Klub z największą liczbą licencjobiorców padel jest Casa Padel w lidze Île-de-France, a następnie Padel Horyzont (IDF) i tenis / Padel Klub w Tulonie (PACA).

Dom Padel : wiodący francuski klub pod względem liczby licencjobiorców

Dom Padel jeden, w Seine-Saint-Denis, to klub, który zajmuje pierwsze miejsce wśród klubów z największą liczbą licencjobiorców (716 licencjobiorców)., co stanowi 1,29% wszystkich licencjobiorców w grudniu 2023 r.

licencjonowany stół padel przez klub

Padel Horyzont zajmuje drugie miejsce

Na drugim miejscu znów jest klub z ligi Île-de-France, bo nią jest Padel Linia horyzontu w Sucy-en-Brie. Bardzo aktywny klub właśnie nabył nowe tory i w lutym przyszłego roku będzie gospodarzem 3. edycji końcowych faz Interklubowych Mistrzostw Francji 2024. Ale to zobaczymy Padel Horizon osiąga świetne wyniki, biorąc pod uwagę naszą analizę najbardziej aktywnych graczy…

Trzecie miejsce dla klubu z Toulonnais

Wreszcie, aby ukończyć podium, Klub tenisowy Toulonnais w lidze Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże zrzeszający 568 członków, który notabene jest jednym z 3 klubów, które w grudniu 1 roku przekroczyły symboliczny próg 2023% licencjobiorców z ogólnej liczby licencjobiorców.

4PADEL Toulouse-Colomiers / Tuluza Padel Klub w zasadzce

Jeśli chodzi o medal czekoladowy, jest to numer 4PADEL Toulouse-Colomiers w lidze Occitanie, która pozbawia grzeczności sąsiadującą Tuluzę Padel Klub na drucie. W rzeczywistości TPC znajdowało się jeszcze 3 listopada ubiegłego roku.

Zaobserwujemy, że lidze oksytańskiej udało się umieścić 9 klubów w pierwszej dwudziestce.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.