Głęboko głuchy Kevin Farhang jest zapalonym badmintonem i padel, przekazuje nam swoje wrażenia z tych dwóch sportów.

Mieliśmy okazję przeprowadzić wywiad Kevina Farhanga tenis ziemny Padel Sun Club. To głęboko głuchy43, jest absolutnym fanem badmintona, który odkrył padel niedawno. Opowiada o specyfice tych dwóch sportów dla głuchoniemych takich jak on i opowiada swoją historię.

Entuzjasta multisportów!

Jestem głęboko głuchy i od dzieciństwa zawsze uprawiam sport. Powiedziałbym nawet, że urodziłem się dla sportu! Piłka nożna, futsal, snowboard, koszykówka, pływanie, tenis, badminton, bieganie, jazda na rowerze, siatkówka, tenis stołowy, Water-Bike Challenge for the Princess of Charlene of Monaco Foundation… Wszystkie te sporty uprawiałam dla przyjemności lub współzawodnictwo z osobami niesłyszącymi i słyszącymi.

Szczególna atrakcja dla badmintona

Od 2017 roku moim głównym sportem jest badminton, który uprawiam w Club Monaco Badminton. Dzięki Sylvie Bertand, która jest prezesem klubu i prezesem Monako Badminton Federation, mogłem reprezentować Monako na zawodach Deaf Badminton organizowanych przez Francuską Federację Handisport (FFH). Rzeczywiście, zrozumiała, jak ważny jest dla mnie udział w konkretnych zawodach dostosowanych do mojego upośledzenia i za to zrzeszała klub w FFH, tworząc sekcję sportu dla niepełnosprawnych i bardzo jej za to dziękuję.

Zawody dla głuchoniemych, ale nie tylko

Od 2017 roku Monako zawsze było reprezentowane na zawodach dla osób niesłyszących w badmintona, w szczególności na Mistrzostwach Francji i Pucharze Francji (w grze pojedynczej, deblu mężczyzn, deblu mieszanym) z dobrymi miejscami jako finaliści, zawsze na podium z medalami. złoto, srebro i brąz, a przede wszystkim wspaniałe wspomnienia. 

Francuska Federacja Badmintona, która przejęła w tym roku organizację zawodów Głuchych Badmintona i dlatego nie jest już konieczne bycie stowarzyszonym z FFH, ale bardzo chciałem podziękować Sylvie Bertand za umożliwienie tego projektu dzięki utworzenie sekcji Handisport, pierwszej w Monako.

Ostatnio brałem również udział w zawodach ze słyszącymi ludźmi: jestem częścią drużyny Interclub Monaco Badminton w grze pojedynczej i odbyłem 3 turnieje A'Roca w kategorii seniorów w domu, gdzie byłem finalistą gra podwójna, raz półfinalista w grze pojedynczej i raz finalista w grze pojedynczej. W ogóle nic nie słyszę, muszę stale kompensować wizualnie, ponieważ nie słyszę zbliżającej się kierownicy ani wydawanego przez nią hałasu, aby wiedzieć, jaki efekt jest używany (obrót, podnoszenie lub cięcie) lub czy uderzenie jest mocne lub słodki.

La padel na początku zamknięcia

Odkryłem padel dzięki sklepowi, który sprzedaje padel w Monako promenada Honoré II, która została otwarta około 1 rok temu.

Ale nie zacząłem grać padel od zakończenia porodu, ponieważ mój klub badmintona jeszcze się nie otworzył i Chcę codziennie uprawiać sport. Więc odkryłem od początku lipca w tenisie Padel Soleil, gdzie będę trenować bardzo regularnie i brać lekcje, aby robić postępy i osiągnąć dobry poziom. Plik padel wydaje się zabawne, ponieważ jest troche nieskończone, piłka odbija się od szkła i gra dalej, a nie jak tenis czy badminton. Musisz opanować określoną technikę, aby móc wystawiać przeciwników na trudności.

Padel Pole Soleil Beausoleil

Le padel, sport słyszenia

Nie czuję żadnego dźwięku ani wibracji na dywanie / piasku. Więc to jest jak badminton, trudno jest stwierdzić, czy przeciwnik uderza płasko, czy z rotacją, więc Muszę na bieżąco obserwować pozycję rakiety przeciwnika, ale nie jest to łatwe. W rogach trudno jest stwierdzić, czy piłka najpierw uderzy w ziemię, czy w szybę / kratkę, czy też w jedno i drugie jednocześnie. To dla mnie skomplikowane, kto nie słyszy tego hałasu, żeby wiedzieć, czy to wina, czy nie, a czasami się mylę! Plik padel to sport stworzony dla ludzi słyszących, bardziej słuchowy niż wizualny.

