Padel Magazine jest nadal na żywo z Tuluzy w to sobotnie popołudnie, przez resztę półfinałów World Padel Tour French Open 2023. Dołącz do nas, aby przeżyć wydarzenia w Tuluzie, jakbyś tam był, ze wszystkimi wynikami, anegdotami i widokiem zza kulis.

Dziś rano Ari Sanchez i Paula Josemaria zakwalifikowali się do finału, pokonując Virginię Rierę i Tamarę Icardo (6/1, 6/0). Dla mężczyzn para Paquito Navarro/Federico Chingotto narzucił się 6/3 4/6 6/2 przeciwko Ale Galanowi / Jonowi Sanzowi. Ten ostatni, obniżone na koniec meczu, opłacone za starania zrobione wczoraj na zmianie

■ 18:45 - Koniec drugiej połowy mężczyzn jest szybszy, niż życzyłaby sobie publiczność w Palais des Sports. Moyano i Gil nie mogą nic przeciwko dominujące Superpiby, kto kończy mecz 6/2 6/1. Kuszącym plakatem finału będzie zatem Navarro / Chingotto przeciwko Di Nenno / Stupackzuk. Ten ostatni będzie starał się utrzymać tytuł, który zdobył tutaj w zeszłym rokuwraz z Pablo Limą.

■ 18:37 – Moyano i Gil są odważni i walczą jak diabli, ale nic nie pomaga: Stupa i Di Nenno są silniejsi i odlatują trochę dalej. 4/1.

■ 18:29 - Po kolejnej przegranej od początku serwu przez Gila, Moyano udaje się obronić swoją, mimo dwóch break pointów. Stupa / Di Nenno prowadzi 2/1.

■ 18:17 – Di Nenno i Stupa kończą pierwszego seta po 42 minutach. Sukces ten tłumaczą dwie statystyki: 4 break pointy dla nich i dwa skonwertowane oraz 0 na 6 dla Moyano / Gil; Rozegrano 3 puntos de oro, wszystkie wygrane przez Superpibes.

■ 18:11 – Franco Stupaczuk broni kolejne dwa break pointy po swoim serwisie. Wysiłki Moyano/Gila są źle wynagradzane. Wręcz przeciwnie, Moyano zostaje ukarany utratą zaangażowania w kolejną grę (5/2).

■ 17:59 - Pomimo dwóch nowych break pointów spowodowanych dwoma zbyt przeciętnymi uderzeniami Stupy, Di Nenno utrzymuje serwis pomimo bardzo dobrego poziomu gry Gila i Moyano. (3/1)

■ 17:53 - To Superpibes muszą obronić pierwsze dwa break pointy po swoim serwisie, ale jako pierwsi docierają do dołka, kradnąc serwis Moyano.

■ 17:42 - Rozpoczyna się drugi półfinał mężczyzn. Faworyci Franco Stupaczuk/Di Nenno zmierzą się z parą Ramiro Moyano/Gilberto Gil.

■ 17:19 - Delfi Brea i Bea Gonzalez bezlitośnie, a czasem przy wsparciu gangu, zadają przeciwnikom 6/0 i spasują mecz w 1:14. Umawiają się w finale z Arim Sanchezem i Pauli Josemarii, jutro o 12:45
Triay i Ortega zdobyli tylko 9 punktów w drugim secie, zakończonym w 28 minut. TO szczegółową relację z tego meczu można przeczytać TUTAJ.

■ 17:11 - Wyraźna dominacja Gonzaleza i Brei potwierdzona: w drugim secie prowadzą 4:0!

■ 16:50 – Gonzalez i Brea mają dwie piłki, aby zakończyć seta po serwisie Ortegi, który broni ich stylowo i odbija 5/3. Ale w następnym meczu Delfi Brea nie oddaje żadnych punktów w swoim wznowieniu i kończy 6/3.

■ 16:42 – Pierwszą przerwę podpisują Gonzalez i Brea, którzy są zachwyceni serwisem Gemmy Triay, a następnie potwierdzają wznowienie, prowadząc 5/2.

■ 16:34 - W ciągu 28 minut rozegrano pięć meczów. Brea i Gonzalez prowadzą 3/2. Bez wymiany serwisów do zgłoszenia, ale Gemma Triay i Marta Ortega ominęły już cztery break pointy.

■ 16:15 – Na zatłoczonej widowni drugiej połowy kobiet dwóch zawodników nie przegapiło ani chwili: Sébastien Husser i Tony Boval, niedawny brązowi medaliści z Francją na Światach padel- Fotel madrycki. Już jutro w niedzielę o 11:30 wezmą udział w pokazie na torze centralnym, tuż przed finałem kobiet.

■ 16:00 - Debiut par Delfi Brea / Bea Gonzalez i Gemma Triay / Marta Ortega na centralnej arenie Pałacu Sportu André-Brouat.

■ 15:30 — Finał Cupra All Star Padel Mecz wygrali byli piłkarze Florent Sinama Pongolle i Roberta Pires przeciwko Grzegorzowi Lamboley'a / Dominika Arribagez notą 9/7.

Mecze mają być śledzone dalej kanały grupy Canal+

Po 40 latach gry w tenisa Jérôme wpada do puli padel w 2018 roku. Od tamtej pory myśli o tym każdego ranka podczas golenia… ale nigdy nie goli paly w dłoni! Dziennikarz w Alzacji nie ma innej ambicji, jak dzielić się z Tobą swoją pasją, bez względu na to, czy mówisz po francusku, włosku, hiszpańsku czy angielsku.