Laurent Imbert jest treneremFrancuska drużyna kobiet Junior. Po 10 dniach na Mistrzostwach Świata w Meksyku trener spotyka Padel Magazine do podsumowania konkurencji.

„Niezwykła przygoda”

Padel Magazine : Jaka jest twoja rola w tej drużynie Francji? Jaka jest różnica z twoimi wcześniejszymi doświadczeniami?

Laurenta Imberta: „Moją rolą było wybranie 8 zawodników, towarzyszenie im w procedurach sportowych i administracyjnych z FFT, objęcie ich dowództwa w Paryżu i nadzorowanie ich przez 11 dni w Meksyku. Wszystko to z nieocenioną pomocą Aleksandryny Godart, która była u mego boku.”

„Byłem trenerem francuskiej drużyny seniorek w 2010 i 2012 roku, wyniki sportowe są zawsze głównym celem”.

„Ale z Juniorami trzeba zrozumieć coś, co ma kapitalne znaczenie: są to młode dziewczyny z pewnością z duchem rywalizacji, ale także ze swoimi niepokojami, smutkami, ale także radościami i potrzebami. W ich wieku przeżywają wiele emocji i trzeba ich dużo słuchać. Trzeba pamiętać, że jest to niezwykła przygoda i jako trener trzeba sprawić, by była magiczna w sporcie, ale przede wszystkim w kategoriach ludzkich. Moim zdaniem jest to jeden z głównych kluczy do sukcesu.”

Padel Magazine : Jaki jest bilans na tych światach? Punkty pozytywne/negatywne lub do przeglądu.

Laurenta Imberta: "Jest wiele pozytywnych punktów: hotele, w których przebywały delegacje, 4 kluby Padel były bluzy, czółenka czarterowane na maksymalnie 2 wybory, co umożliwiało bardzo łatwe przemieszczanie się między klubami a hotelem, boiskiem treningowym, piłkami, wodą, posiłkiem w południe i kolacją zawsze w tym samym klubie towarzyszą „małe wieczory”.

A najbardziej pozytywne jest to, że młodzi ludzie byli w stanie odkryć dla niektórych to ogromne wydarzenie, jakim są Mistrzostwa Świata i mieli tam szaloną przyjemność, w każdym razie w to wierzę.

Oczywiście wszystko można poprawić i nawet jeśli była jedna lub dwie małe czkawki, organizacja bardzo szybko je wychwyciła.

Jedynym minusem jest to, że progbaran następnego dnia dotarł dopiero około 21:30 lub 22, więc żeby się zorganizować, było trochę rock'n'rolla!”

francuska drużyna juniorów w meksyku lotnisko

„Gołąb został zabity o szybę!”

Padel Magazine : Którzy gracze Cię zaskoczyli? Może anegdota o fakcie meczu?

Laurenta Imberta:„Wszyscy mnie zaskoczyli i z różnych powodów. Jeden przez jego charakter, drugi przez jego pragnienie, inny przez jego determinację, a nawet przez ducha zespołu. Wszyscy w dużej mierze sprostali temu, czego oczekiwałem od osób, które na początku nie znały się zbyt dobrze i wszystkim udało się stworzyć z nich prawdziwy zespół, jak „rodzinę”.

Wszyscy gracze Padel Ci, którzy brali udział w tego typu zawodach wiedzą, że w ciągu 10 dni nie brakuje faktów meczowych, ale między różnymi narodami sprawy potoczyły się bardzo dobrze. Jeśli chodzi o anegdoty, z których niektóre są zabawne lub ostre, pozostaną między nami!

Ale żeby dać nieco oryginalne, ale niefortunne, podczas meczu Open pomiędzy Ninon Martinache / Jade Psonka i 2 Brazylijczykami, gołąb prawie zderzył się z Ninonem w głowę i został niestety zabity o szybę. Więc mecz zatrzymany, mycie okien, pogrzeb gołębia i trochę strachu przed Ninonem! Ale i tak wygrali mecz!”

Padel Magazine : Czy widzisz graczy, którzy mogliby zajść daleko?

Laurenta Imberta:„Bardzo trudno jest oderwać takiego a takiego zawodnika, zwłaszcza, że ​​są oni w bardzo różnym wieku (w przypadku niektórych nawet 4 lata), a także bardzo różnych cechach. Będzie to również zależało od tego, co planują zrobić w ciągu najbliższych 2 lub 3 lat. Ucz się za granicą dla jednych, dla innych kontynuuj tenis, może zmień sport dla innych...

Będzie też wiele czynników rodzinnych, sportowych i osobistych, które będą decydować o tym, co będą mogli robić w Padel. To przede wszystkim życiowe wybory, które wszyscy podejmujemy, popychają nas w takim a takim kierunku, ale TAK, myślę, że niektórzy mają zdolność do zostania bardzo dobrymi graczami, ale zawsze z chęcią, przyjemnością, a zwłaszcza coachingiem.

francja usa junior meksyk

„FFT już robi dużo dla padel"

Padel Magazine : Przyszłość z tym zespołem? Twoja przyszłość w tej roli?

Laurenta Imberta:„Wszyscy znają moje szczególne przywiązanie do tego sportu od bardzo dawna.

Przyszłość z tą grupą… Naprawdę mam nadzieję, że będę mogła dalej za nimi podążać, ponieważ naprawdę na to zasługują. Dali mi tyle pragnienia, pewności siebie i uczucia podczas tych 11 dni, że chciałabym mieć możliwość organizowania spotkań poprzez powiększanie grupy, aby móc sprowadzić ich na młode turnieje, nawet dla niektórych dorosłych. W rzeczywistości nie przecinają się nagle i nie towarzyszą im. A dlaczego nie 1 lub 2 turnieje w Hiszpanii! Wreszcie, jeśli nadal mnie chcą!

A co do reszty, dotyczącej tej roli trenera i kapitana, to od FFT będzie zależeć, czy ich zdaniem sprostałem wydarzeniu, zawodnikom i powierzonej mi misji. Pewne jest to, że zainwestowałem w to dużo i dobrze się bawiłem, ale jak zawsze, jeśli chodzi o Padel.

Chciałbym podziękować FFT z jednej strony za zaufanie, jakim mnie obdarzyła, a z drugiej strony chciałbym przekazać wiadomość, że FFT już wiele robi dla padel (nawet jeśli czasami słyszę dużo krytyki ze strony graczy, a nawet menedżerów).

Należy pamiętać, na wypadek gdyby niektórzy o tym zapomnieli, że FFT zadbało o wszystko dla juniorskich selekcji tych Mistrzostw Świata w Meksyku. Na przykład najlepsza argentyńska juniorka nie przyjechała do Meksyku, ponieważ jej rodzina nie mogła zapłacić za bilet lotniczy. Wciąż mówimy o najlepszym narodzie na świecie!

FFT przygotowuje się zatem do rozwoju padel ale nieuchronnie zajmie to trochę czasu, ale także znalezienie odpowiedniego modelu ekonomicznego i ludzkiego, który pozwoli każdemu znaleźć równowagę (młodzi ludzie, zawodnicy, trenerzy, menedżerowie, kluby, ligi itp.).

Bądźmy więc cierpliwi, zjednoczeni, wszyscy razem, aby zapewnić, że Padel zająć miejsce, na jakie zasługuje we francuskim sporcie”.

Lorenzo Lecci López

Z jego imion możemy odgadnąć jego hiszpańskie i włoskie pochodzenie. Lorenzo jest wielojęzycznym pasjonatem sportu: dziennikarstwo z powołania i wydarzenia z uwielbienia to jego dwie nogi. Jej ambicją jest udział w największych imprezach sportowych (igrzyskach olimpijskich i światach). Interesuje go sytuacja padel we Francji i oferuje perspektywy optymalnego rozwoju.