Regulamin serwisu padel to temat niemal niewyczerpany. Myśleliśmy, że napisaliśmy już wszystko na ten temat, ale w końcu nadal istnieją kontrowersyjne kwestie, którymi należy się zająć. Z jednej strony dlatego, że przepisy te są bardziej złożone niż się wydaje, z drugiej strony dlatego, że podlegają interpretacji.

I tak podczas niedawnego, skromnego turnieju kategorii P250, do twojego naprawdę podszedł widz-gracz, który z chytrym uśmiechem wyjaśnił mu, że jego serwis jest niezgodny z regulaminem.

Niepodważalny argument?

Oto dialog między nimi:

- moi : „Ach, dlaczego nie zgodne?”
- On : „Ponieważ kiedy odbijasz piłkę, rzucasz ją zamiast upuszczać.”
- moi : „Ale liczy się nie wysokość rzutu piłki, ale punkt uderzenia, który musi znajdować się poniżej pasa.”
- On : „Obiecuję, że to zabronione, przeczytałem”.
- moi : „Ale gdzie to przeczytałeś? Jakie jest twoje źródło?
I tam pojawia się rzekomo nie do powstrzymania argument: „Przeczytałem to w artykule ks Padel Magazine, witryna, dla której piszesz!”

Prawda, która kosztuje

To następnie wywołuje „burzę pod czaszką”, taką jak Jean Valjean niechętnie zgłasza się na policję aby zapobiec skazaniu niewinnej osoby w jego miejsce [Nota redaktora: przepraszamy Victora Hugo i jego potomków za to niepochlebne porównanie]. Czy powinienem bronić tej rzekomej „reguły” wyrytej w marmurze Padel Magazine, strona referencyjna, której każdy artykuł ucieleśnia, szanuje i angażuje rygor moralny swojego mistrza i założyciela Francka B.?

Albo wręcz przeciwnie, powinienem być wierny motto założyciela Le Monde Huberta Beuve-Méry'ego (1902-1989): „Mówić prawdę, nawet jeśli to kosztuje, zwłaszcza jeśli to kosztuje. »?

Jaki nacisk wywierać na piłkę?

W tym przypadku ta kosztowna prawda polega na ryzyku zmuszenia ludzi do kłamstwa Padel Magazine sprawdzając, czy następujące zdanie – zaczerpnięte z jednego z naszych starych artykułów – jest zgodne z zasadami FFT: „Podający musi upuścić piłkę w dół, nie nadając jej zbyt dużego rozpędu (tj. nie wolno mu wyrzucać piłki w powietrze i pozwolić jej spaść do tyłu; ani wywierać zbyt dużego nacisku podczas wypuszczania".

Kosztem dokładnego dochodzenia trwającego około 4'28”, dokonaliśmy szczegółowej analizy zasady gry padel 2023 FFT i przeanalizował każde z 25 zastosowań rzeczownika „odbić” i czasownika „odbić”. Na zakończenie tego „śledztwa” możemy stwierdzić, że rzucanie piłką w 2023 roku na terytorium Francji regulują tylko dwa zdania: „Serwis należy wykonać „łyżką”, po odbiciu od podłoża, na wysokości pasa lub poniżej pasa. Odbicie musi nastąpić na połowie pola serwującego i musi być za linią serwisową."

Werdykt: co nie jest zabronione być autoryzowanym, nic nie nakazuje „opuścić piłki w dół” i nic nie stoi na przeszkodzie, aby serwujący wyrzucił ją w powietrze, na dowolną wysokość. Wreszcie każdy może ćwiczyć, uwalniając wybrany przez siebie nacisk (niezależnie od tego, czy jest blondynką, bursztynem, brązem czy czerwienią!). Co więcej, w jaki sposób można określić, kiedy presja jest „zbyt silna”?

Miejsce na poprawki

Po dokonaniu tych wyjaśnień i ustaleniu prawdy nadszedł czas, aby przejść do poprawek. Jeśli (już) zapomniałeś, ile razy serwis może odbić się od pola karnego, gdzie powinny znajdować się stopy serwującego lub po której stronie linii środkowej może uderzyć piłka, odpowiedzi znajdziesz w naszym artykule zatytułowanym „Kontrowersyjny regulamin serwisu„. Nawiasem mówiąc, przypomina się, że zabrania się biegania lub skakania podczas zagrywki oraz uderzania piłki powyżej pasa, że ​​obowiązkowe jest odbicie piłki przed jej uderzeniem oraz że lobé serwu wychodzi poza tor po odbiciu się w kwadracie jest zwycięzcą…

Uwaga dla naszych czytelników : artykuł, który właśnie przeczytałeś, nie powinien być traktowany dosłownie i zawiera pewną dawkę humoru, która na pewno cię nie umknie; jeśli przypadkiem ktoś z Was ma inną interpretację zasad niż nasza, bez wahania nas o tym poinformuje.

Po 40 latach gry w tenisa Jérôme wpada do puli padel w 2018 roku. Od tamtej pory myśli o tym każdego ranka podczas golenia… ale nigdy nie goli paly w dłoni! Dziennikarz w Alzacji nie ma innej ambicji, jak dzielić się z Tobą swoją pasją, bez względu na to, czy mówisz po francusku, włosku, hiszpańsku czy angielsku.