Skoncentruj się na Clémencie Geensie, belgijskim numerze 1 padel, która właśnie dołączyłem do zespołu Kuikma i który przygotowuje się do kwalifikacji Premier Padel Rijad P1. 27-latek z Uccle opowiada nam swoją historię z padel, jego aktualności…

Rodzina hokeistów

„Pochodzę z rodziny hokeistów na trawie. Moja mama przez dwadzieścia lat grała w reprezentacji narodowej, mój tata i mój kuzyn też grali bardzo dobrze, mój wujek trenował reprezentację mężczyzn i kobiet... Ja też zaczynałem od hokeja, potem przeniosłem się do tenisa, gdzie dotarłem na 245. miejsce miejsce w rankingach ATP w 2016 roku.

Pod koniec miałem wiele kontuzji, więc zatrzymałem się i odwróciłem padel. Zacząłem od znajomych, kiedy niedaleko nas otworzył się klub. Na początku było to hobby, ponieważ zawsze grałem w tenisa. Ale kiedy zakończyłem karierę tenisową, zacząłem udzielać lekcji tenisa. padel, stworzyliśmy akademię (Padel Akademia Wydarzeń) z jednym z moich najlepszych przyjaciół, François Azzolą, który również gra w drużynie narodowej. Zacząłem grać coraz więcej i będąc konkurencyjnym, zacząłem osiągać rezultaty. Zdałem sobie sprawę, że gram całkiem nieźle, miałem dobre wyniki w Belgii, więc dałem się skusić pomysłowi grania turniejów za granicą.

Napięty harmonogram

„Mieszkam niedaleko Brukseli, w Ottignies z moją dziewczyną, mamy tę akademię padel z François i organizujemy kursy, staże w trzech różnych klubach, a także pracuję w AFT Padel jako dyrektor sportowy, więc jestem bardzo zajęty poza domem padel. Udzielam lekcji, ale nie mam stałych godzin, bo dojazd jest zbyt skomplikowany, ale mimo to opiekuję się dobrą młodzieżą, zastępuję autokary, gdy ich nie ma i mogę... i staram się też znaleźć czas móc więcej trenować.”

Wejdź do światowej 100-tki

„Moim obecnym osobistym celem jest tak naprawdę próba dostania się do pierwszej setki na świecie. Jestem w Arabii Saudyjskiej na P100 w Riyadzie, potem jadę na major w Doha, pomysł jest taki, aby spróbować wziąć udział we wszystkich turniejach Premier Padel gdzie możemy wrócić, a także zrobić FIP. W tym samym czasie będę brał udział w Belgii Padel Tour, ogólnokrajowy cykl składający się z czterech turniejów z najlepszymi belgijskimi zawodnikami (odpowiednik P2000 we Francji) oraz Mistrzostwa Belgii.

W tym roku we wszystkich turniejach międzynarodowych wystąpię z Włochem Marco Cassettą, a na turniejach w Belgii będę z Maxime Deloyerem.”

Jakie miejsce dla Belgii w kolejnych konkursach?

„Z reprezentacją Belgii postaramy się utrzymać na szczycie, oczywiście chcielibyśmy spisać się lepiej niż w innych latach, ale zawsze jest to trudniejsze, ponieważ wszystkie kraje robią postępy. Mistrzostwa Europy zajęliśmy piąte miejsce, więc postaramy się wypaść co najmniej równie dobrze, a Top 8 w Pucharze Świata, po szóstym miejscu zdobytym w poprzedniej edycji, byłoby po raz kolejny pozytywnym wynikiem dla małego kraju jak nasz.

Geens Peeters zwycięstwo Belgia 2022 Mondial Dubaj
Peetersa Geensa

Belgia może konkurować z Francją, Szwecją, Włochami… Na ostatnich Mistrzostwach Świata pokonaliśmy Włochy. Na papierze te kraje są faworytami, gdy grają przeciwko nam. Są większymi krajami, z większą liczbą graczy i większą liczbą klubów, ale mamy jakość, aby konkurować.

W dłuższej perspektywie musimy jeszcze bardziej rozwijać młodych ludzi poprzez akademie, kluby, federacje... Wiele rzeczy jest wprowadzanych w życie i zmierzamy we właściwym kierunku, ale jak w każdym sporcie, zawsze tak będzie trudno nam konkurować z krajami takimi jak Francja czy Włochy, które mają 10 razy więcej mieszkańców”.

Nowa przygoda z Kuikmą

"Padel Events Academy współpracuje z Decathlonem, wszyscy nasi nauczyciele są wyposażeni w Kuikmę, łącznie z moim najlepszym przyjacielem François Azzolą, który jest z nimi od ponad roku. Był bardzo zadowolony z materiału, bardzo zadowolony z kontynuacji… Ja też się wciągnąłem, zostałem bardzo dobrze przyjęty w zespole, oni są bardzo blisko swoich graczy, co uważam za przyjemne. Dodatkowo gracze mogą naprawdę zaangażować się w badania i rozwój i wspaniale jest mieć możliwość pomocy w rozwoju marki.

Wypróbowałem wszystkie modele i szybko wybrałem LS Pro. Uważam, że piłka utknęła w rakiecie i naprawdę mogę decydować, kiedy chcę bardziej przyspieszyć. Mam dużą kontrolę i zwrotność w obronie, a mimo to mam świetne poczucie mocy, kiedy chcę uderzyć!”

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !