co uszkodzenie znaleźć siebie zatrzymany przez kilka dni lub tygodni z powodu mauvaise gestion z naszych starania, quelques voici rada które, mamy nadzieję, Ci pomogą lepiej sobie radzić vos aktywność fizyczna.

Le padel z pewnością jest sportem jak każdy inny, ale różni się od innych zajęć szybkością prowadzenia, łatwością obsługi, a przede wszystkim uzależnieniem, jakie powoduje. Ale niekoniecznie zdajemy sobie sprawę, że ten sport jest wymagający dla naszych stawów.

Jakie są najczęstsze problemy?

Oprócz poważnych obrażeń, takich jak skręcenia lub urazy spowodowane uderzeniami, wszelkiego rodzaju dolegliwości mogą uniemożliwić Ci osiągnięcie najlepszych wyników. Tam zapalenie ścięgien łokcia to dobry przykład, ale ból pleców, ból kolan, ból bioder itp. czasami mogą być generowane przez zbyt intensywną praktykę. Ból, który źle leczony lub nietraktowany poważnie, nasili się i spowoduje zatrzymanie leczenia.

Rozwiązanie pierwsze: zachowuj się jak profesjonalista

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, to nie zaniedbywać tego, gdy odniesiesz kontuzję lub poczujesz ból. Poświęć trochę czasu, aby zrozumieć, co się stało i czy możesz ukończyć grę. Uważaj na siebie, bo za kilka lat możesz ponownie doświadczyć tego bólu. Lepiej jest zrobić sobie przerwę na kilka dni i dobrze się zregenerować, niż odczuwać dyskomfort, który obniży Twoje wyniki i być może spowoduje później poważniejszą kontuzję.

Kontuzja Benjamina Tisona

Drugie rozwiązanie: baw się swoim wiekiem

Wszyscy jesteśmy w różnym wieku i na różnych ścieżkach życia. Musisz zaakceptować swój wiek i nie wierzyć, że w wieku 50 lat możesz osiągać takie same wyniki, jak w wieku 20 lat. Twoje doświadczenie wzrasta, podczas gdy twoja sylwetka maleje. Bądź tego świadomy, a zobaczysz, że Twoja gra ulegnie poprawie, a przede wszystkim uda Ci się uniknąć kontuzji.

Trzecie rozwiązanie: naucz się mówić nie

Kiedy jest za dużo, jest za dużo. Ile osób nie wie, jak odmówić ofertom wielokrotnych dopasowań. Problem w tym, że aspekt fizyczny nie podąża za tym. Trzeba wiedzieć, jak ustalić limity, liczbę meczów w tygodniu, których nie należy przekraczać, aby utrzymać chęć gry przez długi czas. Osoba stosująca przemoc może się zmęczyć lub, co gorsza, zrobić sobie krzywdę.

Czwarte rozwiązanie: jedz lepiej i regeneruj się

Dieta to podstawa dobrego zdrowia. Sen też jest tego częścią. Specjaliści są po to, aby pomóc Ci lepiej się odżywiać, ale wiedz, że samodzielnie, przy odrobinie badań i świadomości, będziesz w stanie prawidłowo się odżywiać.

A przede wszystkim napoje: wodę lub napoje, które towarzyszą wysiłkom fizycznym lub pomagają w regeneracji. Wiele osób nie myśli o piciu lub zatrzymuje się, aby spędzić na szlaku jak najwięcej czasu. Problem w tym, że z powodu braku wody następuje odwodnienie, przez co spada wydajność, wolniej się regenerujesz, narażasz się na bóle głowy, a przede wszystkim możesz doznać poważnej kontuzji!

Leczenie kontuzji jest dość proste. Masz problem, a potem go rozwiązujesz. Jednak zapobieganie kontuzjom nie jest takie proste. Dbanie o swoje ciało jest niezwykle ważne dla zdrowego stylu życia. Od każdego zależy znalezienie właściwej równowagi, dzięki której będziesz mógł uprawiać sport, który chcesz, cieszyć się sesjami po meczu, nie tracić chęci i zapobiegać kontuzjom; Podsumowując, znajdź odpowiednią mieszankę, odpowiedni koktajl. Iść!

Julien Bondia

Julien Bondia jest nauczycielem padel na Teneryfie (Hiszpania). Publicysta i doradca, pomaga ci grać lepiej poprzez swoje samouczki i artykuły taktyczne/techniczne padel.