Jamie Murray, były mistrz Szkocji w tenisie, specjalista od gry podwójnej i brat byłego światowego numer 1, Andy'ego Murraya, wrócił do rozwój padel w Wielkiej Brytanii, ale także zagrożenia płynące z tenisa, który coraz bardziej przyglądają się temu dynamicznie rozwijającemu się sportowi.

W angielskich mediach Tennis 365 podkreślał, że padel nie stanowi zagrożenia dla tenisa, jednocześnie wspierając rozwój tego sportu w nadchodzących latach.

Do gry 4Padel, inwestor i promotor m.in padel w Wielkiej Brytanii padel to sport o największym wzroście w Wielkiej Brytanii, z rekordowym okresem 2021/2022 pod względem liczby zainstalowanych kortów i nowych zawodników.

Dla Jamiego jego opinia jest jasna:

Nie sądzę padel stanowić zagrożenie dla tenisa w jakikolwiek sposób.

Nie widzę problemu w posiadaniu kilku kortów tenisowych. padel w klubie tenisowym, ponieważ zwiększa podaż dla członków i może przyciągnąć nowe osoby do obu sportów.

Jeśli idę grać w tenisa z przyjaciółmi, nie jest to zbyt zabawne. (…) Z padel, możemy zaangażować się w szybką i interesującą wymianę. Na tym polega piękno tego sportu. (…) W tenisie, kiedy zaczynasz, spędzasz dużo czasu na zbieraniu piłek, ale tak nie jest padel.

W 2022 i przyszłym roku, padel wciąż rośnie. Wiele utworów padel będzie zbudowany.

Jamie Murray (Tenis 365)
Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.