Le matériel de padel może być różnorodny i zróżnicowany, a także może być kompleks kiedy interesują się rakietami śnieżnymi.

Piłka

Wbrew temu, co mogłoby się wydawać, piłka padel różni się nieco od gry w tenisa. Powinien być jednolity, żółty lub biały. Jego średnica powinna wynosić od 6,35 do 6,77 cm. Jego waga powinna wynosić od 56 do 59,4 g. Ciśnienie jest również czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przy różnicy między tymi dwoma kulkami. Ciśnienie piłek padel jest mniej ważne który będzie działać jako spowolnij grę.

Rakieta

Au padel, istnieje wiele marek i technologii rakiet, które dają początek bardzo różnorodnym stylom gry. Najważniejsze kwestie, które należy wziąć pod uwagę, aby zrozumieć podstawy działania rakiety: jego kształt, waga i zastosowana pianka.

Kształt rakiety

Istnieją 3 rodzaje rakiet: okrągłe, łezkowe i diamentowe.

  • Okrągły kształt jest zalecany dla wszystkich graczy, którzy szukają przede wszystkim obsługi. Saldo występuje głównie na dole rakiety co daje przyjemne uczucie contrôle. Początkującym zawsze zaleca się rozpoczęcie od okrągłej pali.
  • Kształt łzy jest odpowiedni dla graczy szukających wszechstronności. Plik ciężar rozłożony bardziej centralnie rakiety oferuje mix między władzą a kontrolą. Obecnie jest to najlepiej sprzedająca się rakieta na rynku.
  • Kształt rombu jest przeznaczony głównie dla graczy, którzy mają już duże doświadczenie i nie mają wspólnych problemów. Często są to rakiety śnieżne najpotężniejszy, ciężar jest zwykle rozłożony na głowie. Ten rodzaj rakiety nie jest zalecany do startu padel.

Pianka do rakiet śnieżnych

Istnieją dwa główne rodzaje pianek do rakiet śnieżnych. Pianka EVA i PIANKA (lub połączenie obu)

guma padel

  • Pianki EVA są najgęstsze i najbardziej odporne, możemy znaleźć różne odmiany grubość i gęstość. Istnieje „Skala sztywności” dotyczące tych pianek. Przynoszą więcej precyzja i moc dla doświadczonych graczy, jednak pod względem dotyku i czucia piłki mogą być nieco sztywne i zapewniać mniejszy komfort.
  • Pianka FOAM (pianka polietylenowa) jest bardziej elastyczne ponieważ ma więcej powietrza w swoim składzie. Gdybyśmy mieli wyobrazić sobie działanie tej pianki, widzielibyśmy jej odkształcenie, jak gąbka, która pochłonie energię piłki, a następnie ją uwolni. PIANKA posiada ciekawsze właściwości sprężyste niż EVA i umożliwia jej uzyskanie dodatkowa wydajność beli i tłumienie drgań. Z drugiej strony żywotność tej pianki jest mniej ważna.

Waga, rama, boki ...

Podczas gdy pianka i kształt pali mają ogromne znaczenie, nie są to jedyne dwa parametry, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie rakiety. Materiał, z którego wykonana jest rama, będzie zależał od wytrzymałości i stabilności pali, obecnie istnieje wiele ram karbonowych. Za dotyk rakiety odpowiedzialne będą twarze. Włókno szklane zapewnia elastyczność, węgiel bardziej sztywny, a tym samym moc.

Wpływ będą miały inne elementy, takie jak kleje użyte do połączenia materiałów, farba i lakier wykończeniowy, systemy antywibracyjne. Dlatego ważne jest, aby przy dokonywaniu wyboru zwracać uwagę na wszystko, a także na waga pala. Krótko mówiąc, im cięższy, tym więcej masz mocy, tym będzie lżejszy, tym będzie bardziej zwrotny.

https://padelmagazine.fr/le-guide-pour-bien-choisir-votre-raquette-de-padel/

Buty

Podobnie jak piłki, buty padel są bardzo podobne do tenisowych. Jeśli jednak przeanalizujemy te dwie praktyki głębiej, zobaczymy, że plik padel to sport, który preferuje poruszanie się w przód iw tył, podczas gdy tenis jest rozgrywany bardziej poziomo lub poprzecznie. Dlatego konstrukcja buta padel różni się od gry w tenisa. Ruchy boczne, częstsze w tenisie, wymagają solidniejszego rodzaju buta. Buty od padel są zatem ogólnie lżejszy i bardziej elastyczny.

Poza aspektami komfortu na szerokości buta, stabilności i elastyczności, przyczepność jest z pewnością jednym z fundamentalnych punktów jakości dobrego buta. padel. Jeśli gracz nie ma podeszwy, która przylega i zapewnia dobre wsparcie, nie będzie mógł zachować równowagi przy każdym z jego technicznych strzałów.

 

Chcesz kupić sprzęt za padel zaufanym handlowcom zapoznaj się z naszymi Kącik SKLEPU !

Alexandre Cifuentes studiuje ekonomię. Postanowił interweniować w sprawie padel i ogólnie na rynku sportowym. Pozwala nam to wiedzieć o padel w całości.