Fede Chingotto i Paquito Navarro nie będą już razem grać w 2024 roku, ku wielkiemu przerażeniu kibiców, którzy liczyli na ponowne zobaczenie ich zrzeszonych, zwłaszcza po zwycięstwie na ostatnim zawodowym turnieju pod egidą World Padel Tour.

W rozmowie z naszymi kolegami z Infoeme powrócił do tego zwycięstwa, do tej separacji i partnerstwa z Momo Gonzalezem.

Świetny rok, ale zabrakło zwycięstwa...

„Zasłużyliśmy na to poświęcenie w Barcelonie. Mieliśmy wspaniały rok i jedyne, czego potrzebowaliśmy, to zwycięstwo w turnieju. Zmierzyliśmy się ze świetnymi parami, pokonaliśmy już dwie pierwsze pary na świecie, dobrze pracowaliśmy, ale w finale wciąż czegoś nam brakowało. Ale tym razem, podczas Final Master, udało się!”, wspomina zawodnik Olavarríi, zaledwie tydzień po zdobyciu najważniejszego tytułu na świecie. World Padel Tour, Turniej Mistrzów.

paquito chingotto niemiecki wpt

„Nauczyliśmy się wielu rzeczy, zarówno na boisku, jak i poza nim, a poza sportem poznaliśmy ludzi. Zyskałam wspaniałego przyjaciela, jest wyjątkową osobą.”

„Będę grał z Jerónimo „Momo” Gonzálezem i nie mogę się doczekać, aż zacznę. Nowy projekt na nowo rozpala pasję i przynosi mnóstwo entuzjazmu.”

Związek WPT i Premier Padel : tym lepiej!

„Cieszę się, że wszystko się ujednolica i że wszystko się poprawia, tak że padel nadal się rozwija, ponieważ było to coś, czego wszyscy potrzebowaliśmy.”

Co więcej, związek World Padel Tour i Premier Padel „ulepszy organizację, pozostawi więcej wolnego czasu i pozwoli mi tu przyjechać, aby mniej za mną tęsknić.”

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.