La Francuska Federacja Tenisowa ma możliwość towarzyszenia ten boom padel francuski i zostać czołowym graczem międzynarodowym. Jaka polityka? Jakie cele? Próbowaliśmy podsumować ambicje FFT w 6 osiach.

  • Utwórz licencję padel

To temat kampanii autorstwa Gillesa Morettona. Bardzo szybko poprosił swoje zespoły o przyjrzenie się temu tematowi. Czy będziemy mieć licencję padel od początku września 2021 roku?

  • Pracuj nad komunikacją i zdobywaj nowych odbiorców

FFT chce zwiększyć widoczność, zwiększyć obecność w mediach, wzmocnić więź ze społecznością padel.

FFT wie, że może zrobić znacznie lepiej. Dzięki swojej mocy uderzeniowej i posiadanym narzędziom może stać się lokomotywą padel Świat. Słowa Luigiego Carraro nie pozostawia wątpliwości w tym temacie. FFT może szkolić inne narody.

Utworzenie padel już w drugim tygodniu Roland Garros powinien mieć wyjątkowy wpływ we Francji, jak na wszystkich kontynentach.

roland garros land of padel 2019

  • Wspieraj wszystkie kluby

FFT chce stworzyć synergię zespołową z prywatnymi klubami, aby być federacją wszystkich klubów. Te słowa często wypowiadał nowy prezes FFT.

FFT zdaje sobie sprawę z problemów, jakie mogą występować na tym rynku. Jest to jeden z pilnych tematów, które musi wziąć pod uwagę w swojej polityce rozwoju. Wiele prywatnych klubów uważa, że ​​zostały zapomniane, a nawet niektóre, że FFT grało przeciwko nim. Konsekwencja: powstanie w czasie kryzysu zdrowotnego stowarzyszenie klubów padel prywatny.

Mocne słowa padły pod adresem prywatnych klubów. FFT może nas zaskoczyć w najbliższych miesiącach wdrożeniem polityki „dla wszystkich klubów".

  • Ustanów federalne partnerstwa

FFT to wyjątkowa moc wykrawania w świecie padel. To żadna tajemnica. Zajmuje szczególne miejsce wśród federacji reprezentujących padel. Prezes FIP kilkakrotnie tłumaczyła ponadto, w jakim stopniu była siłą napędową padel.

Oczywiście ta pozycja czyni ją naturalnym i de facto liderem na arenie międzynarodowej. Partnerstwa będą zatem formować się naturalnie.

  • Zmiana konkurencji

FFT chce, aby zawody były bardziej atrakcyjne i zróżnicowane dla ogółu społeczeństwa i dla wszystkich klubów.

Musimy koniecznie o tym myśleć FFT Padel Wycieczka, elitarny obwód, który wywołał kontrowersje w klubach i części społeczności padel. Być może zbyt skupiony na elicie padel Francuski, za drogi, za wcześnie, ten konkurs był ciekawy, ale na razie pokazał swoje granice.

Marki padel którzy byli partnerami tego wydarzenia, absolutnie chcą skierować rywalizację na rekreację, wystawy i jak najbardziej spopularyzować ten sport, zanim zmierzą się z tego typu torem. FFT mogłaby zatem dokonać przeglądu swojej kopii z nowym zespołem na miejscu.

Wydarzenia w miejscach publicznych nie są porzucane. Wręcz przeciwnie, ale moglibyśmy znacznie bardziej skupić się na odkrywaniu i wystawianiu w formacie, który mógłby być bliższy temu, co jest w trakcie tworzenia FFT w Roland Garros.

Mogła też zaufać wyjątkowym wydarzeniom, które już dowiodły swojej wartości. Myślimy na przykład o Puchar Krajowy w tenisa Padel Kubek. Wyjątkowe wydarzenie w krajobrazie padel Francuski, który zrzesza tysiące licencjobiorców z całej Francji i który od 2014 roku jest w pełni zaangażowany w ten sport, którego historycznym bastionem jest Międzynarodowe Centrum Tenisowe Cap d'Agde.

narodowy Padel Plakat Pucharu 2015

FFT byłby również zainteresowany stawianiem na stowarzyszone / prywatne inicjatywy, takie jak pierwsza edycja Międzynarodowy turniej Canet-en-Roussillon która odbędzie się w sierpniu przyszłego roku. Pojedynek która odbędzie się na plaży !

Myślimy również o jednym z najpiękniejszych wydarzeń w padel Francuski od tylu lat:Otwarte z Francji na Place du Capitole. Konkurs, który od wielu lat umożliwia promocję padel we Francji.

Na arenie międzynarodowej FFT pracowałby przy dużym międzynarodowym turnieju z World Padel Tour i 4 imprezy FIP Tour.

  • Pracuj nad treningiem

To przejdzie przez wdrożenie TFP padel oraz wsparcie dla klubów w rozwijaniu szkół padel.

Teraz, gdy poprzedni zespół pomyślnie zweryfikował ten TFP, będzie musiał zostać rozmieszczony we Francji. Możemy liczyć na ligi, które już rozpoczęły pracę.

Tytuł zawodowy (TFP) jest wydawany „w imieniu państwa i jest zarejestrowany w krajowym katalogu certyfikatów zawodowych (RNCP)".

To było długo, ale teraz zawodnicy będą mogli zdobyć ten cenny sezam, który ułatwi im pracę w klubach.

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.