Le Cupra FIP Tour odebrany znacznie lepiej niż oczekiwano. Pierwszy turniej, a FIP Starod zakończenia zawodów narzuconych przez pandemię wylądował na wyspie Sardynia, aby uruchomić nowy kalendarz Międzynarodowa Federacja Padel.

Organizacja wydarzenia inna niż ta, którą kiedyś widzieliśmy. Dzięki niezrównanemu popytowi organizatorów w obliczu Covid-19, gracze i publiczność mogli uzyskać dostęp do obiektów bez ryzyka zarażenia.

W turnieju FIP Star zarejestrowało się 108 graczy z 12 różnych krajów. Zwróć uwagę na obecność 2 par szwajcarskich, które nie były niegodne tego turnieju, gdy losowanie nie było łatwe.

FIP STAR CAGLIARI rozgrywano w TC Cagliari, wyjątkowym miejscu, w którym odbywały się ważne wydarzenia sportowe, takie jak Puchar Davisa czy Fed Cup. Doświadczenie wielkich wydarzeń, które pozwoliło klubowi od razu uspokoić zawodników w nieoczywistej atmosferze formalnej.

Turniej odbył się łącznie na 5 torach. Tory boczne oferowały panoramiczne widoki, tor numer 2 znajdował się na tarasie baru klubowego, a tor centralny, który mogliśmy podziwiać na żywo podczas finałów WPT, miał pojemność 1. 500 osób.

Wreszcie, dla dobra graczy, ci, którzy mieli bezpośredni dostęp do finałowego losowania, mogli podczas turnieju przebywać w hotelu. Ogromna uwaga dla graczy i kolejny dowód na strukturyzację padla jako sportu profesjonalnego.

CUPRA FIP TOUR kontynuuje swoją podróż, potwierdzając każdego dnia nowe daty w kalendarzu turniejów na całym świecie. Dostępna aktualizacja turnieju tutaj.

Julien Bondia

Julien Bondia jest nauczycielką padla na Teneryfie. Jest założycielem AvantagePadel.net, oprogramowania bardzo popularnego wśród klubów i graczy Padel. Felietonista i doradca, pomaga ci grać lepiej dzięki licznym samouczkom.