Mieliśmy okazję przeprowadzić wywiad z Benjaminem Tisonem, setnym graczem rankingu WPT. Wraca do aktualnych tematów: zespół Francji, APT Padel Wieża i World Padel Tour.

Poszukaj stołu finałowego na WPT

Padel Magazine : Dotarłeś do pierwszej setki na świecie. Czy spodziewałeś się osiągnąć to tak szybko, biorąc pod uwagę poziom, który wciąż rośnie w WPT?

Benjamin Tison: "Szczerze mówiąc nie. Jestem na torze WPT zaledwie od 2 lat, nie byłem w stanie zrobić całego roku: w Covid rozegrałem tylko 10 turniejów w zeszłym roku, więc nie sądziłem, że będę mógł tak szybko robić postępy. Nie wolno zapominać, że grają nasi przeciwnicy padel od bardzo dawna mają doświadczenie, przeszkolenie i trudno nadrobić to opóźnienie.

Na początku, jako że nie mamy żadnych punktów, zaczynamy w przedpremierach, poziom jest bardzo wysoki, od 1 gry.

Muszę również podziękować firmie Scat, która pozwoliła mi w zeszłym roku znaleźć się w pierwszych 16 nasionach preprevii, a tym samym szybciej robić postępy. Dziś z Teo jesteśmy w pierwszych 8 rozstawieniach dzięki jego punktom i dlatego mamy jedno okrążenie mniej.

Nie należy zapominać, że 70% graczy znajdujących się obecnie w pierwszej setce posiada zapłacone w pewnym momencie od partnerów grać z lepszymi graczami i zdobywać cenne punkty, aby awansować w hierarchii. Tym bardziej jestem dumny, że dołączam do pierwszej setki bez korzystania z tego procesu! ”

scatena tison świętują zwycięstwo piramid p2000

Padel Magazine : Teraz, gdy osiągnąłeś ten etap, jaki jest twój nowy cel dla twojego partnera?

Benjamin Tison: „Nie stawiam sobie zbyt wielu celów rankingowych, mam nadzieję, że zakończę tak wysoko, jak to możliwe, moim prawdziwym celem jest zachowanie poprzednich pozycji i zdobycie stołu finałowego, prawdziwego występu w mojej głowie”.

Francuzi robią dziurę w World Padel Tour

Padel Magazine : Czy dzisiaj widzimy Cię inaczej na torze? Leworęczny jest wart złota, czy masz jakieś sugestie? Czy ty słuchasz?

„To prawda, że ​​miałem kilka możliwości, oprócz bycia leworęcznym, mam dość nietypową grę, która jest zauważalna.

Jestem w porządku z Teo i nawet jeśli w padel wszystko idzie bardzo szybko, nie jestem typem, który zmienia się przy najmniejszym problemie; zwłaszcza, że ​​Teo jest dla mnie świetny ”.

Tison Zapata trener wpt madrid

Padel Magazine : Po stronie dziewcząt widzimy, że Alix Collombon regularnie gra w głównym losowaniu. Czy uważasz, że dla mężczyzn jest to dziś możliwe? Czy czujesz, że możesz to zrobić?

Benjamin Tison: „Alix jest na innym poziomie, jest wśród 30 najlepszych graczy na świecie, Francja ma szczęście, że ją ma, a do tego jest wspaniałą dziewczyną. Léa również przybywa z tyłu, więc dziewczyny są dobrze reprezentowane.

Na co dzień myślę, że dziś jest to bardzo trudne; rywalizacja tylko po to, by wydostać się z preprevii jest straszna, ale wierzę w to, w przeciwnym razie nie grałbym w WPT ”.

Para Bergeron / Tison dla drużyny francuskiej?

Padel Magazine : Mistrzostwa Europy zbliżają się wielkimi krokami. Grasz oficjalnie we Francji z Johanem Bergeronem. Nawet jeśli będziesz szanować decyzje menedżera, jak widzisz przyszłe związki w Team France?

Benjamin Tison: „Oczywiście chciałbym zagrać z Jo w drużynie Francji. Dla mnie mamy już 3 posiadaczy po lewej stronie, którymi są Jérémy Scatena, Adrien Maigret i Bastien Blanqué. W drużynie Francji Jo jest niezbędny na prawej stronie, pozostaje najlepszy.

W przypadku przyszłych stowarzyszeń, jak powiedziałeś, Alexis zadecyduje, rolą graczy nie jest wybór, z kim będą grać. Będę nawet gotowy do gry na lewej stronie, ale nie wiem dlaczego, nikt nie daje mi szansy! (śmiech) "

tison bergeron fip dubai 2021

Padel Magazine : Wszyscy uważają, że jesteście przyszłymi mistrzami Francji padel? Jak widzisz rzeczy? Czy nie ma większej presji, aby być parą do pokonania?

