się do obwodu damskiego, ponieważ dziś nadal istnieją znaczące różnice w pierwszej dziesiątce Francji i mamy parę Ginier / Collombon, która leci na torze krajowym od 10 lat.

Ale debata pozostaje taka sama, a tym bardziej wśród dżentelmenów.

2 ponumerowanych graczy 1 francuski, w tym 1 zasymilowany, normalny?

U mężczyzn jest to nieco bardziej skomplikowane, ponieważ konkurencja jest szczególnie trudna.

Na przykład Johan Bergeron, jedyny francuski numer jeden w lutym 2020 r. (Nie licząc zagranicznych asymilatów) z 16.480 XNUMX punktami (również w marcu).

Jérémy Scatena jest piątym francuskim graczem z 5 punktami w lutym 11240 r. W następnym miesiącu setny gracz świata znalazł się w zasadzce na pierwszym miejscu wśród Francuzów. Jeśli wykonamy obliczenia, skacze on o 2020 miejsca i 100 punktów.

Czy to normalne, że mam 2 numery Francuza, którego podróż jest zupełnie inna. Pamiętamy również, że Johan Bergeron znajduje się w pierwszej 120 na świecie.

Rozwiązanie?

Oczywiste jest, że FFT chce zautomatyzować a klasyfikacja krajowa według klasyfikacji międzynarodowej, co ma sens. Ale z naszego punktu widzenia może to oznaczać błąd w działaniu w ten sposób. Rzeczywiście, może to powodować pewną niesprawiedliwość i nie powoduje, że nasz francuski tor padelowy jest bardzo atrakcyjny, ponieważ nie trzeba brać udziału w 10 turniejach, aby znaleźć się na szczycie rankingu ... Nie trzeba nawet absolutnie uczestniczyć w jednym turnieju z celami dotyczącymi wyników ponieważ asymilacja umożliwia zablokowanie klasyfikacji.

To sami gracze zapewniają rozwiązanie tej „niesprawiedliwości”.

Aby zachować ten sam stan umysłu, który FFT słusznie chce zaszczepić w padelu, konieczne byłoby rozpoczęcie od tabela asymilacji, jak dziś federacja dla tenisistów z dobrym rankingiem, ale z systemem punktów bonusowych.

Ma to tę zaletę, że jest całkowicie przejrzysty, a gracze wiedzą, że zgodnie z międzynarodowym rankingiem mają oni tyle punktów gwarantowanych w rankingu francuskiego rankingu.

Oto system (jako przykład), który może przybliżyć się do tego:

  • 250-200: + 1000 punktów
  • 200 - 150 miejsce na świecie: + 1300 punktów
  • 150-120 miejsce na świecie: + 1600 punktów
  • 119-101 miejsce na świecie: + 1900 punktów
  • itd.

Benjamin Tison przedstawia nam swoją opinię na temat ewolucji i wdrażania tych bonusów:

„Dla działania systemu ważne jest to, że istnieje inne cięcie między 150 a 120, a następnie 120 do 100, ponieważ mamy tylko 150 punktów różnicy między 101. i 149. gracz na świecie ”.

Konieczne może być dostosowanie cięcia zgodnie ze światowymi rankingami i latami. Ponieważ są lata, w których „cięcie” może ewoluować. Kto lepiej niż zainteresowani gracze zgłosić te informacje?

Powrót zainteresowanych graczy

Potrójny mistrz padel francuski, Johan Bergeron, jest jednym z największych przegranych w marcu dzięki aktualizacji rankingu. Rzeczywiście, ten, który był na czele francuskiego rankingu, nie jest już jedynym Francuzem, ponieważ Jérémy Scatena został automatycznie zasymilowany z numerem jeden francuskim, gdy był do tego czasu piątym francuskim graczem.

Zaskoczony Jérémy Scatena w pełni popiera irytację Johana: „Byłbym na jego miejscu, nie byłbym szczęśliwy ”. To samo dotyczy Benjamina Tisona, obecnego drugiego gracza z Francji, który mówi „nie rozumiem FFT".

Johan Bergeron uważa, że ​​FFT powinno „w przejrzysty sposób utworzy tabelę, która wyraźnie wskazuje liczbę punktów dodanych do francuskiego rankingu według jego światowego rankingu. Miałby tę zaletę, że byłby prosty i sprawiedliwy".

Johan oferuje „punkty bonusowe od 1000 do 3000 punktów w zależności od światowego rankingu ”.

Benjamin wyjaśnia dalej, że „idea premii powinna uwzględniać co najmniej 1 różne cięcie od 150 do 120, a następnie od 120 do 100„. Rzeczywiście, między 101. miejscem na świecie a 149. miejscem na świecie jest „tylko 150 punktów różnicy”.

Ostatecznie miałoby to konsekwencję zagwarantowania najlepszym francuskim graczom dobrego rankingu padla bez tego automatycznego systemu asymilacji.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.