Dzięki najnowszym badanie prowadzonych przez Monitor Deloitte i Playtomic, doskonale zdajemy sobie sprawę ze znacznej skali, z jaką padel na całym świecie.

Powtarzamy to: the padel rozwija się w imponującym tempie i potrafi zaistnieć w coraz większej liczbie krajów. Dziś jest obecny w ponad 90 różnych krajach i liczba ta powinna nadal rosnąć.

Ta szybka ekspansja daje nadzieję, że wkrótce pojawi się na Igrzyskach Olimpijskich. Rzeczywiście, obecność sportu w jak największej liczbie krajów jest jednym z warunków, jakie należy spełnić, aby mieć nadzieję, że zostanie on utrzymany na igrzyskach olimpijskich.

Ponadto obecność padel w prawie 100 krajach to prawdziwy krok naprzód, a sport widzi, że osiąga Igrzyska Europejskie w Polsce w 2023 r. !

Szacuje się więc, że na świecie jest ponad 18 milionów aktywnych graczy i 300 000 graczy sfederowanych. W obliczu takich postaci wielu entuzjastów padel zobaczyć, jak rosną ich nadzieje i znaleźć swój ulubiony sport w wielu wydarzeniach, których nie można przegapić.

Blanche Cretinon

Początkowo pociągał mnie tenis, chcę się nim zainteresować padel odkryć różne ukryte strony tego sportu. Dlatego zdecydowałem się dołączyć do zespołu Padel Magazine. Do zobaczenia wkrótce na terenie!