Miasto Lagny-sur-Marne będzie wkrótce dysponować kompletnym i unikalnym wyposażeniem z dziewięcioma kortami, w tym kortem do tenisa, kortem do tenisa plażowego oraz padel.

Projekt o wartości ponad 3 mln euro

Szacowany między 3 i 3,5 mln euro, budżet na ten projekt jest kolosalny. Departament bierze udział w kwocie 1,1 mln euro, ładna koperta, dlatego Federacja wniosła swój wkład w sieci, a Miasto ma nadzieję, że Region również wniesie swój wkład.

W sercu Parku Sportowego kompleks ten będzie posiadał dziewięć kortów: 5 kortów tenisowych (trzy kryte, dwa odkryte), do których będzie można wejść przez cały rok oraz ścianę do uderzenia. Ale przede wszystkim będą dwa korty do tenisa plażowego i dwa utwory padel. Ambicją jest przyciągnięcie większej liczby odbiorców i jak już wspomniano Fabien Kesteloot, prezes klubu Tenis Lagny Pomponne"posiadanie wszystkich tych praktyk razem jest wyjątkowe w Seine-et-Marne".

Jasny cel: stworzyć „klubowego” ducha

Projekt ten obejmie centralny budynek, w którym znajdzie się pomieszczenie dla trening fizyczny i klub. „Zamierzamy rozwijać życie klubowe. Mamy już sporo pomysłów na tworzenie eventów, posiadanie miejsca na e-tenisa na konsoli, stworzenie małego wewnętrznego kanału telewizyjnego, powitanie osób z niepełnosprawnościami…” – precyzuje Kesteloot.

Klub Lagny Pomponne liczy obecnie od 230 do 250 członków i ma nadzieję, że wzrośnie do 500-600 członków dzięki nowej ziemi i całemu sprzętowi, który zostanie wprowadzony, z ambicją potencjalnie zmieniających się wymiarów dzięki nowej infrastrukturze.

Kompleks powinna zostać dostarczona do 2023 r., wraz z rozpoczęciem prac zaplanowane na luty 2022.

Nasser Hoverini

Pasjonuje się piłką nożną, odkryłam padel w 2019 roku. Od tego czasu szalona miłość do tego sportu do tego stopnia, że ​​porzuciłam mój ulubiony sport.