Jérôme Inzerillo, obecny siódmy francuski gracz, był obecny podczas Mistrzowie Finałów Cupra Padel-Point Tour. Uczestnicząc w P500 na scenie, zgodził się wrócić z nami na wiadomość o chwili.

„Francuscy gracze znacznie się poprawili”

Padel Magazine : P2000 of Piramidy właśnie się skończyło, jakie wnioski możesz wyciągnąć z konkursu w ogóle?

Jerome Inzerillo : „Poziom ogólny był dość interesujący. Bardzo podobało mi się dzielenie tego toru z Johanem (Bergeron), to prawda, że ​​był to pierwszy turniej, w którym zagraliśmy razem. Później, na poziomie ogólnym, stwierdzam, że francuscy gracze poczynili duże postępy: myślę, że jest to spowodowane liczbą turniejów we Francji… nawet jeśli nie ma wielu P2000.

Nie wszyscy znaleźliśmy się w tym roku gdzie indziej na P2000, z wyjątkiem być może podczas tego z Padel Horyzont. Trochę to wstyd, ale wynika to również z napiętego harmonogramu FIP, WPT, APT.

To dobry znak, jeśli i tak mamy okazję grać co tydzień."

trafny padel wieża jerome inzerillo

Padel Magazine : Widzieliśmy, że kontrowersyjne punkty były częścią „dramaturgii” tej decydującej trzeciej rundy finału P3 des Pyramides. Patrząc wstecz, jak analizujesz tę sytuację?

Jérôme : „To część gry i to coś, co dzieje się w tej chwili. Nie ma urazy z mojej strony, potem możemy mieć spory to wszystko… ale nigdy nie ma nic złego. Odłożyliśmy punkt z powrotem po dwóch innych spornych punktach. Dla mnie nie ma problemu, trzeba odróżnić to, co dzieje się na boisku, od tego, co dzieje się na zewnątrz.

„Moja kompozycja to Jesús Ruiz”

Padel Magazine : Grałeś u boku Jo Bergeron w zeszłym tygodniu (po raz pierwszy). Ale grałeś również w tym sezonie z Jesúsem Ruizem, Maxem Moreau, Exequielem Mourino, żeby wymienić tylko kilku. Czy Jérôme Inzerillo ma obecnie „zarejestrowaną” kompilację?

Jérôme : „To będzie zaskakujące, ale tak, mam tytułowy konkurs (śmiech)! Drugą połowę sezonu rozpoczęliśmy z Jesúsem Ruizem. Ale problem polega na tym, że istnieje wiele ograniczeń: musisz mieć ten sam harmonogram, te same pragnienia w tym samym czasie, więc jest to dość skomplikowane. Moim kompem jest Jesús, ale skoro nie może, i tak muszę znaleźć innego partnera.

Jego rekord w obecnym sezonie

Padel Magazine : Przechodzimy do połowy sezonu, ale z Twojego punktu widzenia, jak oceniasz swój dotychczasowy sezon?

Jérôme : „Więc tak, oczywiście, mam obszary do poprawy we wszystkich obszarach. Jeśli chodzi o grę, mam wiele rzeczy do zrobienia. Zresztą zawsze mamy nad czym pracować. Jeśli chodzi o progresję, chodzi o to, aby skupić się na wszystkim, co jest salwą, obroną itp.

Mój sezon uważam za całkiem dobry, po tym, jak opuściłem wiele turniejów: partnerów, którzy doznali kontuzji lub na przykład Jesús, który posadził mnie w 2-3 bardzo ważnych turniejach.

Myślę, że mógłbym rozegrać kolejny sezon, gdybym wziął udział w tych wszystkich turniejach, zwłaszcza w zakresie rankingu: bo to sprawia, że ​​tracę dużo punktów… Ale hej, nadal uważam mój sezon za całkiem dobry, nadal zrobione półfinały, finały itp. Wiele dobrych wyników, nawet jeśli przegapiłem 2-3 ważne zwycięstwa, aby przejść kamień milowy.

Mam nadzieję, że pod koniec sezonu się uspokoi i dlaczego nie postarać się o tytuł?

