Teraz, gdy turnieje można wznowić, od 19 maja czas zainteresować się systemem dystrybucji punktów podczas turniejów, który nie zawsze jest jednomyślny wśród graczy ...

Zniekształcone klasyfikacje między regionami?

Gdy organizowany jest turniej zatwierdzony przez FFT, liczba punktów przyznawana jest parze w zależności od miejsca, w którym zakończyli turniej szanując obowiązująca skala.

Jednak wraz z rozwojem padel na terytorium Francji odbywa się coraz więcej turniejów, a tym samym coraz mniej drużyn w rozgrywkach.

Weź przykład : „W ciągu weekendu odbywają się 3 turnieje w tym samym regionie i nie ma ani jednego, który przekracza 16 drużyn”. Do jednego z turniejów weszło „tylko” 12 par. Przy obecnym wyważeniu drużyna, która ukończy jako ostatnia, będzie miała punkty za 12. miejsce zamiast 0. Ma to ważne konsekwencje rankingi.

Rzeczywiście, jeśli „W innym regionie jest tylko jeden turniej w ten sam weekend”, możemy sobie wyobrazić, że będzie zarejestrowanych około trzydziestu par, a gracze, którzy zajmą ostatnie miejsce, będą je mieli punkt 0... Na dłuższą metę taka sytuacja może doprowadzić rankingi są całkowicie wypaczone w zależności od regionu.

Szukasz dobrych ofert?

Ponadto można uczestniczyć w innym zjawisku, jakim jest poszukiwanie dobrego planu! „Wyobraźmy sobie, że w ten sam weekend na tym samym obszarze geograficznym jest P250 i P500”. W przypadku braku większych turniejów na poziomie krajowym, niektórzy z najlepszych krajowych graczy, którzy mieszkają w tym regionie, wezmą udział w tym P500. W ten sposób pary, które normalnie mogłyby być ćwierćfinałami w tym turnieju, będą mogły przejść do P250, aby upewnić się, że zdobędą punkty. Skończymy z dwoma turniejami, które są trochę zniekształcone ... A niektóre kluby są czasami podejrzane o wybieranie dat turniejów, aby zdobyć jak najwięcej punktów dla swoich członków.

Podsumowując, nie powinniśmy ustanowić system dystrybucji punktów bardziej odzwierciedlający poziom turnieju? Od Ciebie zależy, czy przekażesz nam swoją opinię i swoje pomysły!

Podziękowania dla Pierre'a Bouena za jego wkład

Alexis Dutour jest pasjonatem padel. Dzięki szkoleniu z komunikacji i marketingu oddaje swoje umiejętności w służbie padel aby zaoferować nam artykuły, które są zawsze bardzo interesujące.