Chodź Barcelona gra w padla to także uprawianie, a czasem odkrywanie innego sportu, który jest jeszcze bardziej zabawny i strategiczny! Padel to sport, który może nas oszukać. „Z pewnością możemy mieć udogodnienia, ale musimy pozostać skromni."

OSS Barcelona przedstawia nam swoją opinię na temat różne sposoby nauczania padla.

Europejski padel, czyli trening zorientowany na tenisa?

Le Europejski padel kwitnie. Nauczyciele są z lepiej i lepiej wyszkoleni. Wielu przyjeżdża do Hiszpanii, a następnie wraca do swoich krajów. Wielu z tych nauczycieli pochodzi z tenisa. Jest to jednocześnie szansa na ich postęp, ale niekiedy i minus.

Szansa, bo gracze wywodzący się z tenisa mogą szybko osiągnąć interesujący poziom. Często mają niezaprzeczalne wyczucie piłki. Są agresywne i przyspieszają. W locie widzimy, że mają już gesty i udogodnienia. Błędem jest udawać, że umiesz grać w padla. W rzeczywistości jest jeszcze wiele do nauczenia się.

Padel to nie tenis. I to jest błąd, który może popełnić wielu graczy wywodzących się z tego sportu lub bardziej ogólnie ze sportów rakietowych. Posiadanie wspaniałej przeszłości w sporcie rakietowym nie zawsze umożliwia wykorzystanie wszystkich aspektów padla, niezależnie od tego, jak jest on wciągający i uzależniający.

Padel, sport, który nas oszukuje?

We Francji widać, że nauczyciele tenisa niemal z dnia na dzień stają się nauczycielami padla. Oczywiście nie tylko we Francji. Widzę to w całej Europie.

Czy to dobra rzecz do nauczania padla? Nie sądzę. Zwłaszcza, że ​​ten sposób robienia rzeczy topi prawdziwych lokalnych nauczycieli w masie tych nowych graczy ”samozwańczy nauczyciele".

Nie krytykuję ich pedagogiki, ani nawet osiągniętego szybko poziomu gry. Jest wielu wrodzonych ludzi i tym lepiej dla nich. Ale ich poziom gry może faktycznie zaciemnić ich zdolność do nauczania padla, jeśli ci nauczyciele nie kwestionują samych siebie.

Moim zdaniem, nauczanie padla jest czymś innym, co również, a zwłaszcza zdobywamy, przechodząc przez kolejne etapy.

Francuska Federacja Tenisowa zapowiedziała, że ​​zorganizuje trening padla, który da tytuł nauczyciela padla. Myślę, że to już jest dobra rzecz. Później zobaczymy, co to daje.

W Hiszpanii jego staż pracy sprawia, że ​​padel sam w sobie jest sportem! Stając się drugim sportem narodowym, z własną federacją, uprawia go zróżnicowana publiczność.

Większość z nich nigdy wcześniej nie dotknęła rakiety tenisowej. Niekoniecznie są to utalentowani sportowcy. Jednak bez względu na wiek i stan formy, każdy z nich znajduje w tym szczęście!

Skąd te różnice w praktyce?

Co najmniej od prawie 30 lat Hiszpania korzysta nie tylko z własnego doświadczenia w padlu. Ale ma tę szczególną cechę, że wita argentyńskich ekspertów, inny wielki naród świata padla.

Doświadczeni argentyńscy trenerzy od najmłodszych lat sami są szkoleni w zakresie padla, rodząc pokolenie małych cudownych dzieci, które nigdy nie dotykały rakiety tenisowej i były również w pełni wyszkolone w padlu od dzieciństwa.

Ta transmisja wiedzy stworzyła inną praktykę z określonymi uderzeniami, a słynne „Bandejas, vibora, chiquitas…” oferują możliwości zmiany rytmów i stref.

Konfiguracja tego zredukowanego kortu z jego ścianami ma sztukę przywracania wielu piłek. Ściana zmienia zasady gry!

Zanim jednak uda się trafić tylko „Par 3” i „Par 4”, rozsądnie może być posmakowanie korzyści płynących z tych konkretnych ciosów, które pozwalają zneutralizować i odzyskać przewagę nad przeciwnikiem, aby zakończyć grę. punkt naprawdę definitywny!

Musimy poświęcić trochę czasu. Tego doświadczenia nie można kupić. Wiele krajów jest na dobrej drodze, mimo że Hiszpania pozostanie mekką padla jeszcze przez długi czas.

Jest nie tylko kawałek padla

Kiedy zadasz graczowi francuskojęzycznemu pytanie: „Jaki jest najczęściej używany efekt w padlu?”

Okazuje się, że 70% odpowiedź to wycinek. Z pewnością kojarzona z „trawiastą” nawierzchnią, większość tenisistów uważa, że ​​uderzenie to jest najbardziej odpowiednie i dlatego jest intensywnie używane. W przeciwieństwie do tego błędnego przekonania, jest więcej płaskich, a nawet górnych uderzeń z bardziej odpowiednią prędkością piłki.

Mamy nadzieję, że różne kraje europejskie, w tym Francja, wkrótce otworzą swoje drzwi na krajowe kursy szkoleniowe dla wyspecjalizowanych trenerów.

W międzyczasie bądźmy dumni z rozwoju naszego sportu na całym świecie. Francja jest już jednym z krajów o dużym potencjale.

Cieszymy się, że możemy uczestniczyć w ewolucji tej dyscypliny, dając w szczególności graczom francuskojęzycznym możliwość skorzystania z wiedzy hiszpańsko-argentyńskiej podczas naszych staży w Barcelonie!

Isabelle VANNIER BE 2 nauczycielka gry w tenisa i padel, która mieszkała w USA i emigrowała do Hiszpanii przez ponad 10 lat, organizuje kursy sportowe i językowe w Barcelonie poprzez swoją strukturę OuiSportSpirit - www.ossbarcelone.com, a zwłaszcza w świecie Padel i tenis za pośrednictwem działu OSSTP - www.padelbarcelone.com. Czekamy na Ciebie wkrótce!