Padel magazine oferuje prywatny wywiad z José Benitez, profesjonalnym zawodnikiem Paragwaju z padelkto startuje na torze APT Padel Wycieczka.

Santiago PLAZAS: Mała pamiątka, mistrzostwa świata Francja-Paragwaj padel 2018? Złe przeczucia po klęsce?

Jose Benitez: Ten mecz był drugim spotkaniem z Francuzami. Pierwszy raz był w Cascais w Portugalii i wygraliśmy (śmiech)… więc zemsta była francuska…

SP: Piękno na następnych mistrzostwach świata?

JB: Trzecia gra byłaby cudowna! Obecnie Francja i kilka krajów europejskich ma doskonały poziom ... Historycznie, padel był sportem bardziej rozwiniętym w Ameryce Południowej, ale jego rozwój jest teraz globalny… My w Paragwaju poszukujemy najlepszych.

SP: Jakie były Twoje pierwsze kroki w padel ?

JB: Zacząłem od tenisa, sportu, który uprawiałem zawodowo. Niestety musiałem przestać, ponieważ tenis to bardzo drogi sport w Ameryce Południowej. Po rzuceniu palenia zwróciłem się do padel, ale jako hobby, aby kontynuować uprawianie sportu, jednocześnie mając dobre odczucia.

W pewnym momencie zdałem sobie sprawę, że dobrze gram, zacząłem trenować zawodowo przez siedem lat. Od czterech lat jestem profesjonalnym graczem padel.

Dziś dzięki padel Na nowo odkryłem tę adrenalinę rywalizacji, którą bardzo lubię, a także całą świtę profesjonalnego toru, takiego jak APT Padel Wycieczka.

SP: Podczas meczów dajesz z siebie wszystko, zawsze czujemy się jak na torze. Jak udaje Ci się oddzielić życie zawodowe i osobiste?

JB: Aby się tam dostać, musisz ćwiczyć psychologiczne rutyny, aby móc kierować emocjami i doznaniami ... Podczas meczu lęk odgrywa fundamentalną rolę i musisz wiedzieć, jak dobrze sobie z nim radzić ... Kiedy grasz, jesteś w tym ale kiedy jest już po wszystkim, staram się skupić na czymś innym, przyjaciołach, dzieleniu się chwilami z prasą i kontaktach z rodziną… każdy ma swoje zwyczaje.

SP: Jakie są nawyki i hobby José Beniteza?

JB: Osobiście staram się czytać, studiować i prowadzić swoje życie osobiste. Całe moje życie nie może się kręcić padel, musimy przygotować się na przyszłość. Musisz zachować równowagę między tymi dwoma, aby uzyskać najlepszą możliwą wydajność na torze.

SP: Czy na zakończenie tego wywiadu mógłbyś opowiedzieć anegdotę o sobie?

JB: Jak już mówiłem w mojej karierze tenisowej, miałem okazję dużo podróżować i mieć dobre chwile rywalizacji. Kiedy rzuciłem tenis, naprawdę tęskniłem za tymi uczuciami. Dzięki padel Udało mi się przeżyć je na nowo, a szczególnie na mistrzostwach świata w Cascais.

Mecz z Francją był wspaniały; to był nasz pierwszy mecz, a atmosfera wokół kortu była niesamowita. Kibice z każdego kraju nie przestali krzyczeć i dopingować nas… to była bitwa na boisku jak i na trybunach i te uczucia bardzo motywują do przekraczania granic fizycznych… na szczęście zwycięstwo było dla nas. To chwila, którą zapamiętam przez całe życie. Po tym meczu nie miałem wątpliwości, chciałem żyć dalej padel !

 

Dla tych, którzy chcieliby przejrzeć wywiad w całości (w języku hiszpańskim), poniżej:

Kolumbijczycy to uwielbiają padel ! Więc tak, nie jesteśmy najlepsi, ale najważniejsze jest uczestnictwo. Zrozumiałeś, jestem Chico, który pochodzi z Bogoty i zamierzam zaznaczyć padel mojego odcisku z Padel Magazine.