The Hers Club: 2 więcej!

Region Midi-Pyrénées słynie z bycia twierdzą francuskiego Padelu. Club de l'Hers to jeden z prekursorskich klubów, który postawił na padel kilka lat temu.

Ich 1er Grupa Padel, Chitas, przeszła długą drogę, aby odkryć ten sport, pod przewodnictwem Béatrice i Roberta Nicolau.

Z 2 bardzo krótkim, tuż przed 1 Regionalne Mistrzostwa Padel pod patronatem Francuskiej Federacji Tenisowej (FFT), te panoramiczne, częściowo zadaszone tereny 2 nie są zbyt liczne.

Zostały zainstalowane tuż przy wejściu do klubu. Nie będzie usprawiedliwienia dla tych, którzy jeszcze nie znają tego sportu.

Tabela losowań i wielomianów (TMC)

Drużyny 26 zarejestrowały się w regionalnych mistrzostwach padel, głównie Club de l'Hers i Blagnac Tennis Club (kluby tenisowe powiązane z FFT). W tym turnieju liga zgromadziła Brice Bernard (dla tenisa) i Bastien Blanque (dla Padel), aby ustalić źródło i stół.

Format TMC został wybrany, aby umożliwić wszystkim rozegranie jak największej liczby meczów. Bez względu na to, kiedy przegrasz, nadal jesteś w wyścigu, aby zdobyć punkty FFT i zająć pozycję w tej konkurencji. ,

Najsilniejsze pary miasta Tuluza zarejestrowały się jako Cédric Carité / Alexis Salles, Brice Bernard / Bastien Blanque, Cédric Biegel / Nexon lub Emmanuel Tecles / Eyal Bensimon.

Działania wojenne rozpoczęły się w piątek wieczorem, gdy mecze 20 już oferują występ na tych nowych kortach. Uczta!

Najlepsze pary na rdv

W sobotę zaczynają się poważne rzeczy, szefowie serii wracają na tor i szanują logikę swoich statutów. Tylko para Frédéric Aranda / Olivier Disbeaux pokonała rozstawioną parę 2 (dzięki ich tenisowemu rankingowi) i idzie do półfinałów, gdzie logicznie przegra z Carité / Salle (6 / 3 6 / 0).

Po drugiej stronie stołu znajdujemy się w ćwierćfinale zawieszonych meczów i pięknym pokazie między Bernardem / Blanque a Biegel / Nexon. Bernard / Blanque w końcu wygrywają 6 / 4 7 / 5.

W ćwierćfinale finałowym para jest najlepsza, a 1, Emmanuel Tecles / Eyal Bensimon przeciwko Bertrandowi Goutires i Nicolasowi Trancartowi. Ocena: Numery 1 przechodzą bez wstrząsania 6 / 3 6 / 2.

Połowa, niedziela jest gorąca!

W losowaniu głównym gry są zacięte. W półfinale TECLES / BENSIMON i BLANQUE / BERNARD z pewnością zaoferowali mecz weekendu.

Pierwszy set wygrywa się nie bez trudności, 6 / 2 przez parę Bastien Blanque i Brice Bernard, ale w drugim secie wszystko nie poszło tak dobrze. Rzeczywiście, będzie bardziej uzależniony, bardziej napięty.

Przerwy i odejścia następują jeden po drugim, para BERNARD / BLANK dostaje nawet punkt dopasowania do usługi 6 / 5 TELCLES, ale bardzo dobra usługa pozwala na kontynuację meczu i dojście do przerwy w drugiej rundzie.

W remisie obie drużyny nie puszczają, co jest prawdziwą przyjemnością i ostatecznie TECLES / BENSIMON wygrał drugą rundę 7 / 5.

W trzeciej rundzie jest to słynny super-tie-break w punktach 10. TECLES / BENSIMON zaczyna bardzo dobrze, aby zrealizować mini break i prowadzić 3 / 0, ale przeciwnicy wracają i wykorzystują przewagę. Rozbija deszcz, rozbłyski zapalają się.

W 9 / 7 na korzyść pary Emmanuel Tecles / Eyal Bensimon, Stres idzie w górę, aw tej grze Blanque / Bernard byli bardzo dobrzy. Przykuli kolejne punkty 4, aby w końcu wygrać 11 / 9 w super-tie-breaku.

Carité et Salles: mistrzowie regionu 1ers Midi-Pyrénées de Padel

Po dwóch spektakularnych półfinałach mecze rankingowe również się zakończyły.

Para klubu Hers Bertrand Goutires / Nicolas Trancart kończy 5th turnieju przed kolejną lokalną parą Lourme / Junca 6th, Inne pary „brony” Philippe Alarcon / Pierre Vignes 7th oraz Nexon / Biegel 8th pakiet na wypadek kontuzji.

Finał CARITE / SALLES vs BLANQUE / BERNARD zaczyna się od 15h. W pierwszym secie widzieli wyższość pierwszych miast, nakładając surowe, ale zwyczajowe 6 / 0 na swoich przeciwników. Decydujący jest punkt dla wielu bez zakłócania dotychczasowych graczy.

Drugi zestaw zaczyna się od nowa i widzimy bardzo fajny show, wysoki poziom padla, płaskie uderzenia Alexis Salles, uderzenia przez Bastiena Blanque lub Cédrica Carité, bardzo ładną obronę Brice'a. Bernard. Następuje nie mniej niż przerwy 6, 3 po każdej stronie, aby skończyć na 5 / 5 w drugim zestawie.

Wreszcie CARITE i HALLS krzyczą o zwycięstwie (6 / 0 7 / 5à po ostatnim wspaniałym strzale w obronie i zostań 1er Padel regionalnych mistrzów ligi tenisowej Midi-Pyrenees.

Clément Arico - Padel Magazine
Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.