W maju, Ben Tison Powiedz nam „Nigdy nie byłem tak wysportowany”. Dziś obok Jeremy Sactena, the nowy francuski nr 1 mnoży wydajność w szczególności dwa kolejne finały previa. Odpowiada na pytania Lorenzo Lecci Lópeza.

Bardzo dobre wyniki

Lorenzo Lecci Lopez: Tak World Padel Tour, robisz świetne występy, w tym dwa poprzednie finały. Jesteśmy bardzo blisko przejścia kursu i wejścia do głównego losowania, co o tym sądzisz?

Benjamin Tison: "Jestem bardzo szczęśliwy. To mój pierwszy rok w Hiszpanii na treningach. Rok był trochę trudny, bo na treningach zagraliśmy naprawdę dobrze, pokonując pary 50-60, ale nie potwierdziliśmy tego w oficjalnym meczu.

W połowie roku mieliśmy małe kliknięcie dokonanie pierwszego previi i pokonanie pary Zapata / Gaspar Campos. Kontynuowaliśmy we Włoszech ostatnią rundę previi, potem wygraliśmy na Pyramidach i zagraliśmy ostatnią rundę previa.

Kiedy wiesz, jak trudno jest po prostu dostać się do previa, to wygranie dwóch meczów w previa to coś. Celem pozostaje zrobienie stołu.

Widzimy, że praca się opłaca i że poziom jest bardzo podobny między pierwszą rundą pre-previa i ostatnią rundą previa. To są tylko wielkie mecze i każdy może pokonać każdego. Trudność polega na tym, żeby iść dalej ”.

Wolej bekhendowy Benjamina Tisona World Padel Tour

Pozytywna dynamika dla padel francuski

Lorenzo Lecci López: To są perfekcje, których francuscy gracze nigdy nie osiągnęli. Dla naszych padel i jego rozwój, co reprezentują te previa finals? Czy otwierasz drogę innym?

Benjamin Tison : "Tak, to jest to. Tak jak my i jest to osiągalne dla innych, którzy mają mniej więcej taki sam poziom jak my. Pokazuje, że jest to możliwe.

Już wtedy, gdy grałem z moim byłym partnerem Adrienem Maigretem, bo nie znaliśmy jeszcze połowy padel, nie mieliśmy tego lęku. Zrobiliśmy już previa i osiągnęliśmy dobre wyniki.

Nie mamy tej mentalnej bariery, gdy stawiamy czoła naszym przeciwnikom, nie dajemy się zastraszyć i nie wmawiamy sobie, że to niemożliwe. Myślę, że to nas wszystkich uwalnia. Myślę o Jo Bergeronie, który właśnie zrobił previę. Każdy podąża za dynamiką, ponieważ jest tam poziom.

Francuzi nie są już tylko figuracją, bez braku pokory. Zmienił się wygląd przeciwników, jesteśmy traktowani z większym szacunkiem, a gracze nas znają ”.

Ben i Scat w 2021 roku?

Lorenzo Lecci López: Więź ze Scatem jest niesamowita, działa naprawdę dobrze, co jest planowane? Czy zostaniecie razem?

Ben Tison: „Do zakończenia roku pozostały dwa turnieje WPT, więc na pewno zrobimy je razem. Potem jest to bardzo dziwny rok: jest mniej turniejów, we Francji jest odwołany. Są chwile, które są trochę trudne, nie jest to łatwe dla nas, graczy padel którzy to robią, aby motywacja była zawsze ekstremalna. W ciągu nocy można to cofnąć, trudno jest wyznaczać cele i być cały czas skupionym.

W przypadku Scat podsumujemy pod koniec roku i zobaczymy. Nie możemy nic powiedzieć z góry, ale to prawda, że ​​w tym roku poszło dobrze, więc normalnie… ”

tison scatena Victory P2000 Piramidy

„Żyjemy z mieczem Damoklesa nad naszymi głowami”

Lorenzo Lecci López: W obliczu nowych środków sanitarnych, jak się masz w Hiszpanii? Jak się dostosowujesz?

Benjamin Tison: „Możemy trenować. Na razie bary i restauracje są zamknięte. Właśnie wprowadzili 6-miesięczną godzinę policyjną między 23:6 a XNUMX:XNUMX.

Warunki treningowe w Barcelonie pozostają normalne, ale żyjemy trochę z mieczem Damoklesa nad głowami. Nie mamy odwagi planować, bilety lotnicze kupujemy z mniej niż tydzień wcześniej. Trudne jest to, że przechodzimy przez sztuczkę i nie możemy nic zrobić. Możemy po prostu poćwiczyć i spróbować być gotowym na wypadek turnieju.

Powinniśmy zagramy w piątek rano w Elche, ale nie jesteśmy nawet pewni, czy zostanie utrzymany… Nie jesteśmy odporni na zamykanie hal sportowych ”.

scatena tison fly P2000 Piramidy

 

„Zrób jeszcze większy krok”

Lorenzo Lecci López: Powiedziałeś nam o tym w maju „Nigdy nie byłem tak wysportowany”. A dziś radzisz sobie jeszcze lepiej, zwłaszcza zajmując pierwsze miejsce we francuskim rankingu!

Benjamin Tison: "Tak, to prawda ! Kiedy to powiedziałem w maju zeszłego roku, to dlatego, że naprawdę czułem, że na WPT możemy zrobić previa, nawet przy stołach. Zbliżyliśmy się do tego, więc wydaje mi się, że wyczułem to.

Dziś czuję się bardzo dobrze, zrobiłem spore postępy fizyczne, Zbliżam się teraz do najlepszych w obronie. Myślę, że nie jestem daleko od przejścia kolejnego etapu. Coraz bardziej w to wierzę ”.

Lorenzo Lecci López

Z jego imion możemy odgadnąć jego hiszpańskie i włoskie pochodzenie. Lorenzo jest wielojęzycznym pasjonatem sportu: dziennikarstwo z powołania i wydarzenia z uwielbienia to jego dwie nogi. Jej ambicją jest udział w największych imprezach sportowych (igrzyskach olimpijskich i światach). Interesuje go sytuacja padel we Francji i oferuje perspektywy optymalnego rozwoju.