Monako ponownie staje się stolicą świata Padel. Od soboty 3 do niedzieli 11 września odbędzie się druga edycja Monte-Carlo Padel Master, etapu World Padel Tour organizowanego przez MonteCarlo International Sports.

W sumie w parach 159 zarejestrowało się, aby wziąć udział w tym turnieju, ale tylko mężczyzna 32 i kobieta 28 będą decydować o losowaniu końcowym.

Lokalne kwalifikacje wstępne rozegrano w sierpniu w Madrycie, w których zwycięskie pary 4 we wszystkich kategoriach zmierzą się w poniedziałek 5 września ze zwycięskimi parami lokalnych kwalifikacji wstępnych (z których v. Wszystkie lokalne mecze kwalifikacyjne zostaną rozegrane w sobotę 3 i niedzielę 4 września w oficjalnych obiektach oficjalnego klubu turniejowego: Tennis Padel Soleil. Uczestnicy pochodzą z Francji, Monako, Szwecja, Republika Południowej Afryki, Argentyna, Włochy, Belgia i Niemcy.

W tej drugiej edycji sąd centralny zostanie ponownie zainstalowany w Chapiteau de Fontvieille, w której znajdują się miejsca dla więcej niż 1 600 widzów, strefa VIP i wioska handlowa z dużymi markami.

To właśnie w namiocie decydujące mecze będą rywalizować o skład głównego losowania w poniedziałek 5 we wrześniu, a od wtorku 6 na głównym boisku rozegrane zostaną wszystkie mecze turnieju mężczyzn.

Pierwsze trzy fazy turnieju kobiecego zostaną rozegrane na stokach klubu tenisowego Padel Soleil. Półfinały i finał zostaną rozegrane w sobotę i niedzielę o godz. 10.

Codzienne bilety i subskrypcje turnieju są w sprzedaży na oficjalnej stronie turnieju www.montecarlopadelmaster.com oraz w kasie w Chapiteau de Fontvieille.

 Marina Martin-Ballestero - Tel: + 34 696 423144

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.