Padel lub badminton?

Moim ulubionym sportem jest badminton już od 3 lat. Od zawsze kochałem tenis, mimo że minęło już ponad 22 lata, odkąd w nim grałem. Chciałbym powtórzyć problem polega na tym, że nie mam głuchego partnera na moim poziomie w Monako w Alpes-Maritimes

Le padel to dla mnie hobby i ten okres wykorzystuję do intensywnej zabawy padel. Ale wolę badmintona w grze pojedynczej, ponieważ nie jestem fanem gry w deblu, co jest obowiązkowe przy padel. 

Ale padel jest bardziej przystępnym sportem. W badmintonie lotka jest w stanie podczas uderzenia przekroczyć 400 km / h! VS'to wymagający sport z dużym wydatkiem energetycznym, mecz badmintona jest około 5 razy intensywniejszy niż mecz tenisowy!

Chęć współzawodnictwa padel

Moim celem jest gra z niesłyszącymi padel tak jak robiłem to w badmintonie na zawody i do innych sportów, ponieważ na tych imprezach mamy własną komunikację rękami w języku migowym, Czuję się bardziej komfortowo między głuchoniemymi, to dwa różne światy.

Aby stworzyć mistrzostwo padel osoba niesłysząca, niesłysząca musi umieć porozmawiać o projekcie z prezesem FFT lub FFH i tym samym odnieść sukces w tworzeniu padel głuchy, jak już istnieje w innych dyscyplinach sportowych (badminton, futsal, piłka nożna, pétanque… .etc). Dlatego FFT i FFH muszą współpracować, aby to wprowadzić.

Le padel to bardzo nowy sport dla głuchoniemych we Francji, ale mam nadzieję, że te specyficzne zawody ujrzą światło dzienne w 2022 roku. A jeśli to się uda, mogą być jeszcze Igrzyska Głuchoniemych (Igrzyska Olimpijskie dla Niesłyszących), europejskie puchary , puchary świata itp.

Mam 43 lata, dlaczego któregoś dnia nie zostałem trenerem dla innych niesłyszących, aby nauczyć ich tego, czego sam się nauczyłem ?!

Trening z Zeusem

Mój nauczyciel padel to elitarny trener Zeus Serrano Sanchez. Jest hiszpańskim trenerem, który dorastał i grał z najlepszymi profesjonalistami na świecie, takimi jak Paquito Navarro. Z Zeusem nie rozmawiamy dużo, on pokazuje mi technikę w bardzo prosty sposób rękami i doskonale się rozumiemy. Wraz z nim ewoluuję bardzo szybko, jest niesamowitym nauczycielem, który uczy swoich sekretów dotyczących pozycji / taktyki / technik, dzięki czemu mogę z nim zrozumieć wszystko naraz.

Gram z nim w moim klubie, w tenisa Padel Niedziela od lipca 2020 roku. Widzę wiele ulepszeń w mojej grze ze wszystkim, czego nauczył mnie Zeus i mówi, że ewoluuję w trybie turbo, ponieważ dał mi tylko 10 lekcji indywidualnych lub grupowych przez 1 miesiąc.

Kevin Farhang i Zeus Tennis padel nauczyciel słońca półkryty pole

Federico Chingotto pod wrażeniem

Przed przyjściem do tego klubu grałem padel z graczami, którzy nie słyszą moich technik tenisowych, podczas gdy w rzeczywistości jest zupełnie inaczej. Nawet gwiazda pro Tour, Federico Chingotto, był zaskoczony, widząc, jak gram w ten sposób po zaledwie 10 lekcjach. Powiedział mi, że dobrze grałem przeciwko niemu: zrobiliśmy razem trochę po przekątnej podczas lekcji, którą dał mi na początku sierpnia. Czy to Zeus musi być dobrym trenerem!

Moim celem nie jest gra na wysokim poziomie, ale umiejętność gry na dobrym poziomie przed przyszłymi rozgrywkami padel głuchy i nawet jeśli mam 43 lata, to nadal startuję w zawodach w kategorii seniorów w badmintonie i piłce nożnej, a nie jako weteran, mam dobrą wytrzymałość!

Szukać partnera!

Dzwonię, szukam partnera padel kto jest głuchy, niedosłyszący lub nawet bardzo słabo słyszący (minimalna utrata 55 decybeli na audiogramie ucha lepszego), aby móc uczestniczyć ze mną w zawodach dla osób niesłyszących. Jestem głęboko głuchy, znam język migowy i potrafię też czytać z ust!

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !