Kluby tenisowe i padel, jak wszystkie kluby sportowe nowy otwarty w przyszłym grudniu. W każdym razie z tego właśnie zrozumieliśmy życzenia Emmanuela Macrona podczas spotkania, które odbyło się dziś rano zgracze w świecie sportu. 

Tak, ALE, otwarcie, które oczywiście będzie musiało przestrzegać wszystkich protokołów zdrowotnych i które zależy od ewolucji wirusa stąd 1 grudnia 2020 r. 

Ponadto dostęp do klubów będzie ograniczony dla osób z certyfikat medyczny, jak ma to miejsce obecnie, ale także w przypadku nieletnich.

Dzięki temu wszystkie dzieci będą mogły uprawiać sport w klubach sportowych. Dobra wiadomość dla naszych klubów padel ?

Zdecydowanie, ale oczekuje się, że niektóre kluby nie zostaną otwarte w grudniu z powodów finansowych.

Po pierwsze, ponieważ nieletni nie stanowią większości klientów w ośrodkach.

Ponadto koszt ponownego otwarcia klubów połączony z utratą korzyści podatkowych, administracyjnych i finansowych oferowanych przez państwo może całkiem logicznie zniechęcić kluby do otwierania drzwi. Chyba że państwo zagwarantuje klubom pomoc i świadczenia, które mają, nawet gdy zostaną ponownie otwarte w grudniu.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.