Yann Auradou i Maxime Forcin, rozstawieni z numerem 1 w tabeli, potwierdzają swój status faworytów Open 4PADEL Creteil – P1000 z wielkim zwycięstwem w finale z parą Adrien Maigret / Nicolas Rouanet.

W starciu z Maigretem i Rouanetem strategia jest prosta: zorientuj grę jak najbardziej na leworęcznego Nicolasa, partnera brązowego medalisty ostatnich mistrzostw świata. Na papierze może się to wydawać proste, z wyjątkiem tego, że ten nieznany ogółowi gracz wykazał się raczej zdumiewającą zdolnością do kontrowania za pomocą bardzo skutecznego oburęcznego bekhendu, który często pozwalał mu przechodzić od obrony do ataku po przekątnej.

O tym nowym leworęcznym wyraźnie można by mówić, gdyby nadal podążał w tym kierunku!

Mecz był z pewnością rozegrany w tym bardzo zaciętym pierwszym secie, ostatecznie wygranym 7/6 przez Auradou i Forcina. W drugim secie pierwsza rzuciła rozstawiona 1, wykorzystując błędy rywalek, by szybko prowadzić 5/1. Ale dzięki przypływowi dumy Rouanet i Maigret rozegrali dwa mecze z rzędu, zanim mieli okazję wrócić do serwisu 4/5. Niestety dla nich, faworyci byli w stanie odwrócić się i zakończyć w najlepszym momencie. Wynik końcowy: 7/6 6/3.

W sumie Maigret i Rouanet uzyskają dziesięć break pointów, tylko dwa przerobione. Stracone okazje, które ostatecznie zaważyły ​​na szali.

Po miejscu finaliści na P1000 4Padel Strasburg, Auradou i Forcin zwyciężają z tego trzeciego P1000 4Padel sezonu.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.