Jesus Ruiz Jerome Inzerillo Półfinał Utrecht 2022
Jérôme Inzerillo (z prawej) ze swoim hiszpańskim partnerem Jesúsem Ruizem.

Z Maximem Forcinem podczas mistrzostw Francji, aby „uzyskać dobry wynik”

Padel Magazine : Zbliżają się wielkie terminy, ale chciałem wrócić z tobą na nadchodzące z zawrotną prędkością mistrzostwa Francji. Czy wyznaczyłeś sobie cele?

Jérôme : „Zamierzam grać z Maximem Forcinem, zakwalifikowaliśmy się do ligi Normandii. Zaczęliśmy razem w zeszłym roku, kiedy zaproponował mi projekt. Myślałem, że grał bardzo dobrze, potem nie mieliśmy okazji zagrać wielu turniejów. Ale wygraliśmy już turniej, zagraliśmy dobrze i zagraliśmy dobre mecze... Teraz, aby powiedzieć, że wygramy mistrzostwa Francji, nie jestem pewien, ale w każdym razie jedziemy aby uzyskać dobry wynik, daj z siebie wszystko, a wtedy zobaczymy, jak to będzie.”

Drużyna francuska: „Myślę, że miałem dobry sezon, aby tam być”

Padel Magazine : Myślisz o francuskiej drużynie ze światami na koniec roku?

Jérôme : "Chciałbym ! W ciągłości zeszłego roku i dobrego sezonu, jaki mieliśmy w drużynie Francji. To już rok, to już drugi rok… Myślę, że miałem dobry sezon, żeby tam być, potem nigdy nie wiadomo. Jest staż za 15 dni, będziesz musiał być dobry podczas tego stażu, dać z siebie wszystko i wybór, to od trenera będzie zależeć. Ale w każdym razie, jeśli mnie wybierze, będę 200% z drużyną i za drużyną, jeśli nie zagram. “

Padel Magazine : Wiemy, że jesteś bardzo zainwestowany poza stokami padel, czy możesz nam opowiedzieć o swoich wiadomościach?

Jérôme : „Robię wiele rzeczy poza kortami: mam akademię tenisa, w której trenuję troje dzieci, może dostanę jeszcze dwa, co oznacza wiele godzin na korcie. udzielam korepetycji padel także ; Rozpocząłem nową pracę jako agent w agencji K2M: pomagam graczom od padel znaleźć partnerów sponsorujących, aby oni również mogli odejść z czymś do zrobienia pod względem finansowym.

A potem właśnie otworzyliśmy stronę internetową, specjalizującą się w organizacji padel za granicą z pierwszym stażem w grudniu w Marbelli. W przyszłym roku będzie 5 lub 6, w miejscach, które zmienią się z Hiszpanii: być może Węgry, Chorwacja... aby rozwijać padel ale także odkrywaj nowe miejsca. Po prostu nie robimy padel podczas tych kursów odkrywamy miasta, nowe kultury itp.”

Cupra Padel-Point Tour : „Dla mnie padel, to jest tego typu impreza”

Padel Magazine : Wziąłeś udział w P500 ostatecznego mistrza tej Cupra Padel-Point Tour. Wprawdzie dzisiaj znajdujemy się w jeszcze piękniejszym otoczeniu niż zwykle, ale czym inspiruje Cię ten tor?

Jérôme : „Myślę, że to dobra rzecz dla sportu i jego rozwoju. Dla amatorów odkrywanie profesjonalnego środowiska jest naprawdę świetne. Śledziłem Tour od samego początku i uważam, że przychodząc tutaj panuje dobra atmosfera, że ​​jest to wspaniały sposób na interakcję z profesjonalnymi graczami.

Dla mnie padel, jest to dokładnie tego typu impreza. Dobry humor, życzliwość, mecze i imprezy, uważam, że ten aspekt społeczny przynosi korzyści padel".

Nasser Hoverini

Pasjonuje się piłką nożną, odkryłam padel w 2019 roku. Od tego czasu szalona miłość do tego sportu do tego stopnia, że ​​porzuciłam mój ulubiony sport.