[typ pola = ”uwaga”]Padel Magazine - Federico Quiles jest numerem 9 na świecie wraz ze swoim partnerem i przyjacielem Silingo. Ten wywiad pozwala nam lepiej poznać Frederica, który pozostał u bram Masters 21013. [/ Box]

Padel Magazine : Niestety zostałeś u drzwi Masters, jakie są Twoje cele na rok 2014?

Federic Quiles: Przede wszystkim musiał to być dla nas bardzo dobry rok, mimo że mieliśmy kilka gorących chwil i trochę mniej dobrych czasów. Nasz poziom poprawił się w ciągu roku, ale nadal jest doskonalony. Udało nam się stworzyć piękne perfumy, szczególnie na tle najlepszych 4. Tak więc na rok 2014 naszą ambicją jest, aby wejść do pierwszego 8.

Padel Magazine : Jak wpadłeś do padla?

Federic Quiles: Zacząłem, kiedy byłem mały z tatą w klubie narodowym dzielnicy i towarzyszyłem ojcu, który był dobrym zawodnikiem. A w latach 10, dzięki mojemu ojcu, wpadłem w padla.

Padel Magazine : Twój ojciec jest graczem Padel? Czy jesteś również tenisistą?

Federic Quiles: Ojciec? Tak, grał dawno temu. On jest teraz graczem pijącym ...

PM: Czy grałeś wcześniej w tenisa?

FQ: Nie, grałem w piłkę nożną. Absolutnie nie tenis.

PM: Czy będą zmiany w tym roku? Bez zmian ze swoim partnerem Silingo?

FQ: Bez zmian.

PM: Co się stało z twoim starym partnerem Chico Gomezem?

FQ: Nie, nic. Nic się nie stało. Rozdzieliliśmy się, ponieważ dużo razem graliśmy. Ale jestem bardzo przyjazny z Chico. Ale tak to jest. Podążaliśmy różnymi ścieżkami.

PM: Czy znasz niektórych francuskich graczy?

FQ: ... Aix en Provence to bardzo spektakularny klub. I prawda: uwielbiałem tam grać ...

PM: Chciałbym poznać Twoją opinię na temat francuskiego wiosła i czego brakuje mu do wygrania we Francji?

FQ: Brakuje kilku lat, ponieważ padel jest w końcu stosunkowo nowym sportem. W Hiszpanii to zaledwie dwa tygodnie, kiedy jest na bardzo wysokim poziomie. We Francji brakuje mu doświadczenia, brakuje mu komunikacji, trenerów, klubów, wystaw, telewizji ...

PM: Francuskojęzyczni gracze padel pochodzą głównie z tenisa, czy uważasz, że to dobra rzecz?

FQ: Tak, to dobra rzecz, ponieważ technika tenisa jest dość zbliżona do padla z dobrymi uderzeniami wiosła, dotyk. Tenisista nie ma problemu z dostaniem się do padla. Mogą też stać się dobrzy.

Padel Magazine : Jednak w Masters niekoniecznie są starzy tenisiści ...

FQ: Eee, niekoniecznie. Weźmy przykład Juana Martina Diaza, dobrego tenisisty ...

PM: Ale Juan Martin powiedział nam wczoraj coś przeciwnego?

Frederic Quiles: Przeszedłeś milę! Ale oczywiście ma strzały z tenisa. Zaczął od tenisa. Zanim został graczem padel, jakim jest dzisiaj, ma historię tenisa. Ale lepiej zacząć od padla. Dla mnie to jasne.

PM: Jak wybrałeś partnera? Dlaczego Silingo?

FQ: Trochę losu ... Potrzebowałem dobrego gracza, który mnie uzupełni. Potrzebowaliśmy gracza, z którym mamy wspólny projekt. Wymagało to gracza, który chętnie podróżuje i w pełni inwestuje w mój projekt. Ważny był także wiek.

PM: Ale ma około trzydziestu lat ...

FQ: Tak, ma on lata 30.

PM: Ale to nie tylko wiek, który lubisz w Silingo?

FQ: Nie, oczywiście. Jest graczem, którego wszyscy znamy, który ma dużo mocy, bardzo dobrym graczem, a dla mojej gry właśnie tego potrzebujesz. To on jest odpowiedzialny za ukończenie punktów. On jest napastnikiem drużyny. Dzięki jego sile i mojej grze w obronie możemy stać się lepsi niż dziś.

PM: Dzisiaj grasz dobrze, ale wygląda na to, że już widziałeś, że grałeś, prawda?

FQ: Tak, mogę grać w lewo lub w prawo, ale gra w prawo nie stanowi problemu.

PM: Czy możesz nam powiedzieć, jak wybrałeś swoją rakietę, aby pomóc nam wybrać naszą?

FQ: Gram z rakietą dropshot. To bardzo dobrze znana marka, niezwykle ceniona przez graczy Padel. Mam szczęście, że mogę korzystać z tej rakiety. Poza tym gram z tą marką, odkąd zacząłem grać w padla. Testowałem jednak kilka rakiet, ale rakiety DropShot są bardzo dobre z dobrymi graczami używającymi tej marki.

Franck Binisti, Laurent Barthe i Clément Forget - Padel Magazine
Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.