Jaka jest technika grania pięknej Bandeji? Podczas ostatniego samouczka Julien Bondia wyjaśnił nam wszystko. Nie było cię tam Oto podsumowanie.

Bandeja to najlepszy hit padla. Unikalny strzał, którego nie ma w innych sportach, ale który jest bardzo często wykorzystywany w naszym sporcie. Równie dobrze możesz to zrobić!

La Bandeja jest w zasadzie ruchem, który wykonujemy, aby uniknąć utraty siatki, gdy nasi przeciwnicy wykonają lob. Kiedy płat jest trochę krótki, możemy przyspieszyć, a nawet zaatakować piłkę bandją.

Zanim przejdziesz do sedna sprawy, ważne jest, aby poznać „swoje” miejsce oddziaływania. Gdy dokładnie wiesz, gdzie uderzyć piłkę, będziesz czuć się komfortowo i możesz mieć skuteczną bandję. To miejsce uderzenia ma miejsce, gdy ramię jest całkowicie wyciągnięte, na poziomie oczu. Aby się dowiedzieć, możesz wystrzelić obiekt, kamyk, tak jakbyś chciał zrobić rykoszety. Miejscem uderzenia jest upuszczenie kamienia.

Aby być jak najbardziej klarownym, szczegółowo opiszemy pozycję każdej części ciała podczas bandji.

  • Stopy

Podczas bandeji na ziemi, czubek przedniej stopy musi być skierowany w stronę przeciwnego toru. Tylna stopa, prostopadła do przedniej stopy.

Gdy bandja jest zawieszona, tylna stopa nabierze tempa, przednia stopa zostanie wykorzystana do lądowania. Powinien być zorientowany na siatkę, aby umożliwić bieg do przodu.

  • Nogi

Zawsze zgięty, aby lepiej regulować wysokość uderzenia, gdy jesteś na ziemi, i aby zapewnić lepszy impuls podczas skoku.

  • Pień

Tak, abyś zajął „dumną” pozycję na torze. Ta część ciała pozwoli ci kontrolować piłkę i przyspieszyć ją przez obrót. Jeśli twoje ciało upadnie lub zostanie pochylone, wpłynie to na skuteczność twojej Bandeja.

  • Ręka niedominująca

Podczas przygotowania ręka ta musi iść w kierunku kratki bocznej, na wysokości ramion, i wyciągnąć ręce. Jeśli wykonujesz zawieszoną bandeję, ta niedominująca ręka pomoże ci skoczyć.

  • Ręka dominująca

Aby Twoja Bandeja była jak najbardziej skuteczna, najlepiej przygotować się bardzo wcześnie. Gdy tylko zdobędziesz informacje, przygotuj strzał albo rzutując pala bezpośrednio na pozycję, albo podając ją przed kolana. Ta druga metoda pozwala prawidłowo ustawić ramię.

Następnie 2 możliwości: albo trzymaj rękę prosto w celu cięcia, albo „łamiesz” rękę, aby uzyskać efekt „szczotkowania”. Na poziomie zaawansowanym i aby ukryć efekt przed przeciwnikami, przygotujemy się ze „złamaną” ręką, a w ostatniej chwili wydrukujemy pożądany efekt.

  • Głowa

Nawet jeśli zabrzmi to głupio, pozycja głowy wpływa na kierunek piłki. Jeśli głowa uderzy w dół, gdy uderzysz, twoja piłka szybko zanurkuje w kierunku siatki. Przeciwnie, jeśli twoja głowa pozostaje wysoko, twoja piłka pójdzie w kierunku tylnego okna. Dostosowanie zależy od Ciebie.

  • Koniec gestu

Podczas ataku, gdy jesteś mocno zakotwiczony w ziemi, interesujące jest wykonanie gestu ramieniem dominującej ręki w temblaku na szyi.

Podczas zawieszonych gangów lepiej wykonać gest w kierunku pożądanego obszaru, krótszy koniec gestu, który pozwoli ci szybko odzyskać pozycję oczekującą, pala z przodu.

Aby uzyskać więcej informacji technicznych lub taktycznych na temat Bandeja, nie wahaj się zapoznać z samouczkiem w sobotę 25 kwietnia.

Samouczek na żywo Padla autorstwa Juliena Bondi: la bandeja et la vibora

Samouczek na żywo Padla autorstwa Juliena Bondi: la Bandeja i viborahttps: //padelmagazine.fr/categorie/tech-tac/

Opublikowany przez Padel Magazine w sobotę 25 kwietnia 2020 r

Julien Bondia

Julien Bondia jest nauczycielką padla na Teneryfie. Jest założycielem AvantagePadel.net, oprogramowania bardzo popularnego wśród klubów i graczy Padel. Felietonista i doradca, pomaga ci grać lepiej dzięki licznym samouczkom.