Yann Auradou i Manuel Vives postanowili połączyć siły we Francji na sezon 2022. Skup się na tej parze, o której już zaczęto mówić.

Specjalny sezon

Padel Magazine : Yann, jak oceniasz ten sezon 2021?

Yann Auradou: Dużym minusem tego sezonu był COVID, który skłonił nas do rozpoczęcia turniejów w czerwcu. Tak więc bardzo krótki sezon, który zaczął się bardzo dobrze od selekcji na staż dla francuskiej drużyny w Perpignan, gdzie grałem bardzo dobrze.
Potem bardzo dobre 3 miejsce na P2000 w Perpignan z Flo Valsot. Poznaliśmy się na miejscu i od razu się dogadaliśmy.
Potem mieliśmy bardzo fajny turniej na FIP de Canet, gdzie spędziliśmy 4 rundy i przegraliśmy w bardzo wyrównanym meczu z dwoma najlepszymi 100 graczami WPT, przyzwyczajonymi do poprzednich wersji (uwaga: Jaime Muñoz i Fran Ramirez Navas).

auradou valsot canet fip

Niestety nie kończymy roku tak, jak chcieliśmy: pierwsza runda na P2000 of the Pyramids przeciwko z pewnością najlepszej drużynie 1/16 (uwaga: Scatena / Torre). Kolejny bardzo wyrównany mecz, którego nie wygraliśmy. Jednak największym rozczarowaniem były mistrzostwa Francji, na których zajęliśmy 9 miejsce, gdy mieliśmy stół, aby mieć nadzieję na lepsze.

Nowy projekt Auradou / Vives

Padel Magazine : Yann, często widujemy cię z nowymi partnerami, Manu będzie tym właściwym na 2022 rok?

Yann Auradou: Od 3 lat co roku zmieniam partnerów. W międzyczasie zmieniłem strony, potem była ta zmiana partnera na początku 2020 roku, co nie powinno było mieć miejsca, a w tym roku zdecydowałem się na zmianę, bo chciałem partnera, z którym mógłbym trenować.
Niestety, Flo Valsot mieszkającą na południu widywaliśmy się tylko na turniejach, więc nie dało się tego poukładać.

Więc w tym sezonie zagram z Manu Vives. Nie, nie, nie przegrałem zakładu (śmiech).
Odkryłem Manu 2 lata temu i od tego czasu nie przestał się poprawiać. Mamy tego samego trenera Fabrice'a Ortiza i zamierzamy trenować wszystkie 3. Jest młody, ma ogromny potencjał i świetny projekt! Nie mam wątpliwości, że za jakiś czas znajdzie się w Top 20.
Nasz pierwszy P1000 był również bardzo pozytywny, ponieważ przegraliśmy w półfinale ze zwycięską drużyną turnieju, Blanqué / Inzerillo, w 3 setach.
I tak, mam dość ciągłego zmieniania partnerów i wiem, że z Manu znalazłem swój samorodek!

Padel Magazine : Manu, dla tych, którzy jeszcze Cię nie znają, opowiedz nam trochę o sobie!

Manu Vives: Nazywam się Manuel Vives, mam 22 lata i pochodzę z paryskich przedmieść (Montreuil). ćwiczę padel przez 2 i pół roku w słynnym klubie Padel Horyzont! Wcześniej spędziłem około piętnastu lat w tenisie na przyzwoitym poziomie.

Odkryłem padel po trzecim roku kontuzji tenisowej z rzędu i zauważyłem, że doznałem kontuzji w tenisie, ale nie w padel. Szybko się uzależniłem, szybko zaakceptowałem bycie złym na starcie z oknami i pozbycie się automatyzmu tenisa. Muszę przyznać, że miałam szczęście startować Padel Horyzont, na którym pracownicy, a w szczególności Fabien Veber, byli super fajni i sprawiły, że chciałem jeszcze bardziej zanurzyć się w tym środowisku.

Manu Vives Bordeaux 2021 4padel

Padel Magazine : Czy szybko poczułeś, że możesz zostać dobrym graczem? Jakie były pierwsze zwroty?

Manu Vives: Tak dość szybko poczułem, że jestem w stanie osiągnąć dobry poziom. Powiedziałem sobie, że najlepsi francuscy gracze byli w większości byłymi dobrymi tenisistami i że „po prostu” musieliśmy dużo ćwiczyć i poświęcać czas na „granie”. padel”: Naucz się obsługiwać okna i techniczne gesty charakterystyczne dla tego sportu. Byłem również przekonany, że mogę zrekompensować moje techniczne opóźnienie w porównaniu z innymi dzięki moim fizycznym cechom tenisa, które bardzo dobrze dostosowują się do padel.
Pierwsza opinia była bardzo pozytywna, powiedziano mi, że mam świetne właściwości fizyczne i uderzające. Fabien skierował mnie do padel ogólnie i jak szybko się rozwijać. Szybko zintegrował mnie z grami na dobrym poziomie lub przeciwko graczom z „dobrym padel”, Myślę, że to mi pomogło najbardziej.

