Trochę jak tenis, padel, powierzchnie i warunki nie zawsze są takie same. Jeśli grasz na piaszczystym torze, przy promieniach słońca odbijających się od okien i letnich temperaturach, możesz uznać, że grasz w szybkich warunkach. Z drugiej strony, jeśli jest to powierzchnia nowej generacji i jest raczej zimna i wilgotna, wtedy ewoluujesz w wolnych warunkach. A sposób na wygranie gry nie będzie taki sam ... Wyjaśniamy!

Co robić

Kiedy jesteś na wolnym torze, kluczem jestbądź cierpliwy !

Zacznij od Ciebie buduj punkty i umieszczaj piłki. Nie ma to jak ładna, mała salwa w linii bazowej i bez prędkości odbicie pozostaje niskie. Wykorzystaj w pełni swoją wspaniałość bandeja ou viborai upewnij się, że piłka umrze na końcu boiska!

W przypadku silnych uderzeń, zamiast myśleć o par 3, faworyzuj uderzenia przed sobą, aby przenieść piłkę z powrotem na boisko. nie krępuj się urozmaicaj swoje uderzenia zwodami, w tym celu będziesz musiał obserwować rozmieszczenie przeciwników.

Być bardziej mądry niż rywale, wpraw ich w ruch, zaczekaj na odpowiednią okazję, a kiedy zobaczysz dziurę, rzuć tam piłkę.

Spraw, aby drużyna przeciwna przechytrzyła, aby się zdenerwowała i próbowała zakończyć to zbyt szybko, a zwłaszcza urozmaicaj swoją grę. Jeśli ci się uda, im więcej postępów w grze, tym bardziej twoi przeciwnicy będą zmęczeni ... a tym samym tym więcej okazji będziesz musiał łatwo zdobyć punkty.

Przygotowanie Bandeja

Czego nie robić?

Oczywiście trafienie wszystkich piłek nadlatujących z góry i utrzymujących się na poziomie 3 nie pomaga. Nie przyspieszaj zbytnio gry, nie ryzykuj zbytnio. Celem na powolnej nawierzchni nie będzie zdobycie punktów dwoma uderzeniami piłek.

Uważaj na swoje piłki od linii bazowej, nie mogą one być zbyt krótkie ani zbyt wysokie po odbiciu się od szyby, w przeciwnym razie narazisz się na bardziej agresywną piłkę przeciwnika.

Wreszcie raz udało ci się złapać sieć, postaraj się nie wycofać !

vibora padel marrero

 

Zrozumiesz, na wolnym torze, faworyzuj ułożenie piłek i bądź cierpliwy. Klucz do Twoje zwycięstwo znajduje się tam!

Czy będziesz w stanie to zrobić, gdy będziesz na korcie?

Francois-Xavier Coninck

Belgijskie i Tuluza, to możliwe! Pasjonat NBA i Biathlonu, jestem też narkomanem padel. Organizuję turnieje, uczę. Ale to w czym lubię najbardziej padel : to są krótkie skrzyżowane przejścia. Jakie dobre krokiety !!