W tej kolumnie zaoferujemy Ci 8 punktów, które pozwolą Ci znaleźć najlepszego możliwego partnera, aby zwiększyć wydajność na torze.

Bycie dobrym graczem w padla to jedno, ale jeśli poziom między dwoma partnerami jest inny, niezrównoważony, raczej nie uda ci się go uciec. Oferujemy 8 punktów, na których możesz się skupić, aby znaleźć partnera, który najlepiej pasuje do Ciebie i Twojej gry.

1- Rodzaj indywidualnej gry

To pierwsza rzecz, na której należy się skupić. Znasz swoją grę i swoje mocne i słabe strony. Patrząc na innych graczy, odkryjesz jako mocną stronę to, co jest dla ciebie słabym punktem. Gra będzie zrównoważona.

2- Gra dla 2

Poczuj się komfortowo z osobą na skomplikowanych piłkach, takich jak piłki rozgrywane w środku, wiedz, czy partner podąża za tobą, gdy zjeżdżasz z toru, a nawet jeśli podchodzisz do siatki, on idzie z tobą itp. Nawet jeśli skonfigurowanie gry na 2 wymaga czasu, szybko zauważysz, czy masz taką samą wizję gry.

3- Często zmieniaj partnerów

Jeśli nauczysz się grać z różnymi ludźmi, w dniu, w którym znajdziesz odpowiednią osobę, szybko to zauważysz. To jest jak wybór pala. Jeśli spróbujesz tylko jednego, nie będziesz wiedział, czy inne są lepsze czy gorsze. Jeśli nie znalazłeś jeszcze idealnego partnera, możesz grać, zmieniając za każdym razem.

4- Bądź elastyczny

Kiedy wchodzisz na tor z nowym partnerem, nie stój spokojnie, bądź elastyczny. Rozmawiaj, konfiguruj fazy gry, znajduj rozwiązania problemów. W ten sposób będziesz rozwijać się osobiście, a Twój zespół nabierze kształtów.

5- Szybkość adaptacji

Jeśli masz otwarty umysł, jesteś przyzwyczajony do zmieniania partnerów i umiesz słuchać drugiego, szybko dostosujesz się do nowego partnera i łatwiej znajdziesz osobę, która Cię uzupełni.

6- Bądź zmotywowany

Motywacja, chęć dobrej zabawy i walki u boku partnera. Wiedz, że nie tylko ty szukasz partnera. Jeśli udowodnisz, że chcesz robić dobrze, zachęcasz pozytywnymi frazami, a przede wszystkim „przynosisz” do zespołu, będziesz najbardziej pożądanym zawodnikiem swojego klubu.

7- Ustaw cele

Ta część jest bardziej dla par, które mogłyby grać w turniejach. Aby para była silna, musi wyznaczyć cele. Istnieją cele indywidualne i cele zespołu. Wygranie turnieju, dostęp do stołu finałowego, zajęcie miejsca w rankingach, wszelkiego rodzaju „osiągalne” cele, które zostaną ustalone na 2, wzmocnią parę.

8- Poznaj grę partnera

To właśnie przechyli szalę dla jednego gracza, a nie dla innego. Jeśli wiesz z góry, który ruch wykona Twój partner, i odwrotnie, jeśli Twój partner wykona ruch przed uderzeniem piłki, występuje między tobą osmoza.

Źródło: AS

Julien Bondia

Julien Bondia jest nauczycielką padla na Teneryfie. Jest założycielem AvantagePadel.net, oprogramowania bardzo popularnego wśród klubów i graczy Padel. Felietonista i doradca, pomaga ci grać lepiej dzięki licznym samouczkom.