[typ pola = ”uwaga”]Padel Magazine - Federico Quiles jest numerem 9 na świecie wraz ze swoim partnerem i przyjacielem Silingo. Ten wywiad pozwala nam lepiej poznać Frederica, który pozostał u bram Masters 21013. [/ Box]

Padel Magazine : Niestety przebywałeś u bram Masters, jakie są Twoje cele na 2014 rok?

Federic Quiles: Przede wszystkim musiał to być dla nas bardzo dobry rok, mimo że mieliśmy kilka gorących chwil i trochę mniej dobrych czasów. Nasz poziom poprawił się w ciągu roku, ale nadal jest doskonalony. Udało nam się stworzyć piękne perfumy, szczególnie na tle najlepszych 4. Tak więc na rok 2014 naszą ambicją jest, aby wejść do pierwszego 8.

Padel Magazine : Jak wpadłeś do padel ?

Federic Quiles: Zacząłem, kiedy byłem mały z tatą w klubie narodowym dzielnicy i towarzyszyłem ojcu, który był dobrym zawodnikiem. A w latach 10, dzięki mojemu ojcu, wpadłem w padla.

Padel Magazine : Twój ojciec jest padel ? Czy jesteś także tenisistą?

Federic Quiles: Mój ojciec? Tak, grał, ale dawno temu. Dziś jest pijakiem ...

PM: Czy grałeś wcześniej w tenisa?

FQ: Nie, grałem w piłkę nożną. Absolutnie nie tenis.

PM: Czy w tym roku będą jakieś zmiany? Bez zmian z Twoim partnerem Silingo?

FQ: Bez zmian.

PM: Co się stało z twoim byłym partnerem Chico Gomezem?

FQ: Nie, nic. Nic się nie stało. Rozdzieliliśmy się, ponieważ dużo razem graliśmy. Ale jestem bardzo przyjazny z Chico. Ale tak to jest. Podążaliśmy różnymi ścieżkami.

PM: Czy znasz jakichś francuskich zawodników?

FQ:… Aix en Provence to bardzo spektakularny klub. I prawda: lubiłem tam grać…

PM: Chciałbym poznać Twoją opinię padel Francuski, a czego brakuje do zwycięstwa we Francji?

FQ: Brakuje kilku lat, ponieważ padel jest w końcu stosunkowo nowym sportem. W Hiszpanii to zaledwie dwa tygodnie, kiedy jest na bardzo wysokim poziomie. We Francji brakuje mu doświadczenia, brakuje mu komunikacji, trenerów, klubów, wystaw, telewizji ...

PM: Gracze francuskojęzyczni padel najczęściej pochodzą z tenisa, myślisz, że to dobrze?

FQ: Tak, to dobrze, ponieważ technika tenisa jest dość bliska padel z dobrymi ujęciami padeldotknij. Tenisista nie ma problemów z wejściem do padel. Mogą też stać się dobrzy.

Padel Magazine : Jednak w Masters niekoniecznie są starzy tenisiści ...

FQ: Eee, niekoniecznie. Weźmy przykład Juana Martina Diaza, dobrego tenisisty ...

PM: Ale Juan Martin powiedział nam wczoraj coś przeciwnego?

Frederic Quiles: Idziesz na milę! Ale oczywiście ma strzały pochodzące z tenisa. Zaczął od tenisa. Zanim zostaniesz graczem padel że jest dzisiaj, ma historię tenisa. Ale lepiej zacząć od padel. Dla mnie to jasne.

PM: Jak wybrałeś swojego partnera? Dlaczego Silingo?

FQ: Trochę losu ... Potrzebowałem dobrego gracza, który mnie uzupełni. Potrzebowaliśmy gracza, z którym mamy wspólny projekt. Wymagało to gracza, który chętnie podróżuje i w pełni inwestuje w mój projekt. Ważny był także wiek.

PM: Ale on ma trzydzieści lat ...

FQ: Tak, ma 30 lat.

PM: Ale to nie tylko wiek, który lubisz w Silingo?

FQ: Nie, oczywiście. To piłkarz, którego wszyscy znamy, który ma dużą moc, bardzo dobry gracz, a do mojej gry właśnie tego potrzeba. To on jest odpowiedzialny za zaliczenie punktów. Jest napastnikiem drużyny. Dzięki jego ciosowi i mojej grze w bardziej defensywnej pozycji możemy stać się lepsi niż dzisiaj.

PM: Dziś grasz na prawej, ale nam się wydaje, że już widzieliśmy, jak grasz na lewej, prawej?

FQ: Tak, mogę grać w lewo lub w prawo, ale gra w prawo nie stanowi problemu.

PM: Czy możesz nam powiedzieć, w jaki sposób wybrałeś swoją rakietę, aby pomóc nam wybrać naszą?

FQ: Gram rakietą dropshot. To bardzo znana marka, niezwykle ceniona przez graczy padel. Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę używać tej rakiety. Poza tym bawię się tą marką od kiedy zacząłem grać padel. Przetestowałem jednak kilka rakiet, ale rakiety DropShot są bardzo dobre dla dobrych graczy, którzy używają tej marki.

Franck Binisti, Laurent Barthe i Clément Forget - Padel Magazine
Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.