To wielka nowość ostatnich dni!

La FFT wprowadzi od następnego roku szkolnego nowe licencje dostosowane do każdej dyscypliny.

Rzeczywiście od września 2022 praktykujący padel lub tenis plażowy mogą ukończyć studia w wybranej przez siebie dyscyplinie.

Dostępne będą 3 licencje

Do tej pory klubowicze i inni praktycy chcący spróbować przygody współzawodnictwa musieli wykupić licencję o nazwie „multi-rakiety".

Za kilka miesięcy zostanie dokonane wyróżnienie i każdy praktykujący mono będzie mógł uzyskać licencję w swojej ulubionej dyscyplinie.

Licencja „klasyczna” lub jak wspomnieliśmy powyżej”multi-rakiety” zawsze będzie trafna i pozwoli tenisistom, którzy chcą spróbować również innych dyscyplin, bez problemu.

Licencja "Padel” powstanie z myślą o zachwycie wszystkich pasjonatów poświęconych wyłącznie graniu na 20×10.

I dla miłośników Tenis plażowy, nie panikuj, licencja poświęcona wyłącznie Twojej dyscyplinie ujrzy światło dzienne również pod koniec lata tego roku.

Dzięki temu nowemu postępowi Francuska Federacja Tenisowa udowadnia po raz kolejny, że ma na celu zrobienie padel sport sam w sobie, a tym samym odkrywa nowe talenty w 100% padel.

Sebastien Carrasco

Przyszły naturopata i pasjonat padel, Seb jest dżentelmenem zdrowia/żywności Padel Magazine. Żongluje między olejkami pala, quinoa i olejkami eterycznymi. Od prawie dwóch lat z taką samą pasją zajmuje się nowiną o małej żółtej piłeczce.