Gustavo Spector jest trenerem włoskiej drużyny padel. Wielu zna go z jego bardzo długiej historii w padel. Trener włosko-argentyński ma również szerokie doświadczenie z drużyna Francji.

Mieszanka włosko-argentyńska i włoska

Padel Magazine : Jak ułożyłeś listę? Czy uważasz, że to najlepsza włoska drużyna?

Gustavo Spector:„Włochy są wyjątkowe. W Argentynie 60% imigracji to Włochy. Jest wielu graczy, którzy mogliby grać dla Włoch. Dziś mógłbym stworzyć drużynę z Caprą, Nicoletti, Di Nenno… Wszyscy ci zawodnicy to włosko-argentyńscy. Mogę znaleźć 8 w pierwszej 50-tce WPT. To nie jest pomysł. Chcemy rozwijać ruch padel we Włoszech. Gracze we Włoszech włożyli wiele wysiłku w grę w wielu turniejach, a my musimy ten wysiłek nagrodzić.”

„Tylko raz, odkąd jestem trenerem, selekcja poprosiła mnie o telefon do Restivo i Nicoletti. Gracze, których nie znałem osobiście i nie za bardzo się zgadzałem. Tamtego roku w Paragwaju nie wyszło nam zbyt dobrze. Od tego momentu miałem zielone światło, aby stworzyć mieszankę między Włochami-Argentyńczykami i graczami z Włoch. Stwórz konkurencyjny zespół, biorąc pod uwagę ruch padel we Włoszech."

„Moim celem jest mieć coraz więcej piłkarzy urodzonych we Włoszech. Jedną z form postępu jest granie na wysokim poziomie. Ale rzeczywistość jest taka, że padel jest jeszcze bardzo młoda we Włoszech. Gdybym stworzył zespół graczy, którzy grają tylko we Włoszech, nie byłby to ten sam poziom gry.Chodzi o to, aby awansować tych graczy, jednocześnie będąc konkurencyjnymi. 

Pokonaj Francję za wszelką cenę

Padel Magazine : Drużyny stają się coraz silniejsze. Jeśli Włochy nie pójdą do finału, czy będzie to porażka?

Gustavo Spector:„W tym roku postawiłem zakład. Postawiłem na usunięcie z drużyny takiego gracza jak Tamame, który jest graczem na bardzo wysokim poziomie. Zrobiłem to dla naszych graczy. Wiemy, że istnieje ryzyko. Francja tam jest, jest bardzo silna. Naszym celem jest pokonanie Francji. Bardzo ich szanuję. Ale widzimy też zespół taki jak Szwecja, który rośnie na tym samym poziomie co Francja i Włochy. Spotkamy kilka bardzo dobrych par.”

„Dzisiaj do finału, poza Hiszpanią, Francja i Szwecja to dwaj rywale na bardzo wysokim poziomie. Widzieliśmy też dobre pary z Norwegii, Danii, Holandii, Niemiec; którzy podnieśli swój poziom gry. Myślę, że Francja i Włochy muszą pozostać uważne, ponieważ poziom w Europie jest wyższy ”.

Padel Magazine : Opowiadasz nam o tej rywalizacji z Francją, czy możesz opowiedzieć nam wspomnienie tych kwalifikacji Francja-Włochy?

Gustavo Spector:„Zawsze powtarzam, że euro bez Francji i Włoch nie jest euro. W dobrym i złym. Wygraliśmy, przegraliśmy, ale to wciąż szczególna emocja. W 2015 roku przegrywamy, a Francja jest mistrzem. Mieliśmy szansę wygrać w 2019 roku w niesamowitym meczu, zdobywając 7/5 w 3. secie. Nasza para rozegrała tego dnia najlepszą grę w swoim życiu. Pokonanie Francji to zawsze wyjątkowe uczucie.”

„Mamy nadzieję, że zobaczymy się w półfinale i że wygra najlepszy… Włochy!”

Lorenzo Lecci López

Z jego imion możemy odgadnąć jego hiszpańskie i włoskie pochodzenie. Lorenzo jest wielojęzycznym pasjonatem sportu: dziennikarstwo z powołania i wydarzenia z uwielbienia to jego dwie nogi. Jej ambicją jest udział w największych imprezach sportowych (igrzyskach olimpijskich i światach). Interesuje go sytuacja padel we Francji i oferuje perspektywy optymalnego rozwoju.