Bagno, Ziemia niczyja, strefa przejściowa, nazwij ten fragment toru jak chcesz, czy dobrze jest grać piłkami z tego miejsca, które jest często krytykowane przez profesjonalistów?

Oto temat, który może zaskoczyć niejednego. Na tropie padel, Jest zalecane do odtwarzania z tyłu ścieżki lub w liniit. Ale między tymi dwoma obszarami istnieje coś, co nazywa się „Ziemią Niczyją”, miejsce, które wolimy zachować w tajemnicy, aby z niego korzystać. tylko do gry w wysokie piłki Typ bandejas lub smash, piłki najczęściej grane podczas ruchu do tyłu.

Czy możemy więc zagrać w No Man's Land?

Odpowiedź brzmiałaby: tak… i nie.

Tak, ponieważ podczas punktu warto wykorzystać tę strefę zmian, aby naprawić przeciwników z tyłu toru, zrobić salwę po podaniu, poświęcić trochę czasu na dojście do siatki, gdy jesteśmy początkującymi lub gdy bierzemy starzeć się lub stać się mniej szybkim, lub kiedy chcemy wywierać presję na naszych przeciwników.

Paquito Navarro vibora

Nie, ponieważ jest to obszar, z którego tak naprawdę nie wiemy, jak grać. Pozycja ataku nie jest zbyt skuteczna, ponieważ nasze woleji będą się wydłużać, więc będą łatwiejsze do negocjowania przez naszych przeciwników, a zwłaszcza, że ​​będziemy musieli grać te wolejami poniżej poziomu pasa. Pozycja obronna albo ponieważ jeśli przepuścisz piłkę i odbijesz się od tylnej szyby, zostaniesz wyprzedzony.

Dlatego obszar ten służy jako przejście do biegania do przodu lub do wysokich piłek. Przypominamy, że po rozegraniu wysokiej piłki nie możesz pozwolić sobie na powrót na sam dół toru. W związku z tym wszystkie piłki zagrane w tej strefie zmian, niezależnie od tego, czy są to piłki z woleja, rozbite, czy zagrane po odbiciu, będą musiały być podążane do przodu.

Czy możemy grać wiele razy z tego obszaru?

Oczywiście. Pamiętaj jednak, że im dłużej zostaniesz w tej części toru, tym trudniej będzie Ci utrzymać pozycję ofensywną. Dobra woleja z No Man's Land, bez pośpiechu i dobrze ustawiona, poprowadzi cię do drugiego końca, który jest znacznie bardziej agresywny przy siatce.

No Man's Land, dla kogo?

W strefie przejściowej mogą grać wszyscy gracze na wszystkich poziomach. Gracze na wysokim poziomie pozostaną tam przez krótki czas w fazie wynurzania w kierunku siatki, ponieważ kara piłki w stopy jest szybko nadejść, ale wysoka piłka w tym obszarze pozwoli im nie stracić siatki.

Dla początkujących lub graczy o ograniczonych możliwościach fizycznych interesujące jest zatrzymanie się w tym obszarze, aby zbudować punkt, a tym samym uniknąć bezpośredniego błędu.

Gracze na poziomie średnio zaawansowanym będą musieli mieszać wysoki poziom z poziomem początkującym, aby zrozumieć, że czasami dobrze jest szybko wyjść na przód, a innym razem lepiej jest poświęcić trochę czasu, aby upewnić się, że podejdź do sieci lub wykonaj ciśnienie.

Julien Bondia

Julien Bondia jest nauczycielem padel na Teneryfie (Hiszpania). Publicysta i doradca, pomaga ci grać lepiej poprzez swoje samouczki i artykuły taktyczne/techniczne padel.