Benjamin Tison: „Nie, wolę być faworytem w zawodach, ponieważ to oznacza, że ​​mamy poziom, aby go wygrać. Jednak ludzie się mylą, będzie to bardzo trudne. Jest wiele dobrych drużyn i nie zapominajmy, że Scat i Robin prawie nigdy nie przegrywali na zewnątrz; a mój mały palec mówi mi, że będą się bawić razem ”.

Odcinek APT Padel Liege Tower

Padel Magazine : Wróćmy do odcinka APT: rozczarowany, że nie mogłem uczestniczyć w finale? Czy możesz nam powiedzieć trochę więcej o jego kontuzji, nie jest pewien obozu w Perpignan?

Benjamin Tison: „Tak, byliśmy bardzo rozczarowani, że Adri nie mógł zagrać w finale tego wspaniałego turnieju. Miał nawrót w łydce i musiał przestać przez 20 dni, więc mniej poważny niż oczekiwano. Nie martwię się o niego, bo na obozie, który ostatnio pokazał, że gra bardzo dobrze. Myślę nawet, że ma większe doświadczenie niż wcześniej ”.

Tison Maigret Victory apt padel wieża korkowa

Padel Magazine : Ponieważ nie mogłeś uczestniczyć w finale, zdecydowałeś się polecieć samolotem i zagrać w WPT następnego dnia w Alicante, więc nie wziąłeś udziału w ceremonii wręczenia nagród i wystawie. Co masz do powiedzenia tym, którzy nie zrozumieli tej decyzji?

Benjamin Tison: „W pełni akceptuję swój wybór. Zdecydowałem się dotrzeć do finału APT, ale po kontuzji Adriena nie mogłem przegapić turnieju WPT na wystawie i ceremonii wręczenia nagród, nawet jeśli ludzie, którzy mnie znają, wiedzą, że wolałbym zostać do końca . APT, zgodnie ze swoimi zasadami, ukarało mnie finansowo, ale myślę, że zrozumiało mój wybór ”.

„Żaden gracz nie zawetował Maxa”

Padel Magazine : Jeśli chodzi o odcinek Maxa Moreau, chcielibyśmy wrócić do dwóch rzeczy, najpierw podczas tego słynnego półfinału. Było dużo do powiedzenia. Tutaj też każdy ma swoje zdanie. Co się stało ? Czy uważasz, że zasłużyło na to podczas koncertu?

Benjamin Tison: „Nie mam zamiaru omawiać tego problemu między dwoma mężczyznami. Adrien i Max wyjaśnią ci, czy mają na to ochotę. Ale nie, myślę, że nie powinniśmy edytować takiego obrazu w telewizji, nawet jeśli nie jest to nic poważnego. Myślę, że Max powinien był klaskać Adri'a w dłoń i wyjaśniać mu na zewnątrz.

Obrona max 4 graczy moreau inzerillo

Padel Magazine : Wtedy Max Moreau nie zapłacił za to globalne środowisko, które nie pozwala mu być obecnym na tej rozszerzonej liście Team France ze swoim partnerem (i jego absolwentami)?

Benjamin Tison:  „Nie jestem na miejscu menadżera, pewne jest to, że żaden zawodnik nie zawetował Maxa, ponieważ nie jest to nasza rola. To nie jest żart, mogę was dziś zapewnić, że gdyby Alexis wybrał Maxa, zawodnicy daliby z siebie wszystko dla drużyny. Musisz przestać wierzyć, że to gracze tworzą drużynę ”.

Prognoza na najbliższe terminy?

Padel Magazine : Czy możesz nam prognozować stan na podium kolejnych mistrzostw Europy i świata?

Benjamin Tison: „W Europie powiedziałbym, że Hiszpania Francja Portugalia, nawet jeśli Portugalia jest silniejsza od nas na papierze, a także we Włoszech, jestem szowinistą.

Jeśli chodzi o mistrzostwa świata, powiedziałbym, że Argentyna Hiszpania Brazylia, niestety, poza cudem, podium wydaje się nam obecnie nieosiągalne ”.

Padel Magazine : Ostatnie słowo?

Benjamin Tison: "Nie mogę się doczekać, aby móc przełożyć tę francuską koszulkę! Wiem, że wciąż rozwijamy się sportem, ale reprezentowanie Francji jest dla mnie prawdziwą dumą! ”

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !