Padel zintegrowany z FFT 2015 ma dziś około praktyków 5 000. Jean-Pierre Dartevelle, wiceprezes odpowiedzialny za DTN oraz konkursy krajowe i międzynarodowe, mówi o tworzeniu tej młodej dyscypliny. Wymian.

Jaka była ewolucja padla od czasu jego integracji z FFT?

Dyscyplina rozwija się dobrze, a nawet szybciej, niż sobie wyobrażałem. Zarówno w klubach FFT (krótkie 90), jak i w prywatnych strukturach (krótkie 155). Ważne jest to, że na terytorium jest wystarczająco dużo sądów, aby licencjobiorcy mieli łatwy dostęp do tej dyscypliny. Poza infrastrukturą czujemy prawdziwy szał praktyków, klubów i liderów. Padel pozwala naszym klubom na dodatkową ofertę. To nowa szansa w czasach, gdy naszym strukturom trudno jest zatrzymać licencjobiorców.

Jak bardzo cenisz liczbę praktykujących wiosła?

Jest około praktyków 5 000, co jest zachęcające. Przygotowaliśmy konkurs padel: turnieje, mistrzostwa Francji, ranking. Będziemy nadal rozwijać konkurencję od 2017, aby była jeszcze bardziej dynamiczna i pełna wyzwań. Pracujemy nad stworzeniem, tak jak w przypadku tenisa, skomputeryzowanych i połączonych zawodów, które powinny ujrzeć dzień w 2017 i umożliwić każdemu licencjonowanemu zawodnikowi wiosłowemu śledzenie jego wyników i wyników, tak jak ma to miejsce w przypadku tenisistów.

Jakie ewolucje przyniesiesz na następny rok sportowy?

Damy prawdziwy impuls konkurencji w kilku obszarach. Jeśli chodzi o mistrzostwa Francji, stworzymy interregiony 8 i zakwalifikujemy po dwa zespoły w każdej fazie finałowej, która odbędzie się w tym roku w lidze Flandrii. W to ważne wydarzenie zaangażowanych będzie więcej zespołów. Stworzymy hierarchię turniejów, aby każdy klub, każdy zawodnik, mógł wybrać według swojego poziomu i swoich pragnień. Będą kategorie turniejów 4: P100, P250, P500 i P1000. Oferujemy również różne formaty meczów, aby każdy mógł rozkwitać w zawodach i wybierać swoją konkurencję.

Międzynarodowa Federacja organizuje mistrzostwa świata 13es w listopadzie, czy Francja będzie reprezentowana?

Oczywiście! W związku z bardzo dobrymi wynikami z ubiegłego roku mamy wiele nadziei na te mistrzostwa świata. Francja będzie reprezentowana przez zespół kobiecy i męski. Nasze dwie drużyny muszą grać w kwalifikacjach, pomimo bardzo dobrych wyników w ubiegłym roku. Drużyna kobiet grała ostatnio w Holandii w kwalifikacjach i doskonale zakwalifikowała się do mistrzostw świata. Jeśli chodzi o męską drużynę, weźmie udział w kwalifikacjach w Szwajcarii, od 8 do 10 w lipcu. Ostatni etap mistrzostw świata odbędzie się w Lizbonie w listopadzie. Jesteśmy z nimi całym sercem!

Jakie formaty gier są dozwolone w 2017?

  • Zestawy 2 do gier 6 (tradycyjny format)
  • 2 ustawia na gry 6, 3e ustawia = SJD (decydująca supergra) na punkty 10
  • 2 ustawia na gry 6, brak reklam, 3e ustawia = SJD na punkty 10
  • 2 ustawia na gry 4, brak reklam, decydująca gra na 3 / 3, zestaw 3e = SJD na punkty 10
  • 1 ustawiony na gry 9, brak reklam, decydująca gra na punkty 7 na 8 / 8

Dla każdej kategorii turnieju, jego nagrody pieniężne

W 2017 odbędą się kategorie turniejów 4, określone zgodnie z nagrodą główną przyznaną na wydarzenie:

  • P100 (Padel 100): nagrody pieniężne od 0 do 249 € (minimalne zespoły 4)
  • P250 (Padel 250): nagrody pieniężne od 250 € do 499 € (minimum drużyny 4)
  • P500 (Padel 500): nagrody pieniężne od 500 € do 999 € (minimum drużyny 8)
  • P1000 (Padel 1000): nagroda pieniężna w wysokości 1 000 € lub więcej (minimalne drużyny 16, wybrane do najlepszego rankingu drużyn).

Kiedy odbędą się mistrzostwa Francji?

To wielkie wydarzenie odbędzie się 14, 15 i 16 w październiku w Padel Attitude w Lesquin, niedaleko Lille. Drużyny kobiet 16 i drużyny mężczyzn 16 (zwycięzcy i finaliści z ośmiu regionów) będą próbować zdobyć tytuł mistrza (mistrzów) Francji.

Wywiad dla Tennis Info z czerwca 2016.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.