Padel Magazine : Dziś jesteś w pełni zaangażowany w padel ?

Manu Vives: Minęły 4 miesiące, odkąd w pełni zainwestowałem w padel, jak wtedy, gdy byłem w prawdziwym projekcie tenisowym: trening fizyczny i padel na dzień. Moim celem jest szybkie wspinanie się po tabeli i nadrabianie zaległości technicznych i taktycznych, ćwicząc jak najwięcej. Postaram się utrzymać to tempo przez cały rok i zobaczę, jak daleko mi to zajdzie.

„Pięciu graczy nad partią we Francji”

Padel Magazine : Yann, kiedy widzisz obecną francuską drużynę, jesteś trochę rozczarowany?

Yann Auradou: Ach Team France… Zwykle nie narzekam. Jest trener, dokonuje wyborów, drużyna ma się dobrze, trzeba tylko zobaczyć wyniki!

Alexis zadzwonił do mnie, żeby powiedzieć, że wybrał François, a nie mnie. To prawda, François zajął trzecie miejsce w mistrzostwach Francji. Cieszę się z niego, to dobry facet! Ale myślę, że gdybym został zabrany na jego miejsce, to również byłoby uzasadnione. Musimy zaakceptować wybory trenera.
Myślę, że we Francji jest 5 graczy nad innymi, 4 pojechało do Kataru. Nie martw się, to nie ja piąty (śmiech).
Następnie poziom jest bardzo jednorodny między 3 innymi i kilkoma nie wybranymi. Nie jestem od nich lepszy, ale też nie czuję się gorzej. Niestety myślę, że nasze wyniki z Flo przyszły zbyt wcześnie i być może zostały trochę zapomniane… Jesteśmy jedynymi, którzy pokonali Bastiena i Thomasa z mistrzami Francji. Mimo tego, że mam trzeźwą głowę i nie mieli tego samego poziomu w lipcu, co we wrześniu, myślę, że to mogło się liczyć. Plus fakt, że gramy ważny mecz przeciwko Top 100 WPT…

Mam nadzieję, że następnym razem będę w zespole z moimi dwoma przyjaciółmi z dzieciństwa: Benem Tisonem i Adrienem Maigretem.

Yann Auradou fip rise canet fly

Padel Magazine : Manu, kiedy widzisz obecną drużynę Francji i wyniki, które udało ci się uzyskać tu czy tam, czy mówisz sobie, że może to zrobić?

Manu Vives: „Myślę, że za niecały rok będzie można przenieść kilka miejsc w drużynie. Jest trzech lub czterech graczy, którzy wciąż mają spory margines, ale jest sposób na dostanie się do czołówki. Jestem dopiero na samym początku mojej praktyki. Jestem młoda i zmotywowana, dam sobie środki na jak najszybsze nadrobienie tego opóźnienia. A poza mną jest też tuzin młodych ludzi, którzy mocno naciskają i którzy również będą mieli duży głos w ciągu najbliższych kilku miesięcy. To miłe i maksymalnie motywuje, aby zobaczyć, że padel ewoluuje równie szybko.”

Manu Vives 4Padel Bordowy 2021

Padel Magazine : Ostatnie pytanie, co myślisz o swoim partnerze? Bądź ostrożny, chcemy prawdy!

Manu Vives: „Myślę, że jest jednym z 5 najlepszych francuskich prawicowców, więc mówię sobie, że mam szczęście, że mogę z nim grać. Jest super silny, jest znakomitym obrońcą, zwarty w locie i fizycznie prawie podąża za moim tempem! Nasze dwie gry dobrze do siebie pasują, oboje jesteśmy bardzo dynamiczni i chcę być w stanie wprowadzić go w agresywną grę, abyśmy mogli ewoluować na bardzo dobrym poziomie. W każdym razie mam nadzieję, że to stowarzyszenie będzie trwało, że będziemy się rozwijać i osiągać nasze cele.
Wielkie podziękowania dla Loïca Revola i Fabiena Ortiza, którzy umożliwili to spotkanie.”

Zespół zarządzający Padel Maj

Zespół Padel Magazine od 2013 roku stara się oferować to, co najlepsze padel, ale także ankiety, analizy, aby spróbować zrozumieć świat padel. Od gry do polityki naszego sportu, Padel Magazine jest do Twojej dyspozycji.