Francuska Federacja Tenisowa wprowadza dziś do sieci „FFT TV”, pierwszą cyfrową platformę wideo w 100% tenisową. Ta szczególnie innowacyjna strona jest dostępna bezpłatnie na wszystkich podłączonych mediach (komputerach, tabletach i smartfonach) pod adresem tv.fft.fr *. FFT TV chce spełnić oczekiwania miłośników tenisa i wszystkich graczy, niezależnie od ich wieku i poziomu, dzięki oryginalnym koncepcjom programowym. W tym okresie odosobnienia fani tenisa, nie będąc w stanie ćwiczyć swojej dyscypliny w swoim klubie, będą mieli okazję się bawić, znajdując wiele nowych treści, ale także archiwizując obrazy.

Ta strona będzie oferować treści, które są tak bogate, jak różnorodne i które będą się obracać wokół 5 głównych tematów: w sercu klubów FFT, samouczków dla postępu, zespołów francuskich, za kulisami i historii Roland-Garros oraz transmisji na żywo z konkursy krajowe lub międzynarodowe (transmisje na żywo dostępne od razu po wznowieniu turniejów).

Kluby stowarzyszone z FFT, z którymi ta platforma została zbudowana, zostaną uhonorowane poprzez raporty, które wzmocnią ich działania wraz z członkami. Treści te zapewnią w szczególności zanurzenie się w stowarzyszonych klubach poprzez spotkanie z liderami, nauczycielami i wolontariuszami, którzy będą rozmawiać o życiu swojego klubu, ich innowacyjnych inicjatywach i wyzwaniach, z którymi pomyślnie się spotkali. Do odkrycia jest kilka programów: „Tennis Social Club”, „La petite Conf”, „On the road of Tournaments” i „Débreak”.

FFT TV będzie także oferować samouczki techniczne i taktyczne, które będą wspierać praktyków w ich postępach. Pauline Parmentier i Paul-Henri Mathieu zainterweniują w te sekwencje, aby dostarczyć cennych rad. Wkrótce samouczki fizyczne i psychiczne z Julienem Benneteau wzbogacą platformę.

Ta platforma pozwoli nam również śledzić zespoły francuskie tak dokładnie, jak to możliwe (Puchar Davisa, Fed Cup, młodzież, padel, tenis plażowy, tenis fotelowy) z raportami oferującymi publiczności zakulisowe spojrzenie na rajdy i zawody. Użytkownicy mają już możliwość ponownego przeżywania, na przykład, ostatnich trzech kampanii Davis Cup i Fed Cup.

FFT TV da również miejsce Roland-Garrosowi. Dzięki temu publiczność będzie miała dostęp do legendarnych spotkań, zakulisowych raportów dotyczących paryskiego Wielkiego Szlema lub wywiadów z byłymi zwycięzcami. W nadchodzących tygodniach będą również dostępne podsumowania meczów francuskich graczy.

Ponadto, gdy tylko konkursy zostaną wznowione, platforma będzie oferować w każdy weekend transmisje na żywo z półfinałów i finałów wielu krajowych lub międzynarodowych turniejów tenisa, padla, tenisa plażowego i tenisa na wózkach inwalidzkich we Francji. , w kategoriach młodzieżowych lub dorosłych.

Wreszcie, użytkownicy mają możliwość spersonalizowania platformy zgodnie ze swoimi pragnieniami poprzez wyróżnienie programów, które chcą faworyzować.

Za pośrednictwem tego systemu FFT TV ma na celu promowanie i zachęcanie, tak szybko, jak pozwala na to sytuacja zdrowotna, do uprawiania tenisa, padla i tenisa plażowego. Dzięki tej nowej platformie FFT wprowadza innowacje i rozwija cyfrową transformację, oferując innowacyjne wrażenia dla użytkowników oraz oferując oryginalne i różne treści: programy dla młodych ludzi i ich rodzin, retransmisja meczów nigdy nie transmitowanych w telewizji ani w Internecie. lub przedmioty w centrum regionalnego życia tenisowego i klubowego.

* Dostęp do platformy jest bezpłatny, a użytkownicy muszą zalogować się przy użyciu poświadczeń FFT lub utworzyć konto.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.

Tagi