L 'American Padel Tour robi rewelacyjne wejście w świat padla. Z prawie Osób 350.000 dotknie to, trzeba będzie odtąd liczyć na APT, którego ambicje są wielkie.

1 część wywiadu z Fabrice Pastor, prezes APT, który spogląda wstecz na ten doskonały start.

Druga część wywiadu: ICI.

  • American Padel Tour, tor z wieloma ambicjami?

Stworzyliśmy najważniejszy tor w Ameryce. I myślę, że może stać się nawet największym na świecie.

Nasz obwód nie zobowiązuje graczy do uczestnictwa wyłącznie w naszym obwodzie. Nasz obwód nie będzie karał nikogo, jeśli gracze obwodu będą chcieli wziąć udział w innym turnieju.

Nie ma żadnych ograniczeń, żadnych kar dla graczy. Ten tor jest podobny do profesjonalnych torów sportowych, które można zobaczyć na przykład w tenisie.

W ciągu kilku tygodni ponad 350.000 50 osób dotknęło amerykańskie tour padel, ponad 2000 mediów, które o tym mówiły, ponad XNUMX osób, które uczestniczyły w grach Royal Padel. Zrobiliśmy niewyobrażalny początek.

  • Wygląda na to, że przeciwstawiasz APT WPT w jego konstrukcji ...

American Padel Tour to tor dla graczy. Na przykład nie jest powiązany z marką piwa. Wyobraź sobie problemy, które może powodować we Francji lub gdzie indziej. Jest to przeszkoda w rozwoju naszego sportu. Kto może powiedzieć inaczej?

Musimy zdywersyfikować partnerstwa i jak najbardziej zdemokratyzować padel, w centrum naszego projektu: Gracze.

Na przykład z naszym partnerem Aeroméxico, który jest narodową linią lotniczą Meksyku, wszyscy gracze toru mają 35% zniżki na transport. Jest to świetny pierwszy w świecie padel.

APT w bardzo krótkim czasie zostało oklaskiwane przez wiele krajów amerykańskich. Wkrótce dołączą do nas Ekwador i Panama.

I gracze odpowiedzieli. Dowód tego pierwszego Mistrza, aby uruchomić pierwszą edycję APT w Meksyku. Ogromny sukces, który nawet przekracza nasze oczekiwania. A to dopiero początek.

  • Następne duże spotkanie: Acapulco

Rzeczywiście, po Meridzie w kierunku Acapulco w Meksyku od 24 do 1 lutegoer Marsz. Wyjątkowy Mistrz, ponieważ odbędzie się w tym samym czasie, co największy meksykański turniej tenisowy: ATP 500 z Acapulco.

Impreza Padel odbędzie się w tym samym miejscu, co impreza tenisowa.

We współpracy z organizatorami dołożymy wszelkich starań, aby imprezy tenisowe nie odbywały się podczas imprez Padel.

Codziennie 10.000 XNUMX osób będzie oglądać tenisa, ale także padla. Na miejscu będziemy mieli telewizję, prasę i oczywiście najlepszych tenisistów na świecie.

Czekamy na kortach Padel Nadal, Wawrinka, Kirgios…

Na ATP 520 spotyka się także 500 rzeczników prasowych. Wyobraź sobie wpływ takiego wydarzenia na świat padel.

Georges Marsan, burmistrz Monako, zaszczyci nas zaszczytem obecności.

  • Poziom gry APT przekracza prognozy?

W APT mamy samorodki świata Padel. Gracze, którzy są nawet częścią światowej elity. I postanowili zostać w Ameryce. Dziś APT oferuje im profesjonalny obwód, który jest w pełnym rozwoju. W 2021 roku przygotowujemy dla Ciebie niesamowite rzeczy.

Dla przypomnienia, Bela lub Paquito powiedzieli mi, że na szczęście ci najlepsi gracze pozostali w krajach, ponieważ w Ameryce Łacińskiej istnieje grupa wyjątkowych graczy Padel.

Gracze, którzy grają w APT, nie zawsze są znani Europejczykom. Ci głównie latynoamerykańscy gracze niekoniecznie dysponują środkami finansowymi do gry w Europie. APT jest dla niektórych drugą szansą, ale dla innych jest nawet pierwszym wyborem.

  • APT, czy ostatecznie chce stać się pierwszym wyborem dla wszystkich profesjonalnych graczy?

Od pierwszego roku oferujemy znaczne środki finansowe, które również należy uwzględnić w perspektywie kosztów utrzymania na miejscu.

Na przykład 20.000 20.000 dolarów w Europie nie ma takiej samej wartości jak XNUMX XNUMX dolarów w Ameryce Łacińskiej.

Chodzi o to, aby gracze z Ameryki Południowej nie byli daleko od swoich rodzin i pozwalali im żyć z pasji i aktywności zawodowej.

Kolejny interesujący element: turnieje Padel są pogrupowane według regionu i obszaru geograficznego, aby ułatwić graczom.

  • Czy w 2021 r. Są jakieś nowości?

Mogliśmy zobaczyć nowe etapy, takie jak w Las Vagas lub w Filadelfii. Nic się nie robi, ale pracujemy nad tym.

2021, jest to również wdrożenie kontroli jakości wszystkich zdarzeń padel w obwodzie. Rzeczywiście testy nie należą do APT, ale do właścicieli testów. Nie chcę, żeby padel należał tylko do instytucji.

Będę jednak miał 1 do 2 testów.

Organizujemy również szkolenia z zakresu arbitrażu. Chodzi o to, aby mieć kompetentnych i przeszkolonych sędziów w krajach Ameryki. Ponieważ APT chce odegrać rolę w rozwoju amatorskiego padla w krajach, w których występuje.

  • A na poziomie finansowym?

Nie zatrzymamy się na tym. Od przyszłego roku ogłaszam, że środki finansowe znacznie wzrosną, od 20% do 30% w zależności od testów.

Na Open będziemy powyżej + 30%, a Masters + 20%.

A potem, podobnie jak w tenisie, zorganizujemy Wielki Szlem 2021. W końcu powinniśmy mieć 4. Wrócimy do tego wkrótce.

Druga część wywiadu TUTAJ

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.