Lob jest jednym ze strzałów, które każdy gracz wykonuje padel musi wiedzieć, używać i, jeśli to możliwe, opanować. Ale wiedz, że nie ma tylko jednego typu lob. Znajdźmy je.

Kiedy jesteśmy początkującymi, kiedy nigdy w życiu nie dotknęliśmy rakiety, kiedy wchodzimy na kort, bardzo często lob staje się rozwiązaniem na utrzymanie piłki na korcie. W miarę praktyki używamy go może trochę mniej, aby zdecydować się na atak. To dobra rzecz, ale nie należy jej lekceważyć, bo może stać się dobrym sojusznikiem taktycznym.

Kiedy grać w lob?

To jest z pewnością pytanie, które wszyscy zadają. W rzeczywistości nie ma reguły, zależy to trochę od nastroju i gry każdego z nich. Z drugiej strony, interesujące jest zrozumienie, że musimy grać lobem defensywnym w trudnych sytuacjach i lobem atakującym, gdy sytuacja jest bardziej komfortowa.

Lob obronny

Od tego zaczniemy. Wyobraź sobie, że znajdujesz się w „domu” lub strefie komfortu i że Twoi przeciwnicy zmuszają Cię do zagrania piłki na zewnątrz, z dala od niej. Aby mieć czas na regenerację, zagrasz wysoką piłkę, która da ci czas na powrót do bezpiecznej strefy.

Sanyo Gutierrez lob WPT 2022 Reus

Ten rodzaj lobu jest również używany, gdy musimy uderzyć piłkę lecącą do tyłu lub po prostu, gdy piłka do gry jest zbyt skomplikowana. Lob obronny może być wykorzystany do kupienia czasu podczas ataków wroga. Twoja taktyka to granie w woleja, a następnie wybijanie rytmu defensywnym lobem.

Łopat obronny może być używany na kilku wysokościach. Na dworze bez obaw możemy grać bardzo wysoko, ale w hali będziemy musieli liczyć się z sufitem i pewnie z piłką zagraną na żywo przez przeciwników.
Krótko mówiąc, jak zapewne zrozumiesz, lob defensywny służy przede wszystkim do odzyskania utraconej pozycji w obronie, zmuszając przeciwników do powrotu na dół lub zagrania wysokiej piłki.

Lob ataku

Koniec z szukaniem wysokości, celem jest tutaj albo zepchnięcie przeciwników na dół toru, albo zmuszenie ich do gry bandeja. W przypadku tego typu lobu zostaniemy umieszczeni w domu w momencie uderzenia, co oznacza, że ​​będziemy mieli większą kontrolę nad piłką.

Chodzi o to, aby grać bardziej na głębokości, na precyzji niż na wysokości, aby uniemożliwić atakującym najlepszą pozycję do ataku. Jeśli lob jest dobrze zagrany, przeciwnicy będą musieli wrócić na dół linii z piłką do wynegocjowania w rogu.

Ten lob ataku pojawia się u graczy na poziomie średniozaawansowanym, którzy zaczynają stosować taktykę gry.Wolowanie przeciwników poniżej poziomu siatki, a następnie odpychanie ich jest jedną z opcji gry.

Pracuj na wysokości

To bardziej taktyka na świeżym powietrzu niż w klubie zamkniętym, fakt zmieniać wysokość płata. Przekonasz się, że niektórzy gracze są zaprogramowani do gry bandejas podążają za określoną wysokością lobu, ale kiedy to się zmieni, są całkowicie stracone, zdając sobie sprawę z faulu lub dając piłkę do ataku. Nie wahaj się bawić warunkami pogodowymi, światłem... aby jak najbardziej przeszkadzać przeciwnikom, czyniąc ich "przechytrzonymi".

Wnioski

Lob w padel jest trudnym ruchem, ponieważ wymaga precyzji i techniki, gdy jest używany ofensywnie, ale dość prosty, gdy jest używany w defensywie. Dobrze umieszczony w Twojej strefie komfortu, w niebezpieczeństwie z dala od domu, wewnątrz lub na zewnątrz, to zależy od Ciebie; lob to taktyka gry padel których absolutnie nie wolno lekceważyć.

Julien Bondia

Julien Bondia jest nauczycielem padel na Teneryfie. Jest założycielem AvantagePadel.net, oprogramowanie bardzo popularne wśród klubów i graczy padel. Publicysta i doradca, pomaga ci lepiej grać dzięki swoim licznym samouczkom padel.