Wiele liczb wymienionych wbadanie na padel w wykonaniu Monitor Deloitte i Playtomic są bardzo interesujące do analizy. Dzisiaj skupimy się na ekspansji i przyszłości padel w krajach skandynawskich.

W Szwecji, Danii, Finlandii lub Norwegii padel przeżywa znaczny wzrost. W porównaniu z innymi krajami europejskimi kraje skandynawskie nie są jeszcze najlepiej obsługiwane pod względem torów czy klubów. padel, ale rzeczywiście są to te, w których wzrost jest najsilniejszy.

Ziemia Kungsbacka 2021 APT
Ośrodek Kungsbacka w Szwecji, w którym gościł APT Padel Wycieczka w 2021

Rzeczywiście, w Szwecji, od 2019 do 2021, liczba klubów padel zwiększona o 320%. W Danii o 400%, w Finlandii o 410%, aw Norwegii o ponad 540%! Jeśli chodzi o tory, po raz kolejny wzrost procentowy od 2019 do 2021 jest imponujący i wynosi 388% w Szwecji, 581% w Finlandii, 380% w Danii i 867% w Norwegii. Dla porównania, we Francji w tym samym okresie liczba klubów i torów wzrosła odpowiednio o 181 i 54%.

Ten wzrost w krajach skandynawskich potwierdzają oczywiście znaczne inwestycje poczynione na rzecz tego sportu. Szwecja jest krajem, który w ciągu ostatnich dwóch lat zmobilizował najwięcej środków finansowych do padel : na samo stworzenie torów (zakup i montaż boiska) wydano ponad 80 milionów euro. W tym samym czasie Finlandia zapłaciła około 16,5 mln euro, Dania prawie 12 mln euro, a Norwegia 5,5 mln euro.

W tym tempie kraje skandynawskie szybko dogonią swoich europejskich odpowiedników pod względem infrastruktury przeznaczonej na padel ! 

Blanche Cretinon

Początkowo pociągał mnie tenis, chcę się nim zainteresować padel odkryć różne ukryte strony tego sportu. Dlatego zdecydowałem się dołączyć do zespołu Padel Magazine. Do zobaczenia wkrótce na